Şimdi Ara

Honor 8X resmi olarak satışa başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz hafta sizlere bilgisini verdiğimiz gibi Huawei Honor 8X akıllı telefon modeli ülkemize giriş yaptı ve A101 çevrim içi mağazası üzerinde satışa başladı. Huawei yeni modelinin ülkemize girişi adına bir de etkinlik düzenledi. Hali hazırda Honor 8X modelinin bir süre A101 platformuna özgü kalacağı anlaşılıyor.

Honor 8X özellikleri ve fiyatı

Honor 8X modelinde 6.5 inçlik 2340 x 1080 çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Ekrandaki çentik biraz büyük ancak ekran-kasa oranı yüzde 91 gibi rekor bir seviyeye çıkmış.

Yonga seti tarafında Kirin 710 kullanılmış. 12nm sürecinde üretilen Kirin 710 yonga seti 4 adet Cortex-A73 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeği barındırıyor. Grafik tarafında ise daha performanslı ARM Mali G51 birimi yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Haftaya A101 marketlerde Honor 8X sürprizi

GPU Turbo teknolojisi ile gelen telefon ayrıca gerçek zamanlı titreşimler ile 30 farklı senaryoda oyunların gerçekçiliğini arttırıyor. Bellek ve depolama olarak 4GB RAM/64GB seçeneği sunulmuş.

Kamera tarafında da çıtayı yükselten model 20MP + 2MP çözünürlüğünde arka çift kamera ve 16MP çözünürlüğünde ön kamera kullanıyor. Ön kamera 4 pikseli birleştirerek daha kaliteli çekimler yapabiliyor. Ayrıca yapay zekâ tabanlı güzelleştirme seçenekleri mevcut.

Batarya kapasitesi ise 3750mAh seviyesinde olacak. Ayrıca hızlı şarj ile destekleniyor. Honor 8X için belirlenen fiyat seviyesi 2299TL. Ayrıca kutu içerisinde üst seviye bir kulaklık da hediye ediliyor.

• Lg V30+ 2550 TL

Honor Play 2600 TL

• Haberde yazılmamış ama avrupa satış fiyatı yanılmıyorsam 250 Euro idi. Bu fiyat dikkate alındığında Türkiye satış fiyatı 2.000 TL'yi geçmemeliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fastmustaine

Lg V30+ 2550 TL

Honor Play 2600 TL
    ÖLGÖ VÖ30+ 2550 TÖLÖ
    HÖNÖR PÖLÖY 2600 TÖLÖ

e o zaman;

mi mix 2 2800 TL
    pocophone 3200 TL
    mi 8 3600 tl
    s9 3900 tl
    oneplus 6 4500 tl
    note 9 5200 tl

diye uzar gider. hepimiz xs max alalım böyle diye diye?
  • fastmustaine kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum

• borukuzen kullanıcısına yanıt
    Çinde 200$... Ülkesine göre değişiyordu. Mesela Malezya da 279 Euro yani 1.710 lira. Kulaklıkta 150 olsun 1.850 lira... Ki kulaklıktan banane. Belki bende daha iyisi var...

• Geç bu işleri kardeşim!
    Çıktığı günün kuruyla 2.050 liraya tanıtılan Honor Play 2.800 liraya geldi ülkeye... Kur düştü diye 2.600e geriledi hemde.

Sen şimdi çıkıp tanıtım fiyatı 1.080 liraya denk gelen telefonu yanında kulaklık var diye 2.300e satamazsın. Kulaklık dahil en fazla 1.900 uygun…Hadi biz Türk'üz azıcık kazıklasan bizi 2.000 olsun en son senin güzel hatırana :)

Ama bu telefonu Malezya’da 1.700e satıyorsun yanında kulaklık yok diye. Nasıl olacak şimdi bu iş?

Kimse bana vergi falan diye cevap vermeye çalışmasın…!
    Sırf Mate 20 Lite gebermesin diye belirlenmiş bir fiyat. Tepki almasın ya da az alsın diye yanına kulaklık eklenmiş o kadar.

Fazla sürmez. Mate 20 Lite 3.800e çıktı şimdi 2.800 oldu. Bu da 15 Kasım'a kadar nal toplayınca yanında kulaklık olmadan 2.000e satmaya başlarlar...

• 1800 falan olsa alan çok olurdu ama bu fiyatla hayatta alınmaz. Network ve hız özellikleri düşük. 4G'de LTE 2 bandını desteklemiyor cat12 yok vs diye gider. NFC ve infrared portu yok. Hızlı şarj yok. Alınmaz bu fiyata tamamiyle çöp. Dolar kurumuz 2 lira falan olsaydı 800 liraya falan mis gibi alınırdı ama bu fiyata alınmaz.

Beğendiğim tek güzel yanı kasa ekran oranı çok iyi.
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Sen deniz seviyesinde bir üslup ve zekayla cevap verince biz de senin seviyenden konuşuyoruz.

Bak şimdi Honor hiç bir zaman fiyat düşüren bir firma değil sadece kur farkı olunca fiyat düşürüyor. Honor Play de bu sayede indirime gitti. Yani dolar 5'in altına gelmedikçe bu adamlar bu telefonun fiyatını 2000'e çekmeyecekler.

2300'e daha iyi telefon öner demişsin bak sana daha ucuza bir telefon öneriyim: Gm9 pro. 2100 tl ye amoled ekranı ile çift hoparlörü ile snapdragon 660 işlemcisi ile type c portu ile özellikle kamerası ile her şeyiyle bu telefondan üstün ve 200 tl dha ucuz. Sadece Honor 8x in tasarımı çok daha iyi bence.

Ama gm9 pro 2900 tl ye çıktı sonra düştü diye cevap vericeksindir seni tahmin etmek zor değil. Bak şimdi gm9 pro çıktığında kur 7 seviyelerine yakındı kur 5.5 seviyesine inince fiyatı indirdiler. Ancak Honor 8x çıkışını yaptığı gün kur 5.4 seviyesinde yani aynı kur seviyesinde biri çok daha iyi özellikler sunmasına rağmen 2100 tl, diğeri 2300 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almayı düşünen var mı orta segmentin en üst telefonu, ekran oranıda çok iyi hatta Kirin 710 Snapdragon 660'ı testlerde geçen bir işlemci.
  • NinJaus kullanıcısına yanıt
    Çıktığı günden beri almayı düşünüyordum ama bugün vazgeçtim. Kusura bakmasın dolar falan hikaye. Telefonun çıkış fiyatı belli, Honor'un fiyat politikası da belli. Bu fiyata alınacak bir telefon değil. Mate 20 Lite gibi hüsran olacak. Türkiye satış fiyatı 3.799 lira olarak açıklanalı 2 ay bile olmadı. Şimdi net 1.000 lira düştü fiyatı ve .2800e satılıyor Mate 20 Lite... Ayrıca bu iki telefon arasında neredeyse fark yok gibi. %90 aynı ürün. 1 ay sonra kulaklıksız olarak 2.000e düşecek eli mahkum. Dolar bu gidişle 5 lirayı da görürse mecbur kalacaklar.

• Kayrabey kullanıcısına yanıt
    Doğrusu doların ne olacağıda belli değil bu ülkede seçimlere kadar düşer sonra artar diye düşünüyorum ama 1-2 ay sonra kuru görüp pişmanda olmak istemiyorum. Siz bekleyecekmisiniz düşmesini yoksa farklı alternatifleriniz var mı ben almayı düşünüyorum bu modeli ama bilemedim.
  • Yıl 2018 ve hala bir telefona Type C yerine micro usb koymuşlar. Çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: NinJaus

Doğrusu doların ne olacağıda belli değil bu ülkede seçimlere kadar düşer sonra artar diye düşünüyorum ama 1-2 ay sonra kuru görüp pişmanda olmak istemiyorum. Siz bekleyecekmisiniz düşmesini yoksa farklı alternatifleriniz var mı ben almayı düşünüyorum bu modeli ama bilemedim.
    2.000e kadar zorlamayı düşünüyordum ama maalesef buda hayal oldu. Tanıtıldığı günden beri inanın Youtube'da izlemediğim video kalmadı. Ben gibi sosyal medya için kullanacaklar kesinlikle almalı ama bu fiyata değil. Parası vardır alır oda beni ilgilendirmez tabi :)

Ben beklemeyi düşünmüyorum Redmi Note 6 Pro alacağım. 4/64 modeli 1.500e kadar bulunuyor. Oda benim işimi hayli hayli görür.

Ayrıca şunu da belirteyim. Bu telefon ile video çekmeyi düşünmeyin muhtemelen EIS bile yok. Onca karşılaştırma videosu izledim. Video çekimlerinde sanki deprem oluyor. Telefonu 10 yaşındaki çocuğa vermişler sanki. Zangır zangır sallanıyor... Müthiş bir sallanma var yani. Aynı fiyat segmentindeki telefonlarla kıyaslamalarda video çekim kalitesi kesinlikle çok kötü. Ben video çekmem sorun olmaz diye yine de alacaktım. Takdir sizlerin.

• Kayrabey kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler yorumunuz için, kısaca bu fiyatlar fahiş bekleyin yada ederi kadar telefon alın diyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastmustaine

Lg V30+ 2550 TL

Honor Play 2600 TL
    Hala lg oneriyorsunuz. Saka gibi... 3 tane lg kullandim 3 unde de kronik sorun olustu. 1000 lira olsa bile acaba derim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilen kulaklık Huawei Bluetooth kulaklık 200 TL değerinde ben birazdan sipariş vereceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    NFC özelliği var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.