Şimdi Ara

Boston Dynamics'in robot köpeği bu kez dans yeteneğini sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Robot denildiğinde akla gelen ilk şirketlerden olan Boston Dynamics; insansı robotu Atlas ve robot köpeği Spot ile ilgili yeni görüntüleri geçtiğimiz hafta paylaşmıştı. İnşaat sahalarında insanlarla birlikte çalışmak üzere tasarlanan Spot son olarak Japonya'daki şantiyelerde test edilirken şirket bugün Spot'un yeni bir videosunu paylaştı. Spot daha önceki videolarda çevik hareketleri ile ürkütücü gözükse de bu kez izleyicileri eğlendirmeyi başarıyor.

Dans yeteneği ile etkiliyor 

Bir dakikalık videoda Spot, 2014 yılının popüler parçalarından Uptown Funk eşliğinde dans ediyor. Müziğin ritmini yakalarken farklı dans figürlerini de sergileyen Spot; vücudunun farklı noktalarındaki eklemleri ne kadar iyi kullandığını ve yere sağlam bastığını da gösteriyor. Spot, otonom hareket etme yeteneğine sahip olsa da uzaktan kontrole de açık bir robot. Robotun dans figürlerini uzaktan kontrol yardımıyla tamamladığı tahmin ediliyor.

Önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak olan Spot'un satış fiyatının ne olacağı şu an için belirsiz. 

• iyice korkutmaya basladi.

• Robota daha fazla eziyet etmemeleri iyi oldu. Öbür türlü terminatörlere bahane çıkacaktı insanlığı yoketmek için.

• ne olmuş yani Akın Robotics imiz de dün ilk adımını atmış...

• 0,57 de video kesintiye uğruyor

• Valla dört gözle bekler oldum Boston Dyn. videolarını. Bunlar ne heyecan verici şeylerdir be. Her seferinde şaşırtmayı başarıyorlar bide..

• Boston Dynamics robotlarını erik dalı oynarken görmek isteriz, yok mu orada çalışan bir Türk ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 16 Ekim 2018; 15:57:57 >
  • Arapça bilmediği için çöp.

• gülüyoruz ama birkaç 10 sene sonra bu robotların insanoğluna ne yapacakları hakkında en ufak bir bilgimiz yok, korkutucu

• blizzard3 kullanıcısına yanıt
    hangi ecevitten bahsediyor bu? kıbrıs fatihi ecevitten mi? gencin yaşı yetmez.Sen akınsoft videolarını izle belki yeni bir tane atmışlardır.

• belirli bir aşamayı geçtikten sonra ne yüklersen onu uygular o kıvama gelmiş.
    matrixe doğru...

• blizzard3 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun. Atatürk'ten sonra onun bunun kulluğunu yapmayan, kalkıpta ben abd nin büyük ortodoğu projesinin eşbaşkanlarından birisiyim, bunu yapmaya geldim ben buraya diye açık açık konuşmayan, zulme uğrayan Türk'leri kurtaran Kıbrıs fatihi Ecevit ülkeyi 50 yıl önceki Atatürk zamanına götürdü. Yani namusuyla ülkenin yönetildiği zamana. Sayesinde Kuzey Kıbrıs TÜRK Cumhuriyetimiz kuruldu. Kıskanan rumlar ermeniler çatlayıp laf atar tabi Ecevit'e.
  • Korku filmi çekiyo namussuzlar

• Robot köpeğe moonwalkta yaptırdılar helal be.. koptum:))

• Bu robotlar bir dahakine silah kullanma yeteneklerini de sergileyebilir...
  • Adamlar yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmen tsk geçiyor bu robotlar artık insanlarla.. :) :)

• İyi güzel hoş da bu robotların ellerine silah vermeleri an meselesi.Yavaş yavaş oraya doğru gidiyor.Yakında amerikadan silahlı robotlar görebiliriz.
  • Terminator 6: Boot

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.