Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'de Türkçe dil desteği olacak mı? Resmi açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cyberpunk 2077'nin Türkiye'deki dağıtımını üstlenen firma Bilkom, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda oyunun Türkçe dil desteğine sahip olacağını söylemiş ve ülkemizdeki oyunseverleri heyecanlandırmıştı. Ancak Bilkom'un kullandığı ifadeler maalesef gerçeği yansıtmıyor gibi. Geliştirici ekip CD Project RED, bugün konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

CD Project RED'in yayınladığı yazıda,"Şu anda oyunu 16 farklı dil desteğiyle yayınlamayı planlıyoruz, ancak Türkçe bu listede yer almıyor. Yine de liste henüz kapanmış değil, ekstra diller oyunun çıkışında desteklenebilir. Resmi duyurular için lütfen sosyal kanallarımızı takipte kalın." ifadeleri kullanılıyor.

Cyberpunk 2077'nin tam 16 farklı dil desteğine sahip olmasına rağmen Türkçe'nin bu listede yer almıyor olması gerçekten de üzücü. Umarız geliştirici ekibin bahsettiği ihtimal gerçekleşir ve Türkçe de ek dil olarak listede yerini alır.

CD Project RED ekibinin tam 5 yıldır geliştirmekte olduğu Cyberpunk 2077, CD Project'in bir diğer popüler RPG serisi olan The Witcher'dan farklı olarak birinci-şahış bakış açısına sahip. V isimli bir karakteri canlandırdığımız oyunda, geliştirilmiş vücut parçalarına sahip insanların bulunduğu ilginç bir evrendeyiz. RPG oynanış dinamiklerine sahip olacak oyunda siber savaşlara dâhil olacak, teknoloji ile iç içe maceralara atılacağız.

1980 yılında yayınlanan Cyberpunk 2020 ile aynı evrende geçen Cyberpunk 2077; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında yayınlanacak. Oyunun çıkış tarihi ise henüz netleşmiş değil.

• Türkçe dil yoksa, orjinal almakta yok.

Ezik mesajı: Sen orjinal almassan Türkçe olmaz tabiki.

İng bilen artist mesajı: Sende azıcık çalışta ingilizce öğren.

• Bu kadar dillendiyse büyük ihtimal Türkçe çıkacaktır. Witcher 3 gibi bir oyun sonradan bile olsa Türkçe'ye kavuştu ve Türkiye'de iyide sattı CD Project RED'in bunu göz ardı edeceğini düşünmüyorum.

• Türkçe ve uygun fiyatla gelirse alırız gelmezse yaması çıkarsa alırız çıkmazsada almayız. Problem yok.
  • Witcher 2 ve 3'te Türkçe var, sonradan güncelleme ile getirmişlerdi. Bunda da gelir muhtemelen.
    Fiyat olarak Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapmaları lazım asıl önemli nokta bu. Dolar kuruna endekslerlerse orjinal satın alan
    az olur doğal olarak. Steam'de birçok indie firma dolar fiyatının çok altına satıyor TL olarak.
    Arkadaşım dün 40 dolarlık oyunu 59 liraya aldı mesela.
  • Ağzına sağlık beklediğim cvp

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haydaa. Umarım dil desteği ile çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İngilizce öğreninciler damlar şimdi.

• Tabiri caizse haritada olmayan ülkelerin dillerini görüyorum oyunlarda ama Türkçe yok ki günümüz imkanlarında! Adamlar birde 16 dil var diyor ve aralarında Türkçe yok diyor diyecek bir şey bulamıyorum. Ama çok sevinmiştim Türkçe çıkacağını ilk duyduğumda gerçekten kaliteli oyun yapıyorlar.

• Ben Türküm, Türkçemden de memnunum, bir ürün bana sunuluyorsa, Türkçe Olmak zorunda.. Yoksa bir değeri yok gözümde..
  • Cyberpunk 2020 1988 yılında yayınlanmadı mı?

• yine türkiyedeki satış rakamına göre çıkarırılar

• Witcher 3 gayet iyi sattı, popülaritesi fazla olan bir oyun. 16 tane dil koyuyorsan orada Türkçe de olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 10 Ekim 2018; 11:0:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de konu dışı mesajı deseydiniz keşke:

"Sen önce Türkçe'yi doğru kullanmayı öğren, sonra dil desteğini savun." :D
  • Demek ki dereye görmeden paçayı sıvamayacaksın

• Türkçe dil eklemek bu kadar zor mu yoksa işlerine mi gelmiyor anlamış değilim nasılsa asatıyor ekleme der gibi.

• ülkemizde satılan tv'ler cep telefonları bilgisayarlar orjinal sattığı içinmi türkçeler ?

• Türkçe çıkarsa güzel olur alır rahatça oynarım.Olmasa da olur alır oynarım.Dil olayı oyunu alıp almamamı etkilemez fakat firmaya olan saygımı etkiler.

Her oyunu korsan kullanıp,elinden sigarayı düşürmeyenler basmış konuyu.Ortamlarda müslümanız dersiniz kim bilecek.Ne de olsa kafir malı değil mi bir şey olmaz.Günaha girmeyiz dimi!

(Durumu olmayıp oyunu alamayan liseli kardeşlerimi tenzih edemeyeceğim.Bu oyunu torrentten çekiyorsan oyunu oynatacak bilgisayarı toplayacak paran varmış.Ya da alamıyorsan git steam indirimlerinden al oyunları 5-15 liralık onları oyna.5-15 lira dediğime bakma ne cevherler var ne klasikler var orada.Fallout,Max Payne,Undertale,FF7 vb. alırsın saatlerini gömersin sıkılmadan.Sanki ben geçmedim o yollardan,kul hakkı yemedik şükür.Zevkin veresiyesi,pahalısı yoktur.Oyun oynamak zaten lükstü überlüks oldu.)

• Türkçe çıkmazsa eğer, bu bana verdiği değeri ve önemi gösterir ki, şayet bana değer vermiyorsa ben neden sana değer vereyim? Arapça, Çince, Hondurasça bile çıkıyoe neredeyse, neden o adama gidip İngülüzçe öyğen yauv demiyorlar da ana dillerindw ürün çıkarıyorlar mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

Türkçe dil yoksa, orjinal almakta yok.

Ezik mesajı: Sen orjinal almassan Türkçe olmaz tabiki.

İng bilen artist mesajı: Sende azıcık çalışta ingilizce öğren.
    Türkçe olmayan oyunu almayacak kadar dilinizi seviyorsunuz ama Türkçe'nin yazım kurallarından haberiniz yok, iyiymiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.