Şimdi Ara

Snapdragon 675 işlemciye sahip ilk cihaz Geekbench’te görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Qualcomm, geçtiğimiz ay sürpriz bir şekilde orta segment cihazları birer oyun canavarına dönüştürebilmeyi vaat eden, yapay zeka destekli Snapdragon 675 yonga setini tanıtmıştı.

Snapdragon 670 ve Snapdragon 710'la benzer sayılan SDM-675, diğerlerinin aksine 10nm sürecinde değil, 11nm sürecinde tasarlandı ve Qualcomm’un 4. nesil Kryo çekirdek tasarımına sahip. 2+6 olmak üzere 8 çekirdekli işlemci, 1.71 GHz hızında çalışıyor.

Qualcomm’un yeni nesil, orta seviye yonga seti Snapdragon 675’i taşıyan ilk cihaz, Geekbench sonuçlarında ortaya çıktı. Cihazın marka ve modeli şu an için bilinmese de, ortaya çıkan bu kayıtlar Snapdragon 675’in performansı hakkında oldukça büyük ipucu veriyor.

4 GB’lık bir RAM’e ve Android 9 Pie işletim sistemine sahip cihazın, Geekbench testinde tek çekirdekte 2267 puan, çoklu çekirdek testinde ise 6103 puan aldığı görülüyor. Böylelikle Snapdragon 675, Snapdragon 710'u her iki testte de geride bırakıyor.

• "Geekbench'de" değil, "Geekbench'te"!

Donanımhaber, editör alırken Türkçe sınavına sokmalı adayları. Bu tip hataları bir kaç editör sık sık yapıyor, hepsinin Erdi Özüağ'dan eğitim alması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 nm.ye geçemiyoruz bari bir dünya işlemci çıkaralım gibi bir durumları var galiba.

• Snapdragon her segmentte yenilik yaptığı zaman fiyatı aynı tutuyor fakat telefon üreticileri yeni bir işlemci konulduğu için fiyatı yükseltiyor garip bir döngü

• Snapdragon 453, 746, 836, 283, 827, 730

Rakamları attım, ama illaki birini tutturmuşumdur diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zira 660 tan sonrası 700 serisi (örn:710) olacaktı ki oldu da. Şimdi bu ne oluyor? Yani hangi seviye? Neden?

• O zaman niye 710 çıktı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.