Şimdi Ara

AMD kâr etmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lisa Su önderliğinde adeta küllerinden doğan AMD, geçen yıl başladığı kâr yolculuğuna devam ediyor. Önceki çeyrekte son 7 yılın faaliyet kârı rekorunu kıran AMD son çeyrekte biraz durulsa da kazanmaya devam etti.

İstikrarı yakaladı

Yapılan açıklamaya göre firmanın üçüncü çeyrekte elde ettiği gelir 1.65 milyar dolar olurken yıl bazında yüzde 4 artış, çeyrek bazda yüzde 6 düşüş yaşandı. Ryzen ve EPYC işlemcilerin yükselen performansı yıl bazında artış getirdi. Grafik pazarında düşen gelir ise çeyrek bazda düşüşe neden oldu.

Ayrıca Bkz.Oyun ve bulut bölümü Microsoft’u uçurdu

Firmanın bu dönemde elde ettiği faaliyet kârı 186 milyon dolar olurken net gelir de 150 milyon dolar oldu. Yeni ürünler sayesinde kâr marjının da yüzde 40 seviyesine yükseldiği ifade ediliyor.

Gelir tablosunda lokomotif olan Bilgisayar ve Grafik bölümü toplamda 938 milyon dolar gelire imza attı. Bölümün faaliyet kârı ise 100 milyon dolar olarak gerçekleşti. İşletme ve Yarı Özel Yonga bölümü de 715 milyon dolar gelir ile 86 milyon dolar faaliyet karına imza attı.

Dördüncü çeyrek dönemde ise yıl bazında gelirlerde artış bekleniyor ancak çeyrek bazda düşüş var. Yine grafik pazarı tarafında büyük bir hareketlilik olmayacağı tahmin ediliyor.

• ps ve xbox a gpu yapsa yeter gider.. nvidia gibi ortada yanlız kalmadı ya önemli olan o.

• Ekrem71.5 kullanıcısına yanıt
    Listeye Apple dizüstü bilgisayarları da ekle derim.
  • yazılım donanımdan kat kat daha karlı. donanım trenini kaçırdık ama ülke olarak yazılım trenini son durakta yakalamamız lazım yoksa o da kaçacak.

• Şu firmanın kırmızısına alışan ne gider başkasınn yeşiline ne de mavisine bakar. Amd Pc dünyasının denge firmasıdır evet alanlarında lider olamadı ama biz kullanıcılara en büyük faydayı bu firma sağladı. Fiyatları uçurdular hop Amd hamle yaptı fiyatlar düştü, gıdım gıdım perfoemans verdiler hop Amd hamle yaptı çoklu çekirdekler yaygın kullanılmaya başlandı performans sükse yaptı, oyunlarda kullanılan çöp apiler gitti hop yeni yeni performans artıran apiler geldi, başkaları parayla sattı ama Amd ücretsiz getirdi. Evet eleştirilecek tarafları var, belki de lider olsa o da diğerlerinin yaptığının aynısını yaoabilir ama şimdiye bakarsak Amd her zaman benim lehime iş yapmıştır ve ben de her zaman Amd'yi tercih etmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Ekim 2018; 14:35:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eder tabi çoğunu da Türkiye’den etmiştir dolardaki artış intele ulaşmayı daha da zor durumda bıraktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yaşım oldu 33 hayatımda ilk defa bu sene amd cpu ve nvidia gpu kullandım cpu sektöründeki başarıyı inşallah gpu da da gösterir
  • amdde aynı bok sadede ortam uygun deyil ounun için
  • "y" değil "ğ"

"deyil" yanlıştır doğrusu "değildir"

Kendi üstünüze alınmayın ama internette bunu yanlış yazan o kadar insan var ki. Kendini edebiyatçı sanıp yarım sayfa aşk-şiir yazanından tut, ciddi şeyler yazanından çık. Bu şekilde yanlış yazanların hiçbir yazısını okumuyorum, bak bu en basit bir harf" ğ" bunu bir insan nasıl yanlış yazar benim gerçekten aklım almıyor. Anlayamıyorum hatta bazıları var özellikle Facebook'ta denk geliyorum döşemiş 2-3 paragraf yazı baştan aşağı yazım yanlışlarıyla dolu, ulan bari şunu" ğ" harfini doğru yere yazın arkadaş yeter yav!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Şu firmanın kırmızısına alışan ne gider başkasınn yeşiline ne de mavisine bakar. Amd Pc dünyasının denge firmasıdır evet alanlarında lider olamadı ama biz kullanıcılara en büyük faydayı bu firma sağladı. Fiyatları uçurdular hop Amd hamle yaptı fiyatlar düştü, gıdım gıdım perfoemans verdiler hop Amd hamle yaptı çoklu çekirdekler yaygın kullanılmaya başlandı performans sükse yaptı, oyunlarda kullanılan çöp apiler gitti hop yeni yeni performans artıran apiler geldi, başkaları parayla sattı ama Amd ücretsiz getirdi. Evet eleştirilecek tarafları var, belki de lider olsa o da diğerlerinin yaptığının aynısını yaoabilir ama şimdiye bakarsak Amd her zaman benim lehime iş yapmıştır ve ben de her zaman Amd'yi tercih etmişimdir.

• quote:

Şu firmanın kırmızısına alışan ne gider başkasınn yeşiline ne de mavisine bakar. Amd Pc dünyasının denge firmasıdır evet alanlarında lider olamadı ama biz kullanıcılara en büyük faydayı bu firma sağladı. Fiyatları uçurdular hop Amd hamle yaptı fiyatlar düştü, gıdım gıdım perfoemans verdiler hop Amd hamle yaptı çoklu çekirdekler yaygın kullanılmaya başlandı performans sükse yaptı, oyunlarda kullanılan çöp apiler gitti hop yeni yeni performans artıran apiler geldi, başkaları parayla sattı ama Amd ücretsiz getirdi. Evet eleştirilecek tarafları var, belki de lider olsa o da diğerlerinin yaptığının aynısını yaoabilir ama şimdiye bakarsak Amd her zaman benim lehime iş yapmıştır ve ben de her zaman Amd'yi tercih etmişimdir.
    Son zamanlarda okuduğum en iyi fıkra. Eline sağlık.
  • Özellikle fiyat performans anlamında Ryzen serisi çok başarılı oldu.

• Amd kendini geliştirdi bayağı bütçeyide uygun tutarak rekabet ortamı yarattı müşterilere yaradı buda
  • quote:

Şu mesajın 41 kere artılanması forumun kalitesini gösteriyor.

İnşallah Intel ve Nvidia batar da kırmızı reyiz bizi öpmeye başlayınca görürsünüz ebenizin çalıştığı hastaneyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer M4chine

Şu mesajın 41 kere artılanması forumun kalitesini gösteriyor.

İnşallah Intel ve Nvidia batar da kırmızı reyiz bizi öpmeye başlayınca görürsünüz ebenizin çalıştığı hastaneyi.

Alıntıları Göster
    Yazdığım yorumu bile tam okumayarak bunu yazıyorsan bu da sen kaliteni gösteriyor.

• İlginç değil mi, yazmışsın " belki de lider olsa o da diğerlerinin yaptığının aynısını yaoabilir". Sonra adam geliyor, AMD lider olsun diğeleri batsın sonra milleti AMD öpecekmiş...

Yani buradan çıkardığım, bu kişi birilerin milleti öptüğünü kabul ediyor, bu AMD değil, Intel ve Nvidia kuvvetle muhtemel.

Şahsen, daha gerçekleşmemiş bir durum için birilerini peşinen hükmünü vermek, bariz haksızlık.
  • Okuma falan bitti artıl, ne okuyorlar ne sorguluyorlar hemen her şeyi tüketip bitiriyorlar çok şaşırmıyorum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

İlginç değil mi, yazmışsın " belki de lider olsa o da diğerlerinin yaptığının aynısını yaoabilir". Sonra adam geliyor, AMD lider olsun diğeleri batsın sonra milleti AMD öpecekmiş...

Yani buradan çıkardığım, bu kişi birilerin milleti öptüğünü kabul ediyor, bu AMD değil, Intel ve Nvidia kuvvetle muhtemel.

Şahsen, daha gerçekleşmemiş bir durum için birilerini peşinen hükmünü vermek, bariz haksızlık.
    Hiç kıvırmayın, buradaki tüm AMD fanboyları Intel ve Nvidia'yı şeytan AMD'yi de melek olarak görüyor. Ben bu bakış açınızdan bıktım usandım.

Ben performans fanboyuyum, en çok performansı hangi firma verirse ona paramı veririm. Yok rengi yeşilmiş yok yıllardır 4/8 iteliyormuş yok Vega 64'te 4096 çekirdek varmış orası beni ırgalamıyor. Şu anda oyunlarda kim önde ve en az sorun çıkarıyor: Intel ve Nvidia, bir gün AMD öne geçer o zaman onun fanboyu olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aha ne dersin Mutlak hocam, ikinci bir serkan->jitem metamorfoz görür müyüz? Tek şart AMD'nin iki alanın birinde daha hızlı olmasına bakıyor sadece.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135573617
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.