Şimdi Ara

Chrome'un bileği bükülmüyor: Firefox'a 7, Edge'e 15 kat fark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NetMarketShare tarafından sağlanan verilere göre pazar payını artıran Google Chrome, rakipleri ile arasındaki uçurumu açmaya devam ediyor. Google'ın tarayıcısı Ekim 2018 itibariyle yüzde 66.43'lük bir pazar payına sahip. Yani bu da internette gezinmek için bir numaralı tercih olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Apple Watch'a alternatif uygun fiyatlı akıllı saatler
    İkinci sırada Mozilla'nın geliştirdiği Firefox var. Tarayıcı ancak yüzde 9.25'lik bir pay kapabilmiş durumda. Hemen arkasında ise yüzde 7.83'lük kullanım oranı ile Internet Explorer 11 yer alıyor. Microsoft Edge ise bu ay pazar payını yüzde 4.08'den yüzde 4.28'e çıkardı. Ancak Windows 10'un tarayıcısı ile Chrome arasındaki uçurum kapanacak gibi durmuyor.

Microsoft'un taktikleri işe yaramadı

An itibariyle Chrome, Edge'ten tam 15 kat fazla pazar payına sahip. Microsoft, tarayıcısının kullanım oranını artırmak için "tartışmalı taktikler" uygulamış olsa da bunların pek işe yaramadığı görülüyor.

Şirket bir ara Windows 10 kullanıcılarını Edge kullanmaya ikna etmek için türlü yollara başvurmuştu. Bu girişimler geri tepti ve kullanıcıları alternatif tarayıcılara yönelmekten alıkoyamadı. Görünüşe bakılırsa yazılım devinin bu kötü taktikleri en çok Google Chrome'a yaramış.

• Chrome'un pazar payı artık ciddiye alınmayacak bir noktada. Bu zamanın Internet Explorer'ı oldu çünkü. Çoğu kişi sevdiğinden değil, hayatımızı her taraftan saran Google hizmetleriyle bütünleşik olmasından dolayı kullanıyor. İnsanlar yeni bir tarayıcıya geçmeye üşeniyor. Olay tamamen bundan ibaret. Chromium motorunu ortaya atan, ama motoru en berbat kullanan tarayıcıdır Chrome. Üşenmeyen Vivaldi'ye şans versin.
    "Para icin degil, insanlik icin" diyen, cevrimici gizliliginize sizden daha cok onem veren, Web'i ileri tasimak icin canla basla calisan Mozilla Vakfi'nin Firefox tarayicisi varken; ne idügü belirsiz sirketlerin allayip pulladigi adeta "şıllık" haline getirdigi cicili bicili birkac ozellige kanan arkadaslarim: YANLIS YOLDASINIZ...
    Uzun zaman boyunca Chrome kullandım. Ancak Chrome yüksek sistemlerde bile adam akıllı çalışan bir tarayıcı olmaktan çok uzak. Bir süredir Firefox deneyimliyordum ve kesin olarak Firefox tarayıcısına geçmiş bulunmaktayım. Yeterli eklentileriyle ve oldukça kararlı yapısıyla kesinlikle yeni favorim.
  • Microsoft gitsin ilk önce o tarayıcısının ve işletim sisteminin berbat tasarımlarını değiştirsin. Hiçbir şey yapmadan kullanılmayı beklemeleri çok ilginç.

• Yaklaşık 10 yıldır chrome kullanıyordum. Ancak 2 aydır ERR_TIMED_OUT hatası alıyordum devamlı. Format attım, geçmişi sildim, bütün google senkronizasyonlarımı sildim. Yapılabilecek her şeyi yaptım ama bir türlü bu sorunu aşamadım. Firefox'a geri döndüm. Gözünü seveyim ff.

• Opera candır. Adblock ve vpn özelliği kendiliğinden geliyor.

• Operanın bu kadar az kullanılmasının sebebi ne acaba ben hep kullanıyorum. Düşük sistemlerde bile akıcı. Chrome ve Firefox sistem isteyenler aslında.

• bende chrome hariç tüm tarayıcılar var nedense chrome'a ısınamadım
  • Yıllardır firefox kullanıyorum chrome bi tek android telefon kullandığım için kullanıyorum uyumlu çalışıyor diye

• Vivaldi kullanıyorum memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • android cihazların çoğuna chrome yüklü olarak gelmesi bunda büyük etken.

sadece bilgisayardaki kullanıma bakılsa yine chrome öndedir ama bu kadar fark yoktur bence.
  • Telefonla entegra çalışması benim için büyük artı. Daha önce Firefox da kullandım Opera da. Evdeki işyerindeki bilgisayarlarımda ve telefonumda aynı arama sonuçlar ve favori klasörlerine sahip olmak paha biçilemez.

• Firefox Candır...

• Tanıdığım bir çok android kullanıcısı özellikle çok batarya tükettiği için chrome kullanmıyor hele samsung kullanıcıları chrome dan daha iyi olduğu için stok samsung browser i kullanıyor yani bu rakamlara mobil sayesinde demek pek gerçekçi bir yaklaşım değil

• Chrome'un pazar payı artık ciddiye alınmayacak bir noktada. Bu zamanın Internet Explorer'ı oldu çünkü. Çoğu kişi sevdiğinden değil, hayatımızı her taraftan saran Google hizmetleriyle bütünleşik olmasından dolayı kullanıyor. İnsanlar yeni bir tarayıcıya geçmeye üşeniyor. Olay tamamen bundan ibaret. Chromium motorunu ortaya atan, ama motoru en berbat kullanan tarayıcıdır Chrome. Üşenmeyen Vivaldi'ye şans versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 2 Kasım 2018; 0:6:35 >
  • Quality not quantity. Chrome kullananların çoğu(özellikle Windows kullanıcıları) Google arama motorunda Chrome yükle tacizlerine maruz kalanlar.

iOS'ta bile Chrome kullanan gördüm. Safari dururken hele, akıl alır gibi değil 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Betasından beri Yandex kullanıyorum hem masaüstünde hem mobilde çok rahat oluyor.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 23 Aralık 2020; 13:24:32 >
  • Kullanıcıların mahremiyetine önem verdiği için içlerinde en sevdiğim Firefox olsa da, Chrome kadar kullanmıyorum. Maalesef en iyisi Chrome. Vaat ettikleri hız, sadelik, güvenlik işini yerine getiriyorlar. Opera browser Norveçlilere aitken iyiydi. Çinliler satın aldıktan sonra kullanmadım, soğudum. Vivaldi zaten saçma sapan bir şey. Doğru düzgün hiçbir eklenti desteklediği yok. Firefox kasıntı ve bana bazı sorunlar çıkartıyor. Edge'i sadece Netflix için kullanıyordum. Arkasında bir sürü MS çerezi bıraktığı için artık kullanmıyorum. En basitinden msn sitesine girmediğim halde çerezlerini bırakıyor. Başka çerezlerde bırakıyor. Microsoft'un klasik saçmalıkları..
  • Gizlilik odaklı kullanınca firefox, işlevsellik açısından opera, pil tüketimi etkisinden edge kullanıyorum. Bilgisayarımda 4 tarayıcı var. Chrome ise gündelik tarayıcım. Kullanım amacım değiştikçe tarayıcılar arası geçiş yapıyorum.

• opera çok hoş ya insanlar biraz farkına varsa direk 2. sıra olur. kendi gelen ve mükemmel çalışan vpni reklam engellemesi eklenti ise o da var, hele açılış ekranı o kutular özelleşiyor, sık kullanılan sekmeleri entegre whatsapp ve messenger desteği. gayet de tepkisel hızlı, şans verilmesi gereken bir tarayıcı

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.