Şimdi Ara

İzinsiz reklam mesajlarına 1 milyon liraya kadar ceza yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kişisel Verileri Koruma Kurumuna, reklam içeren, e-posta veya kısa mesajlara yönelik çok sayıda ihbar ve şikayet geldi. Bunun üzerine inceleme başlatan kurul, izinsiz reklam mesajları gönderenler hakkında kanundan kaynaklı hakkını kullanarak yaptırım uygulanmasına hükmetti.

Kisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, kişilerin rızalarını almadan reklam içerikli arama yapanların, kısa mesaj gönderenlerin, e-posta yönlendirenlerin bu faaliyetlerini hemen durdurmalarına yönelik ilke kararı alındı. Karara uymayanlara, kanun hükümleri çerçevesinde gerekli idari işlemler başlatılacak. Buna göre 15 bin liradan 1 milyon liraya kadar idari para cezası verilebilecek.

Öte yandan, reklam bildirimlerinin yönlendirildiği telefon numarası ve elektronik posta adreslerinin hukuka aykırı elde edilmesi halinde, Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri çerçevesinde hukuki işlemlerin başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulacak. Karar, önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de yayınlanacak. 

• Geçin bunları. Adamlar her türlü mesaj atıyor. İstemezsen şuna tıkla buna tıkla diyor. Niye tıklayalım? Belki beni bir yere abone edeceksin...Nasıl güvenelim? Boş işler...

• Oh bee sonunda bıktım şu reklam mesajlarından kökü kurusun
  • millete boyacı çiçek'çi mesajı atar bana geçen aylarda j.golo sitesi mesaj atmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu işin başında olucam, o reklam mesajı atanları tek tek tespit eder ........
  • Trabzon'dayım Süleyman Soylu mesajları yüzünden psikolojim bozuldu ona da ceza yazarlar mı?

• Bu tür mesajlar dahil mi ?
    İzinsiz reklam mesajlarına 1 milyon liraya kadar ceza yolda
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

millete boyacı çiçek'çi mesajı atar bana geçen aylarda j.golo sitesi mesaj atmıştı.
    Bana çok geliyor onlardan. Saati 500 lira diyor. Bazen aklım karışmıyor değil
  • Sırf safsata... Halen yürürlükte olan bir kanun var ve ilgili sayfasında, 2016'dan kalan işlem yapılmamış, yüze yakın mesaj şikayetim var.
    Kanunu çıkarmak marifet değil, uygulayamadıktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 24 Ekim 2018; 17:6:58 >
  • Ceza miktarını arttırabilirler ancak, bunu uygulamadıkça pek bir anlamı olmuyor. Şikayet ediyorsun takan yok.

• kesin uygulanır
  • Hepsi lafta hergün binlerce izinsiz reklam tanıtım yapılıyor ceza müeyyideyi değil ceza kesilen firmayı haber yapın görelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu kanunu uygulasalar ve tebliğ eden cezanın %1ini bize tazminat olarak verseler hoca da sözlüme 100/100 verse hayat bayram olsa

• En basitinden üye olmak işin bazı şeyleri onaylatmak zorunda bırakıyor. Mobil oyunlarda bile var.

• eminim öyledir.

• Kimse den medet ummaya gerek duymuyorum.
    Market den kurdum ücretsiz "google messages" programını, reklam mesajı göndereni hemen engelliyorum, aynı yerden ikinci defa mesaj gelmiyor, kafam rahat.
    Bu uygulama mesaj başlığına göre engelleme yapıyor. Genellikle mesaj gönderenler mesaj başlığını değiştirmediği için engelleme başarılı oluyor.
    Şu ana kadar yaklaşık 60 reklam mesajı göndereni engelledim.

• Bir kaç yüz sms şikayetim var... Aramaları şikayet edemiyorsunuz çünkü sitedeki şablon buna uygun değil. Hepsinin yanında yara çoğunun yanında diyim yeni kayıt yazıyor ama kimsenin birşey yaptığı yok. Bence şikayetlerle ilgili işlem yapmayanlar için ceza uygulaması getirilsin. İki günde bir sms şikayeti yapıyoruz ama değişen birşey yok aynı firma senelerdir sms atıyor. Bu şikayetlerle ilgilenmeyenlere ceza gelsin. Ay başında maaş çekmesini biliyorlar haram zehir zıkkım olsun o verdiğimiz vergilerle aldığınız o maaşlar boğazınıza takılsın.. Yine sinirlendim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Kimse den medet ummaya gerek duymuyorum.
    Market den kurdum ücretsiz "google messages" programını, reklam mesajı göndereni hemen engelliyorum, aynı yerden ikinci defa mesaj gelmiyor, kafam rahat.
    Bu uygulama mesaj başlığına göre engelleme yapıyor. Genellikle mesaj gönderenler mesaj başlığını değiştirmediği için engelleme başarılı oluyor.
    Şu ana kadar yaklaşık 60 reklam mesajı göndereni engelledim.
    Konuyu belki biraz yanlış anlamış olabilirsiniz...
    Önemli olan gelen mesajı engellemek değil, ki bir çoğumuzun telefonunda zaten bahsettiğiniz "engelleme" standart olarak var. Ama siz mesajı engelleseniz de, telefon numaranız engellediğiniz firma tarafından satılmaya, diğer firmalarla paylaşılmaya devam ediyor.
    Konu; size gelen o mesajların sebebi olan kişisel verilerinizin, hiç alakanız olmayan firmalar arasında paylaşılmış/paylaşılıyor olması.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.