Şimdi Ara

BIKTIRDI BU SORUN YAA LÜTFEN YARDIM EDİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bir cafem var. içeride toplam 35 tane bilgisayarım var. Airties RT110 adsl modem kullanıyorum. içerideki bilgisayarlarımın hepsinde filtre ve deepfreeze bazı makinelerde de recovery genius yüklü.. bazı zamanlar modemimde bağlantı görüldüğü halde, link ışığında veri alımı verimi görüldüğü halde internet bağlantım kesiliyor ve bilgisayarlarım internete girmiyor. modemi resetliyorum yine girmiyor. modem ve switch ın fişini çekip takıyorum yine girmiyor.Bu 2-3 günde bir oluyor. 1 yıldır bu sorunu çekiyorum. 4 modem değiştik tüm ağ kablolarını yeniledik. ip ler el ile verilmiş. denemediğimiz şey kalmadı artık.pclerde virüs programı da var. şarteli indirip kaldırınca düzeliyor ve bağlantı geliyor. neden kaynaklanabilir? son zamanlarda bu knight online dan süpheleniyorum. knight ile alakalı bi durum olabilir mi? şarteli indirip kaldırınca düzeliyor ve bağlantı geliyor. neden kaynaklanabilir? Bilgisi olan var mı acaba?
    Cafeyi doldur boşalt yapmaktan artık müşteride kaybı oldu.

• modeme gelen telefon kablosuna baktır bence bi kesinti olmuş olabilir veya santralden adsl nin port unu resetlettir bağlantıya geçip ttnet ile
  • Bu konuyu bence telekomla görüş sorun sadece sende olmaya biliyor..
  • bencede telekom ile görüş senin portun alcatel değilse yapar telekomun iki tip portu var alcatel sorunsuz olan ilk abone olduğumda bendede benzer sorunlar oluyorda iki tane modem denedim hemen hemen her haftasonu sorun yaşıyordum telekom ile görüşünce modem reset port resetle geçiçi çözülüyordu bir gün kafam attı ve arıza kaydı verdim arıza kaydını benim adsl hattım sürekli sorun yaratıyor diye verdim
    telekomdan bir süre sonra geri döndüler ve internete girip giremediğimi sordular giriyor dedim iyi günler deyip kapatacaklardı arızaya hemen müdahale edip benim sorunum bu değil benim sorunum sürekli kesilmesi benden bir ücret karşılığında hizmet veriyorsunuz fakat verdiğiniz hizmet normal çalışmıyor diye direndi bir dakika diyip beni bilgiişlemden biri ile görüştürdüler bende anlattım olayı modeminiz arızalı ayarları sorun olabilir pc nizde problem olabilir falan ekecekler ama tabi yemedim kardeş bak bende bilgişlemciyim iki tane modem değiştirdim aynı windowsu defalarca kurdum arada arkadaşlarımıp pc sinede bakıyorum ve hepsinde aynı ki benim telefon hatlarındada sorun yok olsa normal telefon dada problem olur yani benim ile sizin telekom arasında sorun yok modemde değiştirdim pc yide defalarca kurdum başka pc lerde denedim kusura bakmayın ama tek tekbir şey kaldı oda sizin bana tahsit ettiginiz portun sorunlu olması diye baya telefon görüşmesi yaptım sonuna alcatel porta geçirdiler ve yaklaşık bir yıl oldu nerde ise tek bir kere kesildi ondada genel arıza vardı ups de kulandığımdan modem elektirik kesilmesi vs hiç bağlantı kopmuyor

bence sendede sorun olduğunda pc den başka bir pc ye bağlana biliyorsun swiç desorun yok modeme de bağlanıp kapatıp açınca da ayarlarda bozulmuyarsa ve telefondada kesinti yok ise port un sorunlu bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.