Şimdi Ara

Samsung’dan reklam yüzüne iPhone kullandın davası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Genelde bir firmanın reklam yüzü olan ünlü kişilerin sözleşme gereği halka açık olarak rakip bir firmanın ürününü kullanması yasaktır. Rusya’da bununla ilgili olarak önemli bir olay yaşanıyor.

Gündeme oturdu

Rusya’nın ünlü televizyon sunucularından ve Putin’in torunlarından Ksenia Sobchak, bir süredir Samsung’un ülkedeki reklam yüzü olarak faaliyet yürütüyordu. Halka açık alanlarda Samsung akıllı telefonları kullanması gereken Sobchak’ın rakip telefonları kullanması ise yasaktı.

Ayrıca Bkz.Dünyanın ilk açık kaynak şarj adaptörü MintyBoost ile tanışın

Bununla birlikte bir röportaj sırasında Sobchak’ın iPhone X kullandığı ve bunu kağıtlar ile saklama çabasına rağmen dikkatlerden kaçmadığı ortaya çıktı. Sözleşmeyi ihlal eden ünlü isme de Samsung’dan dava gecikmedi.

Dedesine karşı protestolarda da boy gösteren Sobchak’ın sadece röportajda değil farklı sosyal medya paylaşımlarında da iPhone X kullandığı ifade ediliyor. Samsung ise açtığı davada Sobchak’tan marka imajına zarar verdiği gerekçesiyle 1.6 milyon dolar tazminat talep ediyor.

Geçmiş dönemlerde de bir markanın yüzüyken farklı marka cihazlarla yakalanan ünlü isimlere rastlıyorduk ancak Samsung olayı oldukça ciddiye alıyor. Şimdilik iki taraftan da yapılmış bir açıklama yok.

• Haketti o zaman sözleşmede ne yazıyorsa onu yerine getirmek zorunda.

• İyi telefon kullanmak onun da hakkı

• Paranın satın alamayacağı şeyler vardır Samsung.

• Ayfonu ayfon yapan, yani masa üstü aksesuar olarak kullanım literatürüne taşıyan zaten bu ünlüler değilmiydi.

• çok gereksiz bir iş olmuş. Eğer kontrat da yazıyorsa ayrı ama öyle birşey de yazmıyorsa aç gözlülük resmen

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Troll olabilirsin ama 4. Artı benden, yiğidi öldür hakkını yeme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

çok gereksiz bir iş olmuş. Eğer kontrat da yazıyorsa ayrı ama öyle birşey de yazmıyorsa aç gözlülük resmen
    quote:

Genelde bir firmanın reklam yüzü olan ünlü kişilerin sözleşme gereği halka açık olarak rakip bir firmanın ürününü kullanması yasaktır.

• Samsung yöneticilerinin bile Iphone kullandığını tahmin ediyorum.

• Samsung dolaylı olarak da olsa Apple'dan fena gol yemiş. Apple topu 90'a çakmış.

• Yaptığı sözleşmeyi ihlal edip milyon dolar tazminat ödemeyi göze alacak kadar Samsung'da olmayan ne sunmuş olabilir sana iPhone X aklım ermiyor.
    Şahsen reklam yüzü olmak adına kronik bir LG marka telefonu sonsuza dek kullanmayı taahhüt edebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple bu tazminati öder, insanlara zorla teleton kullandirilamayacaginin ve herkesin en iyi telefonu kullanmakta özgür oldugunun propagandasini yapar.

• alp0007 A kullanıcısına yanıt
    türkiye mağazalarında çalışan ve samsung telefon satan personeli iphone ve başka marka telefonlar kullanıp bizlere samsung telefon satmaya çalışıyorlar sorunca da şirket bize bu kampanyadan yararlandırmıyor gibi komik cevaplar veriyorlar şaka gibi ama gerçek örnek teknosa samsung standı gidin bakın, önce bu kafaları değiştirmeleri lazım oda samsung türkiyenin komple değiştirilmesinden elden geçmesinden geliyor zor iş yani bizde koltuğa yapışan bırakmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 25 Ekim 2018; 11:49:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anti Fanboy

Troll olabilirsin ama 4. Artı benden, yiğidi öldür hakkını yeme
    Hocam yanlış anlamışsınız aslında ben troll değilim 2017 yılının yaz aylarında gördüm ki hep doğru ve düzgün yazınca buraların adminleri uzaklaştırma veriyor.

Bende birşey deniyeyim dedim 10 mesajimdan 3'unu özellikle troll mesaj olarak atıyorum. Bunu yaptığımdan beridir uzaklaştırma cezası yemedim. Madem dh yönetimi böyle istiyor arada trollukde yaparız. Benim tek sosyal medyam bu forum diğerleriyle isim yok. Bu hesabı kapatıp gidemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'ın yerinde olsam tazminatı öder, 10 m$ verir, Iphone yüzü yaparım. Daha iyi bir reklam yapılamaz 😁

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Android telefona ihtiyacı olmayan basitliğiyle iPhone alır. Bizim gibi telefondan birçok işini yapanın iOS kapalı cezaevinde yaşaması mümkün değil.

• Apple iyi para vermiş. Reklam bunlar. Yoksa niye kullansın

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    katılıyorum dostum orada sıkıntı yok, ama samsung ta sıkıntı çok özellikle Türkiye kısmında
  • cumur C kullanıcısına yanıt
    Ben s7 aldım alalı sıkıntılı Türkiye ofisi haklısınız. Global rom çıkarması lazım Samsung'un da.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.