Şimdi Ara

Spotify bazı kullanıcılarla Neler Yeni özelliğini test etmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çevrim içi müzik dinleme sektörünün lideri konumunda olan ancak Apple Music tarafından sıkıştırılmaya devam eden Spotify, yeni özelliklerle kullanıcı etkileşimini arttırmaya çalışıyor. Test edilen son özellik Neler Yeni oldu.

Neler Yeni?

Genelde Spotify üzerinde yayınlanmış yeni eserlere ulaşabilmek için Haftalık Keşif veya Yeni Parça Radarı haricinde kullanıcıya önerilen yeni albümler listesine göz atmak gerekiyor. Bununla birlikte birkaç sayfa ilerlemek gerek ve üstelik kullanıcının müzik alışkanlıklarına tam hitap etmediği durumlar da oluyor.

Ayrıca Bkz.PlayStation Vue uygulaması Apple TV uygulaması ile entegre oldu

Neler Yeni özelliği ise biraz daha zaman çizgisi kıvamında takip ettiğiniz veya hoşlandığınız sanatçıların yeni eserlerini sizin için sıralıyor. Daha kullanıcı odaklı öneriler sunduğu ifade edilen sekme böylece sürekli yeni parçalar arama külfetinden de dinleyicileri kurtarmış oluyor.

Henüz test aşamasında olduğu için Neler Yeni özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor ancak son haline kavuştuğu görülüyor. Bu bakımdan yakın zamanda platformdan yeni bir duyuru gelebilir.

• Kusura bakmada bende en başında senin gibi düşünüyordum ücretsiz 1 ay denemelik aldım ve o gündür kullanıyorum. Birincisi hiç uğraşmadan istesiğim müziği tek tıkla yüksek kalitede dinliyorum. Yok bilgisayardan müziği bul yüksek kalitede mi kontrol et indir bekle telefona at hiç uğraşamam açıkcası çok rahat Spotify, ikinci olarak ben müzik adlarını hiç hafızamda tutamam Spotify listesleri beni bu durumdan kurtarıyor. Popüler olanlar yada bana göre hazırlanmış içerikler mükemmel bir olay. Kaldı ki Premium Çevrimdışı modu ile internetimden yemeden kullanabiliyorum rahatlıkla.
  • Apple music başındaki apple adını kaldırıp global bir marka oluşturmadığı sürece asıl kendisi sıkışıp kalır. Kendi ekseninde dönmeye devam eder.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Spotify ne deniyor bilmiyorum ama son güncellemesi ile bir çok android kullanıcısı artık müzik dinleyemiyor. Herhangi bir şarkıyı açtığınızda 15 ile 30 saniye arasında uygulama çöküyor. Daha doğrusu şarkı duruyor ve uygulama ana ekranına dönüyor. Bu sorun yaklaşık bir haftadır devam ediyor ama spotify ne sorunu çözüyor ne de sorunlu güncellemeyi geri çekiyor.

Spotify community sitesinde birçok kullanıcı sorunu dile getirdi ama spotify dan çıt yok. https://community.spotify.com/t5/Android/bd-p/spotifyandroid

Şimdilik sorun yaşayanlar https://spotify.en.uptodown.com/android/old sitesinden 8.4.74.463 sürümünden önceki bir apk dosyasını indirip yükleyerek sorunu aşabiliyorlar ki bu da spotify dan gelen bir çözüm önerisi değil, kullanıcıların kendilerince sorunun üstesinden gelmek için kullandıkları bir yol.

Aynı sorunu yaşadığımdan dolayı twitter üzerinden sorunu bildirip yardım istediğimde de ( https://twitter.com/SpotifyCares ) klasik sorun çözme önerisinde bulundular (uygulama önbelleğini sil, uygulama verisini sil, kaldır ve tekrar yükle) bunu zaten yaptığımı ama sorunun devam ettiğini söylediğimde de herhangi bir çözüm sunmadan "böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüz" diyip dalga geçer gibi başka bir konuda yardıma ihtiyacım olup olmadığını sordular. O kadar sinirlendim ki iki yıldan daha uzun süredir devam eden premium üyeliğimi iptal ettim. Sonuçta en fazla üyeye sahip müzik servisi olabilir ama alternatifsiz de değil.

Dün deezer premium üyeliği başlattım ve alışmaya, listelerimi oluşturmaya çalışıyorum. Biliyorum spotify arşiv olarak daha güçlü (özellikle Türkçe içerik konusunda) ama kullanıcı deneyimini bu kadar önemsemeyen, hatta googleplay daki uygulamasının yorumlarını dahi takip etmeyen (orada neredeyse tüm kullanıcılar son güncelleme ile uygulamanın kullanılamaz durumda olduğunu belirtmiş) spotify benden uzak olsun.
    NOT:Bir de şunu fark ettim deezer ses kalitesi olarak daha iyi.

NOT2: Spotify daki listelerimi http://spotizr.com/ sitesi aracılığıyla deezer a çok kolay bir şekilde aktardım. Artık daha mutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novicem -- 24 Ekim 2018; 1:44:17 >

• Şu uygulama bir tek bana mı gereksiz geliyor.

• Sanırım test ediliyorum kısa yollarda Browse ve radio bulunmuyor. Search bastığım zaman radio ekleri çıkıyor.

• Black tiger sex machine'in electro house'nu seviyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Şu uygulama bir tek bana mı gereksiz geliyor.

Neyi gereksiz mesela. Neredeyse istediğin her şarkı emrine amade. Yani telefona kendin indireceğine oraya yazıyorsun ismini dinliyorsun. Ha bir de yuksek ses kalitesi de cabası. Youtube'den Indirdiğin şarkılar o kadar kaliteli inmiyor tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Bunun karşılığı olarak da kota yiyor. Kota yedikten sonra ne gereği var bundan dinlemenin. Zaten telefonlarda oldukça büyük depolama birimleri var ekstradan hafıza kartı da takılıyor çoğuna spotify dan daha da kaliteli bir şekilde dinleyebileceğin formatlarda mevcut üstüne internet de yemiyor. Sadece önceden indirip telefonuna atman lazım bu da çok zor olmasa gerek.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Playlistini hazirlarsan telefonu rahatça indirebiliyorsun.

Internet paketinden boylece yemiyor. Binbir farklı şarkı için o siteden o siteye girmene gerek kalmadan tüm şarkılar elinin altinda.

Yeni müzikler keşfetmek de cok rahat. Youtube ayni şarkıları onerip duruyor. Akışı hep aynı şarkılara çıkıyor.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Sen ciddi misin.

%95 kadarı İngilizce geri kalanı Türkçe (arada bir iki tane farklı dilde şarkı da var ama azınlıkta) şarkı olan çalma listem var önerilerin hepsi Türkçe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    playlisti zaten telefona müzikleri kendim indirerek de bir nevi ulaşmış oluyorum. İnternet paketimden anasıl yemiyor yine o şarkıları1 kez de olsa indirmiş olması gerekmiyor mu gerekiyor o zaman yine yiyor. Tek artı yanı dediğiniz gibi eni müzi kkeşfi olabilir ama onun için de para vermeye gerek var mı? Kısaca kişiden kişiye değişir ama bence hala gereksizliğini sürdürüyor bu uygulama.
  • Neredeyse %100 İngilizce bir listem ve hep ingilizce öneriyor. Bir tane rusca önermişti onu da listeye aldim.
    Ayri olarak 3 tane de ingilizce listem var onlara da ingilizce öneriyor.
    Türkçe listeme de Türkçe öneriyor.
    Tutarsiz davranırsan algoritma da tutarsız davranır.

@ouzqan tekrar ediyorum paketten yemiyor. Evinde indir dışarı çık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 24 Ekim 2018; 10:40:35 >
    Tamam arada Türkçe önerse gıkım çıkmaz ama sürekli Türkçe öneriyor.

En fazla 10 tane vardır Türkçe şarkı, 170 kadarı İngilizce

• quote:

Bunun karşılığı olarak da kota yiyor. Kota yedikten sonra ne gereği var bundan dinlemenin. Zaten telefonlarda oldukça büyük depolama birimleri var ekstradan hafıza kartı da takılıyor çoğuna spotify dan daha da kaliteli bir şekilde dinleyebileceğin formatlarda mevcut üstüne internet de yemiyor. Sadece önceden indirip telefonuna atman lazım bu da çok zor olmasa gerek.
    Kusura bakmada bende en başında senin gibi düşünüyordum ücretsiz 1 ay denemelik aldım ve o gündür kullanıyorum. Birincisi hiç uğraşmadan istesiğim müziği tek tıkla yüksek kalitede dinliyorum. Yok bilgisayardan müziği bul yüksek kalitede mi kontrol et indir bekle telefona at hiç uğraşamam açıkcası çok rahat Spotify, ikinci olarak ben müzik adlarını hiç hafızamda tutamam Spotify listesleri beni bu durumdan kurtarıyor. Popüler olanlar yada bana göre hazırlanmış içerikler mükemmel bir olay. Kaldı ki Premium Çevrimdışı modu ile internetimden yemeden kullanabiliyorum rahatlıkla.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Evet
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Hıcam bilgilendirme için teşekkürler ama bence hala gereksiz. Sizin için kullanışlı gözüküyor ama ben o kadar çeşitli müzik dinlemediğim için çok da gerek olmuyor zaten hangi oynatıcı olursa olsun rasgele çalmada açık olduğu için sorun şarkı adlarının pek önemi kalmıyor.

Dediğim gibi kişiden kişiye değişse de bence gerekeksizliğini koruyan ve bunun için para isteyen bir uygulama ücretsiz olsa yine bir nebze kabul edilebilirdi ama onu da yapmıyor.
  • quote:

Her şeyin tabiki artıları ve eksileri vardir. Hiçbir şey "siyah-beyaz" olarak ikiye ayrılmaz. Ama bence Spotify Daha kullanışlı. Mesela birçok farklı cihazda Spotify ile müzik dinlemek mümkün; PC, Tablet, Oyun Konsolu, TV, akıllı saat... Her şeyimiz senkron halde çalma listeleri vs. Ha tabi kota yiyor ama ben yüksek kalite ayarında bir ayda 500 MB harcıyorum Spotify için ki sabah ve akşamları birer saat otobüste dinliyorum

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Ancak bedava olmaz veya yarın bir gün komple kullanılma zorunluluğu olmadığı sürece geçmeyi düşünmüyorum.

@esmerbuyucu sana burada birşey derdim de neyse. Ben indiriyorum dedim ama bunu bedava dedim mi sazan gibi atlıyorsun. Sadece bu uygulamanın para edecek yönünün olmadığından bahsediyorum. Yeri geldi itunes kullanıyorum yeri geliyor senin şu anda bile yapamayacağın CD, DVD leri ben hala alıyorum. Emeğe saygı kısmına hiç girmeyelim. Sinirimi test etme istersen. O yüzden blok atıyorum ve daha fazla beni rahatsız etmemen için bu mesajını da şikayet ediyorum. Git kendine eğlenecek başka birini bul.
  • Gelmiş burada legal hizmet veren servise gereksiz demiş. İllegal çözümlerinizi gidin uzaklarda, ötede yaşayın. Dijital medyaya para vermeme zihniyeti değişmedikçe bu tür insanlar "illegal sitelerden indirmeye" devam eder. Bir de kendilerini akılları sıra "bedava müzik dinledikleri için" kurnaz sanmazlar mı... Neymiş, ücretsiz olsa kabul edilebilirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 24 Ekim 2018; 15:46:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.