Şimdi Ara

Halk kütüphanesindeki binlerce e-kitap, e-Devlet’e taşındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vatandaşlık işlemlerini dijital ortama taşıyan e-Devlet’e yeni bir hizmet eklendi. Bundan böyle Halk Kütüphanesi işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında sunulan Halk Kütüphanesi hizmetleri ile e-üyelik oluşturabilir, kütüphanedeki kitap listelerini tarayabilir, ödünç alınan kitapları sorgulayabilirsiniz. Halk Kütüphanesi işlemlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

17 binden fazla e-kitap

E-üyelik hizmeti sayesinde Halk Kütüphanesi’ndeki e-kitaplara erişim sağlayabilirsiniz. 17 binin üzerindeki kitapları PDF ve EPUB formatında görüntüleyebilmek ve indirebilmek mümkün. Özellikle eski Türkçe eserlerin ve çalışmaların sayısı bir hayli fazla.

E-kitapları indirmek ve çevrimdışı görüntüleyebilmek için Adobe Digital Editions ya da EBSCO eBooks uygulamasını kullanmak gerekiyor.

Ülkemizde EPUB formatında e-kitap bulmak epey zor. Halk Kütüphanesi’nin dijital arşivi sayesinde bu eksikliği kısmen de olsa giderebilmek mümkün.

• Güzel uygulama umarım devamı gelir

• Çok önemli ve gerekli bir uygulamaydı. Ülkemizde kütüphanecilik gelişmeli artık. Herkes ulaşabilmeli.

• Daha denemedim ama doğruysa çok güzel olur. Bir de sesli kitaplar vardı onlar da açılır mı acaba bizlere. Arabada yolda giderken dinlemek için bire bir.

• Kayıt olduktan sonra şu siteye yönlendiriyor:http://koha.ekutuphane.gov.tr
    Bu siteden gelişmiş aramayla, tüm kütüphanelerdeki e-kitapları aratmaya çalışıyorum. Sonuç yok. Site kötü hazırlanmış. Oldukça da yavaş. Milyonlara açılacak bir web sitesi böyle olmamalı.

• E devleti kim geliştiriyorsa tebrik ederim. Kamuda güzel işlerin çıktığı bir yer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabah edevletten mail gelmişti ama tam anlamamıştım olayı, gerçekten ama gerçekten güzel hizmet. Tebrik ediyorum. Katkısı geçen herkese.

• https://www.gutenberg.org/

Yabancı dili olan ya da geliştirmek isteyen arkadaşlar e-kitaplar için burayı da kurcalayabilir.

• şaşırdım osman harbi şaşırdım !
    ama yetmez !
    sesli kitap gelmesi lazım
    çünkü cepten kitap okumak göze zarar
    kulağa dinlemek yarar :)

• Yapanların ellerine sağlık... Böyle güzel gelişmeler daha sık olsun lütfen :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üyesi olduğunuz Halk Kütüphanesinin mevcut durumda e-Kitap aboneliği bulunmamaktadır.

e-Kitap aboneliği Kültür Bakanlığı'na bağlı 100 Halk Kütüphanesi için pilot uygulama olarak başlatılmış olup,
    daha sonraki süreçte bütün Halk Kütüphaneleri için uygulama başlatılması için çalışma yapılacaktır.

• Yazı da, ödünç alınan kitaplardan bahsediliyor. Dijital indirilen kitabın ödünçü mü olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 5 Kasım 2018; 10:40:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.