Şimdi Ara

Yerli hava savunma sistemi duyuruldu: SİPER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen Milli Teknoloji Geliştirme Altyapıları Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, buradaki açıklamasında SİPER isimli milli uzun menzilli bölgesel hava füze savunma sistemi projesinin başladığını duyurdu.

Ayrıca Bkz.Otomobil, mobilya, beyaz eşya ve konut vergilerinde indirim!

SİPER projesi uzun menzilli ve bölgesel hava savunma sistemi ihtiyacımıza yerli çözüm olacak. Rusya’dan satın aldığımız S-400 hava savunma sistemlerine alternatif olacak.

Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından başlatılan proje SAGE, ASELSAN ve ROKETSAN işbirliği ile yürütülecek. İlk teslimatların 2021 yılı sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

• Kimse söylemeden yazayım. Bu gelişmeler siyasetten yakından uzaktan alakası olmayan gelişmeler, savunma sanayimizin temelleri çok önceden atıldı, bugün daha olgun meyveler veriyor. Hükümetlerden tek beklentimiz yeter ki köstek olmasınlar, zaten rayında gidiyoruz. İşin haber kısmı siyasi olabilir veya olmayabilir, bırakın siyasete karıştıranlar utansın, bu gelişmeler a partisi olamasa b partisi sırasında da olacaktı, yeter ki bu haberlerden oy devşirmek isteyenlere sıcak bakmayalım, iş bu noktaya geldiyse demek bugüne kadar başka güzel icraatları olmamış o kişilerin.

Bir ekleme daha yapmak istiyorum: Bugün gidin rus televizyonları açın hep askeri haberler, şöyle yaptık böyle kaçıyor vs, bir de abd'de bir kanal açın ne kadar silah haberi görürsünüz? ABD sistemleri ruslardan daha mı zayıf neden haberleri bu kadar sık yapılmak istenmiyor? ABD'de obama döneminde, Trump döneminde daha mı az gelişme oluyor da halklarının gözlerine gözlerine sokmuyorlar? Ben bu kadar söyleyeyim siz puzzle birleştirip büyük resmi görün.
    Bence bu yapılan en güzel anlaşmalardan biriydi. S300 ler bile günümüzde abd gibi ülkenin bile uçaklarla girişini, ya da uzaktan bombalamasını korkutacak kadar gelişmiş iken s400 ler zaten son teknoloji, tamamen güvenlik üzerine kurulu. 2,5milyar usd ise çok iyi. Tek dua etmemiz gereken gerçekten bu s400 lerin getirilmesi ve kurulup aktif hale sokulması. Öyle suriyedeki gibi var ama aktif değil gibi saçmalıklar olmamalı. Ki orada bile yarı yarıya aktif s200 ler s300 ler, abd nin denizden gönderdiği onlarca füzenin büyük çoğunluğunu indirdi. Abd bile böylesini beklemiyordu. Hatta bozuntuya vermemek için vurduk falan dediler, rusya ise gerçek rakamları açıkladı.
    Biz bu ülkede uçak fabrikalarını kapatıp uçakları toprağa gömenleri de biliyoruz. Devrim otomobillerinin başına gelenleri biliyoruz. Siyasi destek olmadan askeri ve teknolojik gelişme olmaz. Savunma sanayiine yönelik çalışmalar Kıbrıs ambargosunu dayanır ancak kabul edelim ki Ak Parti gelene kadar ASELSAN telsizden başka Rojetsan ise ÇNRA dan başka birşey uretmiyordu.
  • Her seçim geldiğinde değişik değişik vaatlerde bulunuyor yapmayacağın dan değil bak yapacağım bunu bana oy verin demeye çalışıyor 2018'de yerli araba satışa sunulacaktı ne oldu 2018 bitiyor 2019 yılına giriyoruz yine bir seçim var Ve yine vaatler var bakın yapacağım bak yapacağım diyor ver bana oyu diyor bakın Havalimanı hazır değil 2019 un ortalarına kadar da hazır olmayabilir 3/1 ama görüyorsunuz değil mi Ben bunu yaptım ben şunu yaptım diye her seferinde övünmeyi biliyor bu Havalimanı özel şirketlerin değil mi özel şirketlere yaptırılıyor mu devletin beş kuruş cebinden para çıkmayıp yapılıyor mu evet devletin cebinden beş kuruş çıkmıyor(şimdilik) yapılıyor ama her seferinde erdoğan yaptı oluyor AK Parti yaptı oluyor Yazık yazık …. Sevinemiyoruz bile..

• Kimse söylemeden yazayım. Bu gelişmeler siyasetten yakından uzaktan alakası olmayan gelişmeler, savunma sanayimizin temelleri çok önceden atıldı, bugün daha olgun meyveler veriyor. Hükümetlerden tek beklentimiz yeter ki köstek olmasınlar, zaten rayında gidiyoruz. İşin haber kısmı siyasi olabilir veya olmayabilir, bırakın siyasete karıştıranlar utansın, bu gelişmeler a partisi olamasa b partisi sırasında da olacaktı, yeter ki bu haberlerden oy devşirmek isteyenlere sıcak bakmayalım, iş bu noktaya geldiyse demek bugüne kadar başka güzel icraatları olmamış o kişilerin.

Bir ekleme daha yapmak istiyorum: Bugün gidin rus televizyonları açın hep askeri haberler, şöyle yaptık böyle kaçıyor vs, bir de abd'de bir kanal açın ne kadar silah haberi görürsünüz? ABD sistemleri ruslardan daha mı zayıf neden haberleri bu kadar sık yapılmak istenmiyor? ABD'de obama döneminde, Trump döneminde daha mı az gelişme oluyor da halklarının gözlerine gözlerine sokmuyorlar? Ben bu kadar söyleyeyim siz puzzle birleştirip büyük resmi görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 31 Ekim 2018; 19:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tostumm

Kimse söylemeden yazayım. Bu gelişmeler siyasetten yakından uzaktan alakası olmayan gelişmeler, savunma sanayimizin temelleri çok önceden atıldı, bugün daha olgun meyveler veriyor. Hükümetlerden tek beklentimiz yeter ki köstek olmasınlar, zaten rayında gidiyoruz. İşin haber kısmı siyasi olabilir veya olmayabilir, bırakın siyasete karıştıranlar utansın, bu gelişmeler a partisi olamasa b partisi sırasında da olacaktı, yeter ki bu haberlerden oy devşirmek isteyenlere sıcak bakmayalım, iş bu noktaya geldiyse demek bugüne kadar başka güzel icraatları olmamış o kişilerin.

Değerlendirmen doğru değil bence. Savunma sanayisindeki gelişmelerin hangi parti zamanında olduğu gayet net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Teknolojinin gelişmesi olayını particilik sistemine bağlıyorsan afedersin ama çok cahilsin.

• Seçimler 10 yılda bir olsa bu savunma sanayi gelişmeleri olmayacaktı yani? Yapmayın Allah aşkına. Hangi parti başta olursa olsun bu gelişmeler olurdu zaten olmalı da. Konu Türkiye nin bekası ve savunması dır. Her şeye seçim at gözlüğünden bakmayı bırakın artık!

• RichesMen kullanıcısına yanıt
    Vatan hainleri sevinmesi de olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu füze sistemlerine gerçekten çok kısa zamanda erişmemiz gerekiyor. Yerli imkanlarla başka ülkelere bağımlı kalmadan böylesine sistemler geliştirip seri üretime sokabilmek her ülkenin harcı değil. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teknik ve üretim aşamalarında yer alan firmalarımıza sonsuz teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaparsa AK PARTİ yapar gerisi yalannnn tek gerçek RTE REİS şu büyük projesi yeterli.
  • RichesMen kullanıcısına yanıt
    Sen sevinme zaten gerek yok.
  • Oyum tekrar ve tekrar AKP ye gidecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeepImpact. kullanıcısına yanıt
    Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a itaat etmek farzdır dedi. Taşaltın, Erdoğan’a karşı çıkmanın ise savaştan kaçmak olduğu ve haram sayılacağı yönünde açıklamalarda bulundu..
  • Yerli hava savunma sistemi duyuruldu: SİPER

Şu projeye bir isim verilmiş sadece. Hisar-A ve Hisar-O bitti, testleri yapıldı/yapılıyor. Seri üretime hazırlanıyor.
    Hisar-U için bir ortaklık anlaşması yapıldı.
    Bir de bunların üstüne S-400'ler entegre edilecek.
  • Yılbaşında şöyle bir haber vardı :

"Türkiye, Fransa ve İtalya ile savunma işbirliğini artırarak, uzun menzilli hava savunma ve füze sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi için bu iki ülkeyle sözleşme imzaladı.
    Sözleşme takvimine göre üç ülkenin geliştireceği füze programının 2020'lerin ortasında hazır olmasının öngörüldüğü ve hayalet uçaklar, insansız hava araçları ve füzelerden kaynaklanan tehditlere karşı savunma imkanları sağlamasının hedeflendiği belirtildi."

Takvi uyuşuyor. Sadece Fransa ve İtalya'nın ismi geçmiyor. Acaba aynı proje mi?

• Sunu unutmayin rusyanin bize 2019 da teslim edecegi ve 2,5 mlyr usd odedigimiz s400 denilen fuzelerin rusyafa kullanilan versiyonu s500 ve S600 ler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mstt.2010 kullanıcısına yanıt
    Siz ne kullanıyorsunuz? S500 henüz test aşamasında bir sistem ve kullanıma girmedi. S600'ün esamesi yok. Hayal gücünüz güzelmiş

• 2021 tarihi zaten projesi yıllar öncesinde başlamış ve devam etmekte olan Hisar-A sistemi için. Hava savunma katmanlı ve bütün olarak ele alınabildiği Uzun menzilin dahil edildiği sisteme SİPER adı verilmiş sanırım. Habere temsili görsel falan koyulurda Hava Savunma Sistemi görseline Çin yapımı Çok Namlulu Roketatar niye koyulur? Hangi amaç ve bilgi ile koyulur. Yani biz diğer cahil basından bir fark var sanıyorduk.

• tostumm kullanıcısına yanıt
    Tabi ya, Şuan Telefon üretecek teknolojimizin olmamasının siyasilerle hiç bir alakası yok. :)

• İsmi güzelmiş

• Mstt.2010 kullanıcısına yanıt
    Bence bu yapılan en güzel anlaşmalardan biriydi. S300 ler bile günümüzde abd gibi ülkenin bile uçaklarla girişini, ya da uzaktan bombalamasını korkutacak kadar gelişmiş iken s400 ler zaten son teknoloji, tamamen güvenlik üzerine kurulu. 2,5milyar usd ise çok iyi. Tek dua etmemiz gereken gerçekten bu s400 lerin getirilmesi ve kurulup aktif hale sokulması. Öyle suriyedeki gibi var ama aktif değil gibi saçmalıklar olmamalı. Ki orada bile yarı yarıya aktif s200 ler s300 ler, abd nin denizden gönderdiği onlarca füzenin büyük çoğunluğunu indirdi. Abd bile böylesini beklemiyordu. Hatta bozuntuya vermemek için vurduk falan dediler, rusya ise gerçek rakamları açıkladı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.