Şimdi Ara

Intel Core i9-9900K özellikleri, fiyatı ve ilginç kutu tasarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD'nin birinci ve ikinci nesil Ryzen işlemci ailesiyle alevlendirdiği işlemci rekabetinde Intel'in yeni hamlesi 9. nesil işlemci oldu. Tanıtılan serinin amiral gemisi Core i9-9900K, 8 çekirdek ve 16 izlek desteği sunuyor. Özellikler, fiyat, fiyat kıyaslaması ve tuhaf kutu tasarımı videomuzda. 

• Erdi Bey % 5 % 10 performans için i7 9900k almak mantıksız gibi 480 dolar çok pahalı amd ryzen 7 2700x için arada 200 dolar fark oynuyor.Zenginin dostu fakirin düşmanı intelden nefret etmeye başladım.Keşke şu konuya da değinseydiniz yeni nesil işlemciler z370 chipsetinde yani anakartında da çalışabilecek mi ? yoksa soket değişikliğine mi gidecek intel yine
  • Intel'in hile karıştırmadığı gerçek benchmark testleri ne zaman yayınlanır?

• Eskimeye yüz tutmuş 14 nm üretim, spectre ve meltdown açıkları, hileli test sonuçları ve ~%65 daha yüksek fiyat. Kusura bakmayın ama buna para verene Allah akıl fikir versin. Bize geldiğinde fiyat farkı daha da açılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 14 Ekim 2018; 17:5:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdi Bey % 5 % 10 performans için i7 9900k almak mantıksız gibi 480 dolar çok pahalı amd ryzen 7 2700x için arada 200 dolar fark oynuyor.Zenginin dostu fakirin düşmanı intelden nefret etmeye başladım.Keşke şu konuya da değinseydiniz yeni nesil işlemciler z370 chipsetinde yani anakartında da çalışabilecek mi ? yoksa soket değişikliğine mi gidecek intel yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Eskimeye yüz tutmuş 14 nm üretim, spectre ve meltdown açıkları, hileli test sonuçları ve ~%65 daha yüksek fiyat. Kusura bakmayın ama buna para verene Allah akıl fikir versin. Bize geldiğinde fiyat farkı daha da açılacaktır.
    Yani? İşlemci kullanmayacak mi millet?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat zaten uçuk, içinde soğutucu yok , kutuda ne kadar çok çekirdeğe sahip bir işlemci yaptık der gibi .

• Videoyu izleyen Ryzen sahipleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 14 Ekim 2018; 17:34:13 >
  • Yapacagim tek yorum. toplanak allah diyek.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Ryzen 7 2700X? Nasıl olsa yamalarla i7'ye dönecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 14 Ekim 2018; 17:53:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar aslında yapabiliyorken, amd zorlamadıkça gerek yok politikasını izledikleri ve fiyatları kendi tekellerinde çok pahalı tuttukları için inteli hiç sevmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ddr5 icin 2.nesil cou lar gelmeden degisim yok 2600k ile devam ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Eskimeye yüz tutmuş 14 nm üretim, spectre ve meltdown açıkları, hileli test sonuçları ve ~%65 daha yüksek fiyat. Kusura bakmayın ama buna para verene Allah akıl fikir versin. Bize geldiğinde fiyat farkı daha da açılacaktır.
    Firmaların üretim süreçlerine adlandırırken koydukları numaralandırmalara pek takılmayın, intel'in ürettiği güncel 14nm yongaların teknik detaylarına bakıldığında tsmc'nin 10nm üretimi yongalara yakın olduğu görülüyor, yani öyle inanılmaz kötü bir aşamada değil intel, şuan ryzenlerin üretildiği 12nm tmsc dökümünden hiç değil. Üstüne kişisel yorumumu eklemek istiyorum bu yongalar madem açık ara önde ise neden ryzenler doğru dürüst overclock olmuyor, mimari kaynaklı olabilir ancak üretim süreci de önemlidir.

Yanlış anlaşılmasın ekleme yapmak istiyorum. Bunun karşılığı direk şudur şeklinde bir sınıflandırma yapmak zor, zira karmaşık bir konu bir sürü değişken var, sadece bilgi sahibi olmadan bakkal hesabı bu küçük o kötü şeklinde bu yongaları karşılaştıramazsınız. Ek bir sürü üretim teknolojisi var 14nm ama şu teknolojiden yararlanıyor gibi. Bunları bildiğim kadarıyla bahsetmek isterim ancak ekran klavyesiyle can çekişerek yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 14 Ekim 2018; 19:1:52 >

• Yani 10nm AMD işlemci 14nm Intel işlemciden kötüyse , AMD 7nm işlemci çıkarıp rekabet etmeye çalışıyorsa intel neden yeni işlemci çıkarsın ki?

Sonuçta kâr amacı güden bir şirket , inteli şöyle böyle diyen çocukların babaları dükkanından bedava yada ucuza ürün veriyor mu

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    peki amd ne zaman yayınlar bu testler yalan alın bakın test sonucları gerçekte bu aynı oyunlarda test yaptık gerçeği böyle aslında
  • Bu tarz haberleri okuyan ve teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin verdiği tepkiler...

• Erdi Bey'in 02:12 'de verdiği tepki her şeyi özetliyor aslında :D

• Zen2'ler ne zaman gelir tahminen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyWarrior

Erdi Bey'in 02:12 'de verdiği tepki her şeyi özetliyor aslında :D
    Erdi Özüağ'ı da gif'lemek gerekiyor. :P

Bu yabancı kaynaklı gif'ler tad vermiyor. :)

Şaka bir yana incelemelerini seviyorum bu adamın, ondan sonra Mesut Çevik'de çok iyi.

İkisi bir araya geldiğinde voltranı iki kişi olarak kuruyorlar diyebiliriz. Tam bir kaos.
  • Tanitim yapilali neredeyse bir hafta olacak, zaten baska kaynaklardan aldim haberleri. Urun gec geldigi icin gec yapilan inceleme videolarini anliyorum da bu video neden gec geldi anlamadim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.