Şimdi Ara

RTX 2070, GTX 1080’den hızlı olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eline Zotac imzalı özel tasarım bir RTX 2070 geçen bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımda ortaya çıkan kart görünüşe göre Pascal GPU’lu GTX 1080’in önünde.

GTX 1080'in önünde 

İlk bakışta dikkatleri çektiği üzere skor tüm sistemi değerlendiren bir benchmark testine ait, dolayısıyla yeni kartı GTX 1080’le birebir kıyaslamak güç. Buna karşın test sisteminde yer alan Core i7-8700K’nın stok hızlarda görev yapması sebebiyle aynı işlemci ve GTX 1080’in kullanıldığı sistemlerin aldığı puana göre yorum yapılabilir.

GTX 1080’li sistemlerin ortalama 7500 puan aldığı göz önünde bulundurulursa söz konusu sistemin 8151 puanlık skorundan RTX 2070’in GTX 1080’den hızlı olduğu anlaşılıyor.

Teknik detaylar 

RTX 2070’in teknik detaylarını paylaşarak sözlerimizi noktalayalım. Kalbinde TU106 GPU’sunun yer aldığı RTX 2070’te 2304 adet işlem birimi bulunuyor.

12 nm FinFET sürecinden GPU’ya bellek tarafında 8 GB kapasiteli GDDR6 tip bellek eşlik ediyor. Bellek veri yolu desteğinin 256 bit seviyesinde olduğu kartın bellek bant genişliği ise 448 GB/s şeklinde.

Son olarak frekanslara baktığımızda ise testte yer alan model 1950 Mhz’lik GPU boost frekansa çıkmış olsa da referans modeller 1410 MHz ile 1620 MHz arasında görev yapacak ki bu rakam OC modunda 1710 Mhz’e kadar tırmanabiliyor. Modellerde yer alacak GDDR6 bellekler ise 14 Gbps hıza sahip olacak.

• RTX serisinin çoğu 2 slot kalınlığını aşıyor, 3 slotlu kartlar bile çıktı giderek ağırlaştı. Teknoloji ilerledikçe küçülmesi, tükettiği enerji düşmesi gerekirken aynı kalıyor yada artıyor. Madem öyle 6 slot genişliğinde olsun çok daha yüksek hızlarda çalışabilsin bu mudur gelişme.
  • 8-10 Tflops

• 4.3 4.5k'ya satışa sunulsa da gaming z modelini alsam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080 ucuz okacakmı

• Bende 192 çekirdekli kart var çok mutluyum. 384 çekirdekliyi aldığımda 2 kat mutlu olacağım.

• RTX serisinin çoğu 2 slot kalınlığını aşıyor, 3 slotlu kartlar bile çıktı giderek ağırlaştı. Teknoloji ilerledikçe küçülmesi, tükettiği enerji düşmesi gerekirken aynı kalıyor yada artıyor. Madem öyle 6 slot genişliğinde olsun çok daha yüksek hızlarda çalışabilsin bu mudur gelişme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

RTX serisinin çoğu 2 slot kalınlığını aşıyor, 3 slotlu kartlar bile çıktı giderek ağırlaştı. Teknoloji ilerledikçe küçülmesi, tükettiği enerji düşmesi gerekirken aynı kalıyor yada artıyor. Madem öyle 6 slot genişliğinde olsun çok daha yüksek hızlarda çalışabilsin bu mudur gelişme.

Adamlar piyasada tekelleşme durumunda olduğu için kafalarına göre kart çıkartıyor açıklaması bu kadar basit. Bak intele adamlar yıllardır 4 çekirdek işlemci çıkartıyordu şimdi ise 6 ve 8'e çıkardı amd yüzünden.

• GTX 1080'den hızlı peki bunda sıkıntı yok. Peki ya fiyat?

Yani atıyorum ben 3600 liraya 1080Ti alıp 2070'den daha yüksek FPS alacaksam neden daha fazla verip 2070'e yöneleyim?

Kafamda deli sorular ama 4-5K arası gelirse ben de 2070 geçicem
  • 2070+Dlss+oc

499 dolara düşerse alıcam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

GTX 1080'den hızlı peki bunda sıkıntı yok. Peki ya fiyat?

Yani atıyorum ben 3600 liraya 1080Ti alıp 2070'den daha yüksek FPS alacaksam neden daha fazla verip 2070'e yöneleyim?

Kafamda deli sorular ama 4-5K arası gelirse ben de 2070 geçicem

Valla niyeti bozdum ben alacağım biraz kırbaçlarsak gayet iyi bir seçim olur tahminimce 4.8k'yı bulur fiyatı en çok almamı sağlayan durum şu ray tracing olayı. Hatta 2. elde msi trio denk gelirse 2080 bile alabilirim

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    çok zor rtx 2060 3500-4000tl civarında çıkacak bence
  • 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    2060'da RTX olmayacak, GTX diye çıkacak muhtemelen.
  • Bunlar böyleyse 2060lar 2050ler nasıl olacak merakla bekliyorum.

Gtx 1080 alın geçin bunun yerine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kartlarıda takoz gibi yapmıyorlar mı.

• gtx1080 overclock ile 8000 alıyor o testte.8150'ye daha hızlı denmez %2 yapar.
  • Sanırım az farkla önde olacak gibi. HardOCP ilk 2070 incelemesini yayınlamış ama özel soğutmalı ve OC'lu bir model:

https://www.hardocp.com/article/2018/10/14/msi_geforce_rtx_2070_gaming_z_performance_review/1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Sanırım az farkla önde olacak gibi. HardOCP ilk 2070 incelemesini yayınlamış ama özel soğutmalı ve OC'lu bir model:

https://www.hardocp.com/article/2018/10/14/msi_geforce_rtx_2070_gaming_z_performance_review/1

Şu kartın güzelliğine bak ya.
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Bu sene MSI'ın senesi. Xtrio da çok hoş. Evga falan geçen seneden kötü tasarıma sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Sanırım az farkla önde olacak gibi. HardOCP ilk 2070 incelemesini yayınlamış ama özel soğutmalı ve OC'lu bir model:

Gtx 1080 hem daha ucuz hemde performans cok yakin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.