Şimdi Ara

İstanbulkart'a mobil uygulama ile otomatik bakiye yükleme devri başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul’da toplu ulaşım araçlarında seyahat etmek için kullanılan İstanbulkart’ın mobil uygulaması hizmete girdi. Uzun zamandır test sürecinde olan uygulamanın final sürümü uygulama marketlerinde yayınlandı.

Yetersiz bakiye anonsu tarih olacak

Mobil uygulama sayesinde İstanbulkart’a bakiye yüklemesi yapılabiliyor. Dilerseniz bakiye yükleme işlemini otomatik hale getirebiliyorsunuz. Kartınızdaki bakiye bittiğinde, otomatik olarak kredi kartınız üzerinden yükleme yapılıyor.

Ayrıca Bkz.Otomobil, mobilya, beyaz eşya ve konut vergilerinde indirim!

Uygulama ile para yüklemenin yanında bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme işlemlerini de gerçekleştirebiliyorsunuz. NFC destekli telefonlarda, kart bilgilerini girmeye gerek kalmadan kartı telefona tutarak bakiye görüntüleniyor ve yükleme yapılabiliyor. Kullanıcılar en yakın İstanbulkart yükleme ve harcama noktalarını harita üzerinden görüntüleyebiliyor.

İBB iştiraki Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş (BELBİM) tarafından geliştirilen uygulamayı Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz.

• Ben bunu bayadır kullanıyordum zaten nasıl oldu da şimdi haberi cıktı ki ??

• kullanışlı

• Ben uygulamayı yükledim ama yapılışı mı anlamadım yoksa anladım da uygulama mı saçma çıkaramadım.

Telefondan parayı yükleyip sonra makineden parayı tanımla diyordu, ben yine makine peşinde koşacaksam uygulamayla neden uğraşayım ki? Zaten makinenin başına gitmişim parayı mı sokamayacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolum bayilerinde kredi kartı ile dolum yapılsa güzel olur. Herkesin üstünde nakiti olmayabilir bu yüzden ATM den para çekmek zorunda kaldığım oldu.

• Başka şehirlerde kullanılan kartlarda internetten yükleme yıllardır var. Hatta telefonunuzu kart yerine kullanabiliyorsunuz. Ama İstanbul olunca "woowww İstanbul'da yapıldı."

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Başka şehirlerde kullanılan kartlarda internetten yükleme yıllardır var. Hatta telefonunuzu kart yerine kullanabiliyorsunuz. Ama İstanbul olunca "woowww İstanbul'da yapıldı."
    Bazı şehirlerde ise yok. Mesela Eskişehir illa bayiden ya da iki üç yerde bulunan otomatlardan. Ki o otomatlar da o kadar merkezi yerlerde ki yani sırf göstermelik konulmuş. Evden 10 dk yürüyüp kart yüklemesi yapabiliyorum anca halbuki evin önünde otobüs durağı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağara soğuk muydu kardeş?

Aylardır var bakiye görüntüleme para yükleme vs.

Sadece 5 in katlarını yüklüyor ve izin verdiği banka kartı sayılı.

• mavi akbil kart nosunu kabul etmiyor eee ne anladık bu işten..

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Bazı şehirlerde ise yok. Mesela Eskişehir illa bayiden ya da iki üç yerde bulunan otomatlardan. Ki o otomatlar da o kadar merkezi yerlerde ki yani sırf göstermelik konulmuş. Evden 10 dk yürüyüp kart yüklemesi yapabiliyorum anca halbuki evin önünde otobüs durağı

Alıntıları Göster
    Eskişehirde bir ara Ziraat kredi kartı ile biniş vardı diye hatırlıyorum. Sanırım bi 10 yıl öncesi ve sadece öğrenciler içindi. Yanlış mıyım?

İzmir'de daha önce kentkart vardı. Şimdi şirketi değiştirdiler ve izmirim kart var. Kentkart şuan daha marifetli. Türkiyede 20-30 bölgede ve yurtdışında var.

• Garanti bankası kredi kartım ile bakiye yüklemeye calıstım fakat her banka kartını kabul etmiyor.

• Az kullandığım için belki bunu bilmiyordum. Haber için teşekkürler.

• Bu kartları artık TEK TİP YAPIN. Her şehrin farklı kartı var, şu parayı havuzda toplayıp basılan kradiye göre dağıtın belediyelere.

• Mağaradsb çıkıp böyle bir haberi yazmak büyük başarı. Bu uygulama uzun zamandır var. Hatta istanbulun fethinden önce uyandırayım editör efendi.

• Apkli kırılmış versiyon ile sınırsız kontor yukleme yapılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SONUNDA ...

• elektronik saçmalık... parayı yükledin 100tl var %30 zam geldi... otobuse bir bastın 100 liranı kırpmışlar 70liralık gidip gelebiliyorsun halbuki 100tl lik kağıt bilet alsaydın... 100 defa kullanabilirdin...(1tlden sayarsan) elektronik de devletin işine geliyor... halbuki... benzinden mazota mazottan doğalgaza geçmiş biletlerde indirim yok.... kara delik devlet ! insanı düşünmeyen teknolojiyi ne yapayım? kendilerine para geliri için kolaylık olmuş... kara delik devlet !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 1 Kasım 2018; 15:35:22 >
  • Benim telefon uyumsuz ama yaa.
  • Mağara nasıldı editör arkadaş?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çook iyi olmuş, yolda kalma sorunu ve bakiyenin bittiğini fark etmeyip minibüse binme zorunluluğu ortadan kalkmış olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.