Şimdi Ara

Yeni MacBook Air modeli 7W işlemciye rağmen tatmin edici sonuçlar alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple’ın uzun bir süre sonra yenilediği MacBook Air modeli Touch ID ve Retina ekran gibi dikkat çekici özelliklere sahip. Bununla birlikte 7W enerji tüketen bir Intel işlemci kullanılması soru işaretlerini de beraberinde getirmişti. Benchmark skorları endişelere biraz su serpti.

Yeni MacBook Air performansı nasıl?

Yeni MacBook Air modelinde Intel’in 2 çekirdekli Core i5-8210Y işlemcisine yer veriliyor. 7W enerji tüketen bu işlemci ultra ince dizüstü modelleri için geliştirildi ve uzun kullanım süreleri sağlamayı amaçlıyor. Haliyle biraz zayıf görüldüğü için de endişe yaratmıştı.

Ayrıca Bkz.Razer Panthera Evo analog kontrolcü satışa çıktı

Benchmark skorları yeni MacBook Air modelinin önceki nesillere göre başarılı sonuçlar aldığını hatta belirli senaryolarda MacBook Pro modelini de geçtiğini gösteriyor. Intel’in tasarım tarafında iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz.

Sonuçlara göre Intel Core i5-8210Y işlemcisi tek çekirdekte 4248, çok çekirdekte ise 7828 puan alıyor. Bu haliyle önceki 15W işlemci kullanan tüm MacBook Air ve MacBook modellerini geride bırakıyor. Tek çekirdek senaryolarında ise 13 inçlik TouchBar MacBook Pro modelini geçiyor. MacBook Pro elbette çok çekirdekte büyük bir fark atıyor.

Yeni MacBook Air benchmark skorlarına göre tatmin edici sonuçlar alsa da gerçek hayat kullanımındaki performansı önem taşıyor. Bunu da 7 Kasım tarihinden sonra görebileceğiz.

• Cihaz harika ama fiyatı dudak uçuklatan cinsten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bekleselerdi şu vegayı 1100 dolar belki o zaman bu kadar koymazdı. Geekbench performansı özetle facia. Umarım cinebenchte 600 falan görür.

• İpad Pro 2018 modelin sonuçlarının yanında bu sonuçların bir değeri yok.Apple maclerinde inteli bırakıp kendi işlemcilerine geçecektir.

• Eski core 2 quadlar veya 7200u gibi ama tuzlu.

• Cihaz tasarımı falan sözüm yokta abi bu cihaz puanları berbat en azından 8250U işlemci kullan zaten 2015 Air modeli aralarında çok performans farkı yok alın bakın bencamarkına ;

Ayrıca fiyata bakınca performansı hak etmiyor rezalet bir fiyatlandırma .Bariz bir performans farkı yok ,sizi uçuracak fark yaratacak bir fark yok o fiyata değmez 2015 model alınır durumda halen tabi onada 5 bin TL verirmisiniz bilmem 🤷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgood -- 3 Kasım 2018; 10:26:13 >

• ipad daha güçlü sanırım bundan. bence apple, pro harici cihazlarında artık kendi işlemcisine geçmeli.
  • Fiyatını bilmem de oyun ve ağır programlar hariç bilgisayar kullanımı için Macbook Air den başkası yalan. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum adamlar ipad'in dizüstü pc versiyonunu yapmış resmen seri,sessiz ve hafif.
    iPadde istediği verimi alamayanlar düşünmeden macbook air lara geçmeli müthiş birşey bence. Bu cihazı kullandıkça tabletlerin meğer ne kadar gereksiz olduğunu fark ettim ev kullanıcısı için.
    15W haliyle bile müthiş bir enerji verimliliği var diğer dizüstülere göre 7W lık versiyonu düşünemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion28 -- 3 Kasım 2018; 12:29:41 >
  • Bgood kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılmıyorum Touch ID ve Retine Ekran diyor. Başlı başına retina ekran bile yeni nesle geçmek için yeterli bir sebep.
    Air cihazları her zaman düşük enerjiyi en verimli halde kullanılabilecek şekilde tasarlanmış sen tutupta Polo Fiesta gibi araçlardan Golf ve Focus gücü bekleyemezsin. Ama bilen bilir Fiesta ve Poloda az yakar çok kaçar tamamen işlevsel araçlar.
    Retina ekran ile retina olmayan ekranı yan yana koyduğun zaman 10 sene önceki teknolojiye sahip dersin retinasız ekrana almak istemezsin. Ben sırf retina olayı yüzünden Pro ile Air arasında gidip gidip gelmiştim. Air kullanıcıları yıllardır retina ekranı beklerken, performans farkı neredeyse aynı o yüzden alınmaz demek biraz fazla bir eleştiri. Herşey performans değil, bu cihazın verdiği performansı bu sessizlik bu serinlikte bu düşük tüketim veren tek bir cihaz dahi yok piyasada.
  • Herşey verimlilikse Macbook 12 inç alabilirsiniz ekran kalitesi gayet iyi onu alabilirsiniz sizi tatmin edecektir performans önemli değil dediniz yinede bencmarkını şuraya koyayım ;

Ayrıca serin olsun bu olsun şu olsun diyorsunuz Air modelleri pro modellerine ulaşamayan ayrıca performans olarakta pro modellerine yakın performans sunan (ekran kartı daha düşük hatta olmayan ) modellerdir.Sizin dediniz aradınız beklediniz model macbooktur. Apple sınıfalandırması Macbook / Air / Pro modeli şeklindedir Air modeli hafifliğini Macbooktan alır performansını Prodan alır, airler ortaya konumlandırılan bir model. Ayrıca fiyat olarak 900 dolar bandında sunsa emin olun böyle bir tartışma çıkmaz işlemcisi fiyatını hak etmiyor hemen bakalım ;

Fazla birşey söylemiyorum Macbook pro kat kat üstün iken Air modeline kim neden yönelir fiyat neden böyledir Apple beyi anlamak güç fiyat bu kadar saçma bir yere konumlandırılması kimsenin itirazı olmaz ben fiyat konusunda Türkiye için söylemiyorum dünya genelinde aynı eleştiri var , mali bilançoları Tim Cook açıklamayacaklarını da belirti neden acaba zekici fiyat politikaları uyguladıkları için olabilir 🤔 Sonuç olarak yorum sizlere kalmış lasmanın yıldızı Mac miniydi gerçekte alınabilir bir cihaz.

• Yeni MacBook Air modeli 7W işlemciye rağmen tatmin edici sonuçlar alıyor

Desktop'ta 2007'de çıkan performansa laptopda ulaşılabilmiş.

Öteki taraftan TDP'si 10 kat daha verimli.
  • Scorpion28 kullanıcısına yanıt
    https://www.engadget.com/2018/10/31/macbook-air-intel-processor-cooling/
    Bu cihaz bildiğimiz 12 inç Macbook'un 13 inç versiyonu. Apple "Macbook Air" bla bla diyerek yeni bir ürünmüş gibi tanıttı. Hayret edilesi cidden her şey ekstra 1 USB-C girişi ve TouchID'ye bakıyormuş meğer.

100 dolar ucuz olması ise tamamen yalan çünkü o 128 GB modeli. 256 GB 1400 dolar yani 100 dolar pahalı. "Mekbuk Eyirun yeni modeli gelsun" diyenler yüzünden adamlar şark kurmazlığıyla 100 dolar ekstra bile koydular.

İşin kötüsü bu cihaz yüzünden 12 inçe güncelleme de vermediler. Söylenebilecek söz bulamıyorum. Sırf isim popülaritesinden yararlanmak için çıkartılmış bir model, birkaç sene "Air" takısını kullanıp tekrar şutlayacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

https://www.engadget.com/2018/10/31/macbook-air-intel-processor-cooling/
    Bu cihaz bildiğimiz 12 inç Macbook'un 13 inç versiyonu. Apple "Macbook Air" bla bla diyerek yeni bir ürünmüş gibi tanıttı. Hayret edilesi cidden her şey ekstra 1 USB-C girişi ve TouchID'ye bakıyormuş meğer.

100 dolar ucuz olması ise tamamen yalan çünkü o 128 GB modeli. 256 GB 1400 dolar yani 100 dolar pahalı. "Mekbuk Eyirun yeni modeli gelsun" diyenler yüzünden adamlar şark kurmazlığıyla 100 dolar ekstra bile koydular.

İşin kötüsü bu cihaz yüzünden 12 inçe güncelleme de vermediler. Söylenebilecek söz bulamıyorum. Sırf isim popülaritesinden yararlanmak için çıkartılmış bir model, birkaç sene "Air" takısını kullanıp tekrar şutlayacaklar.
    Air'e fan atmışlar fazladan o yüzden yüksek frekansta daha çok kalabilecekmiş.
    Dolayısıyla ufak Macbook'tan daha performanslı olacak.
    Ancak en ucuz macbook pro'yu bitirmiş oldu air. Çünkü performans hemen hemen aynı. Fiyatta da öyle duruyor. Touchbarsız model gereksiz oldu.

• Air modelini bende mantikli bulmuyorum acikcasi. Evet bircok insan yeni bir Air bekliyordu ve beklentilerini de karsiladi. Retina ekran, bezel daki azalma, touch-id vs. Ama tek sorun fiyati bence. kesinlikle 999 dolardan satisa cikmasi lazimdi ama adamlar 200 dolar ustune koydular. Ben anlamadim bu fiyattaki artisi. Ne koydunuz bu alete ekstradan da %20 fiyatini arttirdiniz. Suan pro modeller bile cok inceldi zaten. Yeni air modeller 1.25 kg, macbook pro 13 inch 1.34 kg. Gercekten hafif birsey ariyorsaniz direk Macbook alinabilir onu anliyorum. Adam yazi yaziyor, deli gibi seyehat ediyor cok portable birsey lazim, o zaman Macbook piyasadaki en hafif cihazlardan. Ama Air alacagina koy ustune 100 dolar daha pro al 2017 model ama daha iyi performans alicaksin. Tek eksik kalacagi nokta batarya omru olacaktir. Apple in dedigine gore 2 saatlik bir fark var sadece.
  • Fiyatlandırma saçmalık 999 kalmalıydı 1200 air a verilmez pro 13 inch varken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K videolar editeleme konusunda iyi iş çıkarır mı bu alet ?
  • iPad ile MacBook Pro arasında kalmış, tabletlere önyargılı bakanlar için, al sana MacBook un güncellenmiş hali, hem de huzur veren ismi “MacBook Air” diyerek satılmaya çalışılan bir alet. Kim alır neden alır bilmem ama ben almam. Performans istersem MacBook Pro, taşınabilirlik istersem iPad alırım. Ya da alamam bu fiyatlar nedir kardeşim ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.