Şimdi Ara

MSI GP 73 pil sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, MSİ GP73 8RD laptopu 15 gündür prizde kullanıyorum. bilgisayarı kapattığımda(uyku modu bekleme v.s. değil) bir gün sonra pilin düştüğünü gördüm ve bu günde %1 düşüyor şu anda 6'ıncı gün ve %6 düştü bana normal gelmedi ve ilk defa laptop kullanıyorum kullanan veya sorun ise çözümünü bilen varsa ve cevaplarsa şimdiden teşekkür ederim.

• merhaba bu dragon centerda battery calibration diye bır bolum var belkı oradan bır kalıbre etsen bıraz uzun suruyor ama bır dene ıstersen
  • Hocam yaşadığın bu olay aslında bir sorun değil, Lityum ION pillerin doğasından kaynaklanan bir durum. Hiç kullanmasan bile pilin ömrü, her geçen gün içinde azalacaktır. Sendeki düşüşün nedeni de budur. Yani panik butonuna basmaya gerek yok :)
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Battery calibration yaptım ama değişiklik olmadı. Draker dediğin gibi olabilir pil durduğu yerde kendini yiyordur ama bu pilin önünü kısaltmaz mı sürekli %90a gelince şarj etmeye başlıyor bu da yaklaşık her 9-10 günde bir olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhancekic

Cevaplar için teşekkür ederim. Battery calibration yaptım ama değişiklik olmadı. Draker dediğin gibi olabilir pil durduğu yerde kendini yiyordur ama bu pilin önünü kısaltmaz mı sürekli %90a gelince şarj etmeye başlıyor bu da yaklaşık her 9-10 günde bir olacak.
    Kullanılmadığı zaman şarjının azalması, pilin ömrünü tüketmez ama her şarj ettiğinde pil ömründen yiyecektir. Yani her şarj, pil ömrünü azaltır. Bu yüzden firmalar laptop pillerine 1 yıl garanti veriyor. Yukarıda dediğim gibi, bu durum lityum Ion pillerin doğasında var hocam. Ne yaparsan yap, pil bir zaman sonra tamamen kullanılmaz hale gelecektir.
  • hocam pilde kullanım süresi ne kadar bilgisayarın
  • Bir kaç kere yüksek performansta oyun oynadım, 2 saat kadar gidiyor. Muhtemelen ecoda daha uzun gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draker

Kullanılmadığı zaman şarjının azalması, pilin ömrünü tüketmez ama her şarj ettiğinde pil ömründen yiyecektir. Yani her şarj, pil ömrünü azaltır. Bu yüzden firmalar laptop pillerine 1 yıl garanti veriyor. Yukarıda dediğim gibi, bu durum lityum Ion pillerin doğasında var hocam. Ne yaparsan yap, pil bir zaman sonra tamamen kullanılmaz hale gelecektir.

Alıntıları Göster
    Anladım, şarjı kapatma ayarını biliyor musun? Ben biraz bakındım ama bulamadım, en azından şarj %10 lara inince şarja başlasın ve örneğin 1 yıl yerine 2 yıl kullanmış olurum :)

• Bende yeni aldım ama diriver intsall da 3-4 tanesi hata veriyor oyuna kasarak giriyor suan.. hala arıyorum kurulum anlatımı olan bir yer kendi sitesinden indirdiğim driver uyumsuz diyor..
    win10 pro yükledim ama..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.