Şimdi Ara

Apple'ın iPhone XR üretimini azalttığı açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz ay satışa sunulan iPhone XR ile ilgili olarak Apple cephesinde ilginç bir karar alındı. Reuters'in haberine göre Apple, akıllı telefonlarının montajını yapan Foxconn ve Pegatron'a talimat vererek iPhone XR'nin ek üretim hatlarını açmamalarını söyledi.

Apple detaylı açıklama yapmadı

Apple'ın, bu iki şirkete oranla daha küçük olan üreticilerden Wistron'a ise acil siparişler dışında yeni sipariş vermeyeceği belirtiliyor. Foxconn tarafında ilk olarak Apple'ın iPhone XR modeli için yaklaşık 60 montaj hattı hazırlandı, ancak kısa bir süre önce gelen bu talimattan sonra şimdilik 45 üretim hattınının kullanıldığı ifade edildi.

Apple, Eylül ayında yaptığı iPhone lansman etkinliğinde, XS ve XS Max modellerine nazaran düşük fiyatlı olan iPhone XR'yi tanıtmıştı. Satışa sunulmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen neden böyle bir karar alındığı ise şimdilik bilinmiyor. Apple, Foxconn ve Pegatron konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değiller.

• Diğer bir 5c faciası. Sosyaldeki xr ile ilgili çıkan haber ve videoların hepsi de birer pr çalışması. "LCD ekran aslında o kadar kötü değil"-"pili mükemmel gidiyor"-"performansı hepsini tokatlıyor" Bunu daha önce yaşadı bu adamlar ders almadılar mı? insanlar daha iyisi varken özellikleri kısılmış model kesinlikle tercih etmiyor. Hele ucuz iphone imajı çıkmışken birde!
  • Çok da ilginç bir karar gibi görünmüyor. Sonuçta Trump bütün Amerikan şirketlerini kendi topraklarında üretime çağırırken ve Apple da bu konuda çalışmalar yürütürken, çok da ilginç değil.

• Xs den xs max ında üretimini azaltır demedi demeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 5 Kasım 2018; 18:53:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayfon rüyasının da sonuna geliyoruz Samsung'un başına gelenler gibi.

• Bu haberi ekrem'e yazdıracan. Acı içinde yazacak :)

• Daha detaylı açıklamaya gerek varmı?

Ki ne ilginçtir ki, bir hafta önce de, Ekrem71 tarafından Apple XR modelinin , iphone 8 satışların dan fazla olması bekleniyor diye haber yapılmıştı.

Seveni ni Sevmeyeni ni maymun ettin Apple.

Apple'ın iPhone XR üretimini azalttığı açıklandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 5 Kasım 2018; 19:14:56 >
  • Belki de XR ın temel amacı insanları XSe yöneltmektir. Dolayısı ile sadece kıyas ürünü olarak kalacağı için çok da fazla satmayı planlamıyorlardır.
  • Ya satışlar kötü olduğu için azaltıyorlar ya da tam tersine fiyatı düşük olduğu için Xs/Xs Max modellerine olan ilgi azalacağı için Apple amiralleri korumak adına böyle bir karar almış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun yerine Xs ve Xs Max’e Xr’daki renk seçeneklerini koy. Fiyatı da özellikleri de aynı olsun tüm cihazların. İnsanlar da ucuzunu aldık fakir gibi moduna girmeden rahat rahat mavi sarı turuncu kullansın.

• Diğer bir 5c faciası. Sosyaldeki xr ile ilgili çıkan haber ve videoların hepsi de birer pr çalışması. "LCD ekran aslında o kadar kötü değil"-"pili mükemmel gidiyor"-"performansı hepsini tokatlıyor" Bunu daha önce yaşadı bu adamlar ders almadılar mı? insanlar daha iyisi varken özellikleri kısılmış model kesinlikle tercih etmiyor. Hele ucuz iphone imajı çıkmışken birde!

• Xr çok daha fazla satacak korkusuyla böyle bir şey yapılıyor. Zaten xs ve xs max ten daha sonra satışa sunulmasının sebebi buydu. Xr'ye çok talep gelmesinden 250-350 dolar pahalı üst modellerin satılmamasından korktular. Daha yüksek performans daha iyi pil süresi sunan bir telefon varken sırf 2. kamerası var diye +250 dolar vermezsin.

Xr az satıyor diyenlere bir yerlerimle gülüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 5 Kasım 2018; 21:59:3 >
  • ben Xr alıcam isterse kimse almasın, ama bence değil Xr çıkartıp diğer telefonlara yöndendireceklerdi ama olmadı, neden millet daha fazla ödesinki, daha canlı-kanlı göremedik ama tam istediğiö boyutta olduğunu düşünüyorum.
  • Ben hâla SE kasasında bir iPhone bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Ben hâla SE kasasında bir iPhone bekliyorum.

Ben de ipod touch..

• Ekranıda rezalet xr ın onuda unutmamak lazım ama diğer söylediklerinize katılıyorum. Ama buna rağmen 750 dolar çok yüksek xr için bile çok yüksek tamam ekran dışında herşey iyi zaten ekranı fhd yada qhd falan olsaydı ne olurdu? Zannetmiyorum kimse xs falan bakmaz 250 dolar abd deki biri içinde çok ciddi para aslında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • apple ın dümenden yaptığı bir satış stratejisi olabilir bu
    fakat ben apple kullanıcısı olsam param yetmediği için bu cihazı almam
    diğer türlü hiç almam daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Ben hâla SE kasasında bir iPhone bekliyorum.
    Hiç beklemeyin. Apple'da rakiplerine uydu tepsi gibi cihaz çıkarmaya başladı.

Şu an S7 kullanıyorum yeni cihazlara bakıyorum 5.5'tan aşağı adam gibi cihaz yok. 18:9 diye tuturmuşlar büyüdükçe büyütmüşler ekranları.
  • sericik kullanıcısına yanıt
    Xr alacağıma şuan kullandığım iPhone 8’i kullanmayı yeğlerim. Bütçe ayıramıyorsam eğer beklerim birkaç sene sonra Xs Max alırım.

• ben artik habere degil haberi kim yazdigina bakiyorum ekrem71 ise hemen pc mi kapatiyorum gidip bir su iciyorum ohhh dunya varmis :)))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.