Şimdi Ara

Google’ın ilk Chrome OS tableti Pixel Slate tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uzun yıllardır Chrome OS platformuna olan yatırımlarını sürdüren Google, alt seviye dizüstü pazarında önemli bir oyuncu haline gelmiş durumda. Bir süredir Chrome OS tablet üzerinde çalışmalar yapan Google bu akşam ilk meyvesini aldı.

Google Pixel Slate özellikleri ve fiyatı

Yıl içinde HP ve Acer gibi firmaların Chrome OS üzerinde çalışan tablet örneklerini görmüştük. Google da kendisinin ilk Chrome OS tabanlı tableti olacak Pixel Slate’i tanıttı.

12.3 inçlik bir ekrana sahip olan Pixel Slate modeli 3000x2000 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran çerçeveleri görece kalın tasarlanmışken, metal alaşımlı yekpare gövde Premium hissiyatı arttırıyor. Alt kısımda yer alan manyetik slot klavye bağlantısı için hazırlanmış. Ayrıca bir ekran kalemi de mevcut. Güç butonuna bu kez parmak izi okuyucu da eklenmiş.

Ayrıca Bkz.Google Pixel Mini sesleri

Google Pixel Slate tablet modelinde Intel işlemcilere yer verilmiş. İlk dönem Chrome OS bilgisayarlarında düşük seviye Intel ve hatta ARM işlemciler görüyorduk. Zamanla bu gelenek değişti ve artık rekabete ayak uyduracak güçlü konfigürasyonlar karşımıza çıkmaya başladı.

Google Pixel Slate, 4 farklı işlemci konfigürasyonu üzerinde geliyor. Intel Celeron 3965Y işlemcisinde 4GB RAM tercih edilmiş. Intel Core m3-8100Y işlemcisinde ve Core i5-8200Y işlemcisinde 8GB RAM yer alıyor. Sadece Core i7-8500Y işlemcisinde 16GB RAM seçeneği bulunuyor. Depolama kapasitesi ise 32GB SSD'ye kadar çıkıyor. 

Arka kısımda 29MP çözünürlüğünde Sony IMX355, ön kısımda da 8MP çözünürlüğünde Sony IMX319 sensör bulunan tablet modeli 10 saate kadar kullanım süresi sunabiliyor. Google Pixel Slate 599$-1599$ aralığındaki fiyat etiketleri ile satışa sunulacak.

• Fiyat şaka heralde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ateist gibi fiyat koymuşsunuz o ne öyle bide platforma bakar mısınız chrome os hem deney faremiz olun hemde sizi sağalım kafasındalar. Bir zamanlar microsoftta mobil pazara girme gibi bir ahmaklık yapmıştı aynını Google dan görüyoruz şimdi. Özetle tutmaz kimse Macos x windows varken çuvalla para ödeyip maceraya girmez...

• "Google Pixel Slate 999$-1649$" 😂😂

Bu fiyata Macbook Pro'lar, Surface'ler varken...

• Göz göre göre yalan haber yapılıyor pixel slate 599 dolardan başlıyor fiyatları i7 en üst konfigürasyon da fiyat tepe nokta olarak 1600 dolar
    https://www.google.com.tr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung-gs-rev1&source=android-browser&q=pixel+slate+price

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 9 Ekim 2018; 19:48:45 >
  • Fiyat bu şekilde. Kaynağınızı değiştirin.

Celeron with 32GB/4GB RAM – $599
    Core M3 with 64GB/8GB RAM – $799
    Core i5 with 128GB/8GB RAM – $999
    Core i7 with 256GB/16GB RAM – $1599

• Giriş modeli i5 ile gelseydi iPad Pro'ya güzel rakip olurdu, bu haliyle kendisine bir sonraki sefere diyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az da olsa şansı olabilir bu yeni ışletim sisteminin ama fiyatlar dehşet olmuş

• Core i5 olan iyiymiş ama 999 Dolar yüksek gibi geldi bana. Bana göre tablet, iPad dir.
    Adamların bataryası bile çok iyi gidiyor..

• Chrome OS u bilgisayarınızda denemek istiyorsanız Flint OS u yükleyebilirsiniz.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    M3 güzeldir,m3 iyidir. O 600 dolar olsaydı tadından yenmezdi. 7. nesil Y serisi işlemciler m3,i5,i7 diye isimlendirilmişti ama arada kayda değer performans farkı yoktu. Bunlarda da öyleyse i7 ismi sadece daha fazla para koparmaya yöneliktir :).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Evet saf frekans farkı var sadece. Ama karşıda A10X gibi bir canavar var (ki A12X çok daha iyi olacaktır) Onunla boy ölçüşmek için ne kadar çok güç o kadar iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Ben bu Y serisinin 5. Nesilini kullandım. Tablet de bayağı kalındı ama tam güçte veya herhangi bir oyunda çok ısınıyordu. Diğer nesilleri kullanmadım ama incelemelerde yine işlemcinin 75 dereceye kadar çıktığını gördüm ki tabletin arkası bayağı ısınıyor bu sıcaklıkta. Şu an ipad pro 10.5 kullanıyorum. Ne kadar zorlarsam zorlayayım arkası çok çok az ısınıyor. İntel’de ise ne kadar güç o kadar ısınma olarak geri dönüyor gibi. O yüzden en verimlisi m3 olarak görüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.