Şimdi Ara

LG, 8K OLED TV'lerini 2019'da piyasaya sürecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiyatların düşmesiyle birlikte 4K TV'ler daha yaygın hale gelmeye başladı. Dolayısı ile artık piyasadaki 8K TV'lerin sayısı da artacak. Birçok şirket 8K TV çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor ve LG'de bunlardan biri. Koreli şirket 2019'da 8K TV'lerinin ticari üretimine başlayacağını açıkladı.

Ayrıca Bkz.Milli uydu fırlatma sistemi için imzalar atıldı: Roketsan çalışmaya başlıyor!
    LG, 8K UHD OLED TV'lerinin önümüzdeki yılın ilk yarısında çıkacağını söyledi. Şirket muhtemelen Haziran ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Şu an 8K çözünürlüğünde çok fazla içerik yok. Yaygınlaşması birkaç yılı alacak. Ancak upscale (uyarlama) bu sorunu bir ölçüde çözebilir. LG'nin 8K TV'leri de Samsung'un televizyonları gibi upscale özelliğine sahip olacak.

8K TV'ler cep yakacak

LG'nin gelecek yıl ticari üretimine başlayacağı televizyonların, tüketicilere kaça mal olacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat son derece pahalı bir teknoloji olduğunu göz önünde bulundurarak, 8K OLED TV'lerin binlerce dolar fiyat etiketi taşıyacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

• Biraz yavaş be önce 4k ya geçeydikte sonra bu haberler çıksaydı

• 8K tvlerin çıkmasının bize tek faydası 4k tvlerin ucuzlaması olur.

• Uzun süre TV yi kullanacaksanız oled TV ye para yatırmayin.

• 2-3 sene kullanım ömrü olan teknoloji. Kullandıkça renklerde ton kayması olmaya başlıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran yanıklarıda cabası :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Ekran yanıklarıda cabası :)
    arkadaşlar 5000-6000 tl ye kadar tv arıyordum da butcemı zorlayıp oled yada qled almayı dusunuyordum. ama bu yorumlar kafamı cok karıstırdı napsam bılemedım
  • Ekran yanığı için diyorsan bu ancak sabit görüntü kullanımının ağırlıkta olduğu kullanımlar için geçerli. microLED'in ucuzlayıp pazara yayılması için uzun bir zaman var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha Full HD de bitrate'i yükseltemedik. Dün baktım Seri A youtube kanalına 360p de video yüklemiş.

• Micro-Led teknolojisini beklemek en mantıklısı. O zaman da yaşlanırız herhalde.

• 4k content bulduk da 8k eksikti.

• anilis_gs A kullanıcısına yanıt
    q serisi samsung tvler var hocam onlara mutlaka bakın. 120 hz olan q6fn modeli var ama yanlızca 55 inch ve üstü 120 hz yanlış hatırlamıyorsam ben çok beğendim açıkçası oneconnect de çok iyi unutmadan curveleri denediniz mi bilmiyorum ama bence boş yere curve e para vermeyin daha üst bir seri alın nu modelleride var nu8000 e nu9000 e bakabilirsiniz ama forumda varsa inceleme mutlaka bakın ben lg lg650l modeli almıştım çok pişman oldum sonra forumda bir ton olumsuz şey okudum ardından.

• anilis_gs A kullanıcısına yanıt
    ama şunu söyleyeyim black fridayi bekleyin indirimler gelecek mutlaka bekleyin az kalmış şurada o zamana kadar araştırırsınız.

• LG biraz partiye geç geldi gibi. Samsung zaten ilk 8K televizyonu satışa çıkaralı 1 ay oldu.

8K 2020'ye doğru alınacak seviye gelir, o zamana kadar 8K sayesinde 4K ve altı televizyonlarda epey ucuzlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

LG biraz partiye geç geldi gibi. Samsung zaten ilk 8K televizyonu satışa çıkaralı 1 ay oldu.

8K 2020'ye doğru alınacak seviye gelir, o zamana kadar 8K sayesinde 4K ve altı televizyonlarda epey ucuzlar.
    Türkiye ye nezaman gelecek ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkeskin06

Türkiye ye nezaman gelecek ???

Alıntıları Göster
    https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/qled-8k-tvs/85--class-q900r-qled-smart-8k-uhd-tv--2018--qn85q900rafxza/

• Samsungun 8k ları qled tv, led tv nin değişik versiyonu.8k ledler piyasada zaten vardı.Henüz 8k oled tv yok.

• OLED tv lerin ömrü kısa,LED tv lerin görüntü kalitesi kötü.En güzel görüntüye sahip ve ömrü uzun tv olan plazma tvler üretim maliyeti yüksek olduğu için üretimden kalktı ne yazıkki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.