Şimdi Ara

Drone kayıt sınırı 500 gramdan 250 grama düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hobi amacıyla kullanılan droneların hızlıca yaygınlaşması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık drone kayıtları ve kullanım yasaklarıyla ilgili yeni yönetmelik hazırlıyor.

Kayıt sınırı 500 gramdan 250 grama düşürülecek

Çalışmaları sürdürülen yönetmelik kapsamında drone kayıt sınırı 500 gramdan 250 grama düşürülecek. Sınırın düşürülmesi ile birlikte çok sayıda drone için kayıt gerecek. Örneğin 250 gramı aşan Dji Spark, Dji Mavic Air gibi mini droneları kullanabilmek için kayıt gerekecek.

Kayıt yerine bandrol sistemi düşünülüyor

Kayıtların takibiyle ilgili yeni bir sistem hazırlanırken, yönetmelikle ilgili bandrol seçeneğinin de masaya yatırıldığı öğrenildi. Bu seçenek, bakanlık yetkililerince kabul görürse, kayıt işlemi, drone'u satın alan kullanıcının inisiyatifine bırakmak yerine ithalatçıya getirilecek bandrol zorunluluğuyla yapılacak. TRT bandrolüne benzer uygulama yapılacak..

Hobi uçuşları için serbest bölgeler oluşturulacak

Yeni yönetmelik ile hobi amaçlı uçuşlar için serbest bölge oluşturulacak. Şehirlerin belirli bölgelerinde kullanıcılar herhangi bir kurumdan izin almaksızın drone uçurabilecek.

Yönetmeliğin hazırlıkları sürüyor. Yeni düzenlemeler, çalışmaların tamamlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

• Gümrük ücret sınırı gibi olacak. 500gr düşe düşe 50gr sınırına kadar düşecek. Nereden milleti düdüklesek kardır hesabı.
  • Bandrolden sonra ilk iş motorlu taşıtlar vergisi gibi vergi gelmesi olacak gibi. Ondan sonra da 2 yıl da bir tüvtürke sokarız. Grama göre de ötv aldık mı tamam bu iş.

• Aklımıza gelmeyecek şeyleri düşünüp vergi alınması takdir edilesi. Adamlar çalışıyor tebrik ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trt vergisi gelirse şaşırma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dronelara zorunlu sigorta da yapılmalı bir an önce.
  • 250 gram icin deger mi beee

Drone almaya ucmaz ki ruzgar uflese yok olur xddddd

• motorlu taşıt + telsiz kullanım vergisi gelmeli
    sonuçta bildiğin motorlu taşıt ve telsiz özel tüketim vergisi de gelebilir sonuçta özel bi tüketim
  • yasaklar ülkesi
  • Hocam bana şuradan 100 gr. taze kavrulmuş Drone verir misin?

• spark'ı sırf kayıt zorunlu değil diye almıştım, şimdi kayıt mı istiyorlar? bari djı phantom alsaydım...

• hayret
    ben hep 50 gramlık drone esprisi daha gelmemiş.

gerçekten bende takdir ediyorum.

nereden ne çıkarabiliriz konusunda çok iyiler.
  • Yakinda kagit ucak ucurandan vergi isticekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru karar. Sonuna kadar destekliyorum.

• Evet kulak arkası ne varsa artık ne popi oldu ise ona bir kdv ona bir vergi.

Youtuberlardan ne zaman vergi alacaklar acep azımsanmayacak kadar çok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 24 Ekim 2018; 19:34:12 >
  • hazineye para lazım.

• Yediğim Kare Çikolata 80 gr. Devlet Drone'u çok yanlış anlamış. Resimdeki oyuncak helikopteri dahi uçurmak için vergi alacaklar.

Drone kayıt sınırı 500 gramdan 250 grama düşüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şeyimize de vergi gelmesin :D

• yakında dronu olmayandan da drone vergisi alırlar. sorunu kökten çözmüş oluruz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.