Şimdi Ara

Samsung yeni faaliyet kârı rekoruna imza attı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bu yıla hızlı bir başlangıç yapan ve üst üste faaliyet kârı rekorları kıran Samsung yeni bir rekora daha imza attı. Beklendiği gibi yılın üçüncü çeyreğinde Samsung en yüksek faaliyet karı miktarına ulaşmış durumda.

Yeni rekor geldi

Yapılan açıklamalara göre Samsung’un üçüncü çeyrekte elde ettiği gelir 57.46 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 5 artış yaşandı. Faaliyet kârı ise hem yıl hem de çeyrek bazda yüzde 20 artarak 15.4 milyar dolara yükseldi.

Ayrıca Bkz.Sony gelirlerde artış yaşadı ancak mobil bölüm halen kayıplarda

Samsung’u daha çok mobil cihaz ve beyaz eşya sektöründe duyuyor olsak da artık en büyük katkı yonga bölümünden geliyor. RAM, depolama, modem, sensör, işlemci gibi birimleri üreten ve ortakları için döküm yapan yonga bölümü yaklaşık 21 milyar dolar gelir elde etti. Gelir anlamında yonga pazarının lideri olan Samsung toplam gelirin yüzde 40’ını bu bölümden alıyor.

Yonga bölümünün faaliyet kârı ise 12 milyar dolar ve genel kârın büyük kısmı bu bölümden geliyor. Mobil bölüm toplamda 22 milyar dolar gelir elde ederken daha çok alt seviye telefonlar satıldığı için kâr marjı düşük kalıyor. Bu nedenle faaliyet kârı bir miktar düşüşle 1.95 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Samsung gelecek yıl için mobil tarafta büyük beklenti içerisinde değil. Katlanabilir ekranlar, ekrana entegre parmak izi sensörleri, 5G modemler ve ekrana entegre kamera çözümleri yenilik anlamında Galaxy telefonlarında karşımıza çıkacak ancak satışlara büyük etki etmeyeceği ifade ediliyor.

• Geçmişte Nokia için yazılıp çizilen herşey şimdi Zamzung için yazılmaya başlandı! Sonun başlangıcı yani tarih tekerrür ediyor!

Ağzıyla kuş tutsa fayda etmiyor artık çünkü fiyat politikası ürün çeşitliliği artık tüketici tarafından bir anlam ifade etmediği için vatandaş Çin markalarına kaymaya başladı ve geçti bile.

Uygun fiyatlı dediği telefona hem xiaomi hemde meizu da aynı fiyata üst modeller var.

Yani atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti.

• Biz de Türkiyeden bahsetmiyoruz dünya genelinden bahsediyoruz, kaldı ki Nokia da sadece telefon üretmiyor du! Boş boş okuma bence

Yıllar önce Nokia için ne deniliyor sa hepsi gerçekleşti.

Samsung içinde söyleniyor!

Satışların Türkiye de artması neyi değiştiriyor?

Nokia da lider di Türkiye de!

En basitinden xiaomi resmi yollardan gelmediği halde satış rekorları kırmaya başladı (şimdi ki muammalı durumdan ve döviz kuru sorunundan da bahsetmiyorum)

Artık herkes cebindeki paraya bakıyor.

Artık 48 ay vade de kalmadı operatör yönünden! Yani oradaki prim peşinden koşan satış yapan elemanlar sıkıyorsa 6 taksitle S9 satsınlar, ya da 3000 kusur TL'lik ucuz telefonu versinler!

O cazibe de bitti!

Hadi şimdi Samsung satış rekoru kırsın Türkiye de!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazık ki ne yazık, daha yazdığım yazıyı anlamayıp cevap yazıp ardından da silmek çok ayıp

Silinen yazı yüzünden kendi kendime konuşuyorum gibi görünüyor. Şimdiden kusura bakmayın deli değilim :)

• nokia ile karşılaştırmak biraz abes olmuş. nokia sadece telekominikasyon alanında etkinliği olan firmaydı ve microsoft' un uğraşları sayesinde batmış bir firma, samsung ise telefon üretmese bile sadece ekran ve döküm tarafıyla mobil bölümünü ayakta kalabilir. diğer inşaat, otomotiv, gemicilik, savunma sanayi ve beyaz eşya bölümlerini hiç saymadım bile.

• K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    korelilere bisey olmaz yorma kendini:) ben 35 yaşındayım samsung daha kapaklı telefon üretirken de aynı muhabbetler dönüyordu bişey olmadı, ha bende fiyat ürün gamını beğenmiyorum savunduğumu düşünme 2 yıl önce bi s serisi bi a serisi dışında telefon uretmicez dediler ne oldu değişen bişey yok hep bildiklerini okuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 31 Ekim 2018; 22:19:10 >
  • Kazansın aslanlarım onların da 1200 dolara telefon çıkarmak hakkı değil mi

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Bende 41 yaşındayım koreliler zerre umrumda değil, altı üstü muhabbet ediyoruz öyle değil mi

Nokia gibi markalara da birşey olmuyor du, o da oldu, beterin beteri oldu

Samsung bu işte, bugün yapmıyorum ya da başka bir şey yapmayacağım der ama yine de yapar.

Epıl da olmasa kime sataşacak

Gerçi, Çinli markalar hakimiyet kurmaya başladığında kafasına dank edip onlar gibi telefon piyasaya süreceğim demiş olsa da fiyat politikası hâlâ yüksek, yaprak kımıldamıyor.

Epıl da fiyatları yükselttikçe satış düşüyor ama yüksek kar ediyor, Samsung ta epıl'ı taklit ediyor ama düşük kar ediyor (haberdeki işlemci bölümü hariç)

• maxmania kullanıcısına yanıt
    Nokia Microsoft sayesinde bitmedi, batma sürecini hızlandırdı.

Nokia hakkında eksik bilgiyle karşılaştırma yapma bence

Kaldı ki her ikisinin neler ürettiğini hangi sektörlerde olduğunu da iyi biliyorum ki Nokia telekomünikasyon konusunda tecrübeli olduğu halde eline yüzüne bulaştırdı, özellikle de symbian işletim sistemi konusunda ki inatçı ısrarları ve başka yanlış tercihleri sayesinde bitti.

Samsung yanlış yapmayacak diye bir şey de yok, ister savunma sanayii olsun ister iş makinası olsun hiç farketmez, sonuç olarak ZTE, HUAWEI, XIAOMI gibi markaların da arkasında Çin devleti var.

Koreliler telefon yapıyor da Çinliler armut mu topluyor.

LG ne durumda! O da koreli! Onunda başka işleri var ama telefon bölümü neredeyse batma eşiğinde.

Çinliler Samsung'u tahtından indirecek, geçmişte Nokia ve Samsung konusunda ne dediysem bununda arkasındayım.

Araştırmaya devam edin

Can sıkmaya değmez bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_Spartakus -- 1 Kasım 2018; 0:31:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

Geçmişte Nokia için yazılıp çizilen herşey şimdi Zamzung için yazılmaya başlandı! Sonun başlangıcı yani tarih tekerrür ediyor!

Ağzıyla kuş tutsa fayda etmiyor artık çünkü fiyat politikası ürün çeşitliliği artık tüketici tarafından bir anlam ifade etmediği için vatandaş Çin markalarına kaymaya başladı ve geçti bile.

Uygun fiyatlı dediği telefona hem xiaomi hemde meizu da aynı fiyata üst modeller var.

O soylediklerin bizim ulke icin gecerli degil hocam. Mi 8 in galaxy s9 dan pahali satildigi yerde xiaomi nin sansi yoktur. Kimse 2 si ayni para da olsa xiaomi almaz. İnsanlar ucuz oldugu icin xiaomi aliyorlardi. Artik bir ozelligi kalmadi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir başka yazımda son kur sorunu ve (gayri) resmi belirsizlikten dolayı fiyat politikasından da bahsettim, kaldı ki kurdaki anormal yükselişten önce satışları çok iyidi hemde gayri resmi Grey ithalat yoluyla getirilen xiaomi'ler.

Elbette haklısın ve maalesef bu Samsung ve ayfon için fazlasıyla geçerli.

Alternatif marka ve modellere kayma devam ediyor, artık pahalı telefon alma devri bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

Geçmişte Nokia için yazılıp çizilen herşey şimdi Zamzung için yazılmaya başlandı! Sonun başlangıcı yani tarih tekerrür ediyor!

zaten şirketi sırtlayan yonga ve çip bölümü olmuş. Mobil cihaz kısmında durağanlık devam ediyor.
  • K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    Nokia Microsoft tarafından bitirilmiştir. Ayrıca Symbian kötü bir sistem değildi. Android'den daha iyi bir sistemdi. Ne var ki Nokia'nın yanlış politikaları gereği düşük donanımlarda çalışmaya mahkûm edildi. ARM 11 işlemcili bir N97 ile Cortex-A8 işlemcili bir i8910'u karşılaştırdığında bariz hız farkı göze çarpıyor. Neyse konu bu değil. MeeGo'nun çıkışıyla Symbian orta ve giriş seviyeye kaydırılacak MeeGo ise yeni üst seviye işletim sistemi olacaktı. Hâlâ bu kadar üstün bir arayüz piyasada yok. 2019'a gireceğiz hâlâ kapasitif butonların olduğu Android cihazlar varken N9 tamamen tuşsuz kullanım ve el hareketleriyle kullanılan bir işletim sistemine sahipti. Üstelik de yıl 2011! Nokia'nın sırf patentleri bile kendisini geçindirmeye yeter. Nokia'nın batan kısmı mobil cihazlar bölümüydü. Telekomünikasyon bölümü batmadığı gibi aksine gelir getiriyordu. Attığın mesajda bile adamların patenti var.

Aşağıdaki linkte konunun detayları mevcut. Biraz uzun bir yazı ama işin göründüğü gibi olmadığını gösteriyor.

https://eksisozluk.com/entry/82170396

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, MeeGo İşletim sistemine ağırlık verilmesi istenmedi çünkü Microsoft Nokia dan patent almayacaktı hatta Microsoft Nokia'ya telefon konusunda patent ödüyordu. Bak şimdi Nokia Android kullanıyor ve buna mukabil Microsoft Google'a patent ücreti alıyor.

Microsoft istese de istemese de Windows Phone ölü doğdu Android ve Ios karşısında şansı da yoktu ama bunlara rakip olmasına da gerek yok, dediğim gibi patente bağladı.

Bu da işin bir başka boyutu bana göre. Gerçi buna ilişkili olarak haberler yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Ama yine de Nokia kendi ayağına kendi kurşunu sıktı Microsoft'un kuması olmak için.

• Bende bu konudan bahsettim yazdıklarımda ama dinleyen ve anlayan kişi sayısı maalesef az çıktı.

Durağanlık devam edecek, çünkü artık kullanıcıları etkileyecek yeni bir atraksiyon gelişme yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.