Şimdi Ara

## AMD vs. Intel - Son Durum Üzerinden Fiyat Karşılaştırması ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
11.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD vs. Intel - Son Durum Üzerinden Fiyat Karşılaştırması ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Nisan 2007; 18:35:53 >

• 1 günde 2 saadet (Bakınız:2.meaj geyiği)
  • rekabet kızışıyor?
  • fx 57 sana pm attım gelen kutunu boşaltır mısın?
  • hocam x2 4600 listede görünmüyor bu işlemcinin sonumu geldi acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

hocam x2 4600 listede görünmüyor bu işlemcinin sonumu geldi acaba

4200+, 4600+, 5200+ ve FX-70 hayata elveda diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Nisan 2007; 18:44:20 >
  • Güzel bir karşılaştırma olmuş sağolasın.
  • evet işlemci almayı düşününler için baya faydalı olmuş bu tablo
  • 22 nisanda intel indirim yapıyo 23 nisanda amd yeni k10 mimarisini tanıtıcak galiba bakalım fiyatlar nasıl şekillenecek
  • ortalik kizisacak buyuk gun 22nisan
  • Amd eski işlemcileriyle bile conreolara kök söktürüyor. Eğer amd yeni mimariyle iddaettiği gibi %40 fark atarsa bomba etkisi yapar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

hocam x2 4600 listede görünmüyor bu işlemcinin sonumu geldi acaba

4200+, 4600+, 5200+ ve FX-70 hayata elveda diyorlar

saol hocam kalan sağlar bizimdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

Amd eski işlemcileriyle bile conreolara kök söktürüyor. Eğer amd yeni mimariyle iddaettiği gibi %40 fark atarsa bomba etkisi yapar.

merak ettim hangi işlemci ile hangi conreo'ya. Fanatiklik yapmaktan değil de 1000$ amd işlemci 300 $ intel işlemcisine bile diş geçiremiyor
  • o % 40 4 çekirdekte sunucu işlemcilerinde değil mi?
  • 22 nisanda bakalım buna benzer bir tablo gelir heralde...Fazlada bişey kalmadı....
  • Güzel karşılaştırma olmuş tşkler Fx57!
  • Benimki tamamen bir varsayım, öncelikle bunu belirteyim. İçinde yaşadığımız şu günler ce ilerideki bir kaç ay işlemcileri en ucuza aldığımız zamanlar olacak gibi geliyor bana. Çünkü işlemci piyasasında Intel'in celeronu çıkardığı zamandan beri işlemcilerinden celeron olmayanlar hiç bu fiyatlara düşmemişti. Aynısı Duron ve Sempron için de geçerli. AMD'de de fiyatlarını Athlon adı geçen hiç bir işlemcisinde bu kadar düşürmemişti. Açokçası Bu intelin Core2Duoların başarısından sonra oldu, bunu görmek gerek. her iki işlemci üreticisi de yeni mimariye geçtiklerinde fiyatlarını artıracaklardır ve bugün ucuz olan işlemcileir piyasadan çekeceklerdir. onlar da biliyor ki, eski nesil de olsa bu işlemciler her işi için oldukça yeterliler ve bu işlemcile rbu fiyatta iken hız çılgınları ile overclock çılgınları dışında hiç kimseye pahalı işlemcilerini satamazlar. Kendi hesabıma, şu an için işlemcileire 100 USD'den fazla vermek istemem. Üst seviye ile alt seviye arasındaki performans farkının o paraya değmediğini düşünüyorum. Her zaman için en alt seviye işlemci ya da onun bir ya da iki üstü en iyi fiyat performansı veriyor, elbette yeterli RAm varsa. Benim naziçane tavsiyem Conreoydu, Barcelona'ydı demeden ihtiyaç duyduğunuz bilgisayarı toplayın bolca da ram alın ve eğer oyun oynayacaksanız o ihtiyacınıza da uygun bir grafik kartı alıp keyfinize bakın. Bu günler fiyat açısından oldukça uygun günler, kaçırmayın derim. Tabii 23 Nisanı da bekleyin, eğer AMD ya da ıntel tercihini henüz yapmadıysanız. Ama 73 USD'ye Çift çekirdek AMD işlemci gayet makul.

• quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

Amd eski işlemcileriyle bile conreolara kök söktürüyor. Eğer amd yeni mimariyle iddaettiği gibi %40 fark atarsa bomba etkisi yapar.

merak ettim hangi işlemci ile hangi conreo'ya. Fanatiklik yapmaktan değil de 1000$ amd işlemci 300 $ intel işlemcisine bile diş geçiremiyor

Yukarıdaki listeye dikkatlice bakarsan x2 6000+ 241$ core2duo e6600 ise 316$

Şu anki fiyatlarla eski mimari ve eski teknolojiye rağmen amd avantajlı. Adamlar yarışı eski mimariyle bile terketmediler. Eğer dedikleri gibi yeni mimari cd2 lere %40 fark atıyorsa görün siz cümbüşü.

• bence yukardaki listeyi asıl intelinde indirim yapmasından sonra değerlendirip yeniliyip yorumlamak daha doğru olur çünkü amd nin fiyatları %40 a yakın düşürülmüş fiyatlar
  • GÜZEL VE FAYDALI KARŞILASTIRMA ELİNE SAĞLIK
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.