Şimdi Ara

Intel Core-X ailesi yenilendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel’in geçen yıl performans odaklı bilgisayar segmentinde Ryzen Threadripper karşısına konumlandırdığı Intel Core-X işlemci serisi, dokuzuncu nesil Core işlemcilerle birlikte ikinci nesil olarak sahneye çıktı.

Intel Core i9-9980XE özellikleri ve fiyatı

18 çekirdeğe kadar ölçeklendirilebilen işlemcilerin oluşturduğu Core-X serisi bu yıl çıtayı daha da yükseltiyor. Taban hızlarında bir miktar yükselme olan yeni seri ayrıca 165W ısıl tasarım gücüne ve 68 adet platform PCIe hattına sahip. Bunun 44’ü işlemci için ayrılmış.

Ayrıca Bkz.Yeni canavar Intel Core i9-9900K tanıtıldı

İlk nesilde toplamda 9 adet işlemci yer alıyordu. İkinci nesilde 7 işlemci ile birlikte toplamda 16 adet üst seviye işlemci oluyor. En tepe model Intel Core i9-9980XE ismini almış.

Intel Core i9-9980XE işlemcisi 18 çekirdekli ve 36 izlek birimli. Taban hızı 3GHz olan işlemci Turbo Boost 3.0 ile 4.5GHz seviyesine kadar çıkıyor. Isıl tasarım gücü 165W olan işlemcinin akıllı ön belleği 24.75MB olarak belirlenmiş. 4 kanal 2666MHz DDR4 bellek desteği sunan işlemcinin fiyatı 1979$ şeklinde açıklandı.

Intel Core i9-9960X işlemcisi 16 çekirdekli ve 32 izlek birimli. 3.1GHz taban hızı Turbo Boost 3.0 ile 4.5GHz seviyesine kadar çıkıyor. 22MB akıllı ön belleğe sahip olan işlemcinin fiyatı 1684$ olarak belirlenmiş.

Bunların haricinde seride 14 çekirdekli Intel Core i9-9940X, 12 çekirdekli Intel Core i9-9920X, 10 çekirdekli Intel Core i9-9900X, 10 çekirdekli Intel Core i9-9820X ve 6 çekirdekli Intel Core i7-9800X işlemcileri mevcut. Bu serinin de SMIT teknolojisine sahip olduğunu belirtelim. Fiyatlar 1387$-1189$-989$-898$-589$ şeklinde sıralanıyor. Satışlar bu ay sonu Kasım ayı başı civarında başlayacak. 

• Haberi DH'de oku, grafiklere kaynaktan bak.

• Çekirdek pompalayıp saat hızlarını 100-200 mhz arttırmışlar yenilemeden kasıt o.
  • Threadripper ile AMD ortalığı süpürmeye devam edecek

• eski demiyorum çünkü daha eskimedi
    önceki seriden %1 3 daha ucuza piyasaya sürülecekmiş.
    aynı fiyatlardan çıksaydı kesinlikle alamazdık..
  • Threadripper varken bunlara gerek var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Threadripper ile AMD ortalığı süpürmeye devam edecek
    Threadripper, profesyonel evden işini yapıp/yöneten kişiler ya da küçük işletmeler için bir işlemci. Oyuncuları ve kurumsal müşterileri kapsamıyor, yani esasında işin kaymağı bu kısımda değil. Çok iyi işlemciler olduğuna hemfikiriz ancak neden intel'in bu yönde bir çalışmasının olmadığını ve amd'nin intelin baskın olamadığı noktalardan kendine yeni yollar açmasının bir ürünü olduğuna değinmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 8 Ekim 2018; 21:30:49 >
  • Beyler ne zamandır donanım parçalarını takip etmiyordum. Intel Core i7-9800X'in AMD'deki rakibi nedir ? Bu işlemci iş için mi yoksa oyun için mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 8 Ekim 2018; 21:57:22 >
  • Photo video edit icin fiyat performans işlemci önerilesi alabilirmiyim

Not en uygun fiyatlı lütfen

• Afyonteam kullanıcısına yanıt
    1. Nesil ryzen tr4 işlemciler. 1950x mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Bunlar is için. 1900x ve 2900wx (olacak adı herhalde) doğrudan rakibi. Çekirdek sayıldı ayni yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Beyler ne zamandır donanım parçalarını takip etmiyordum. Intel Core i7-9800X'in AMD'deki rakibi nedir ? Bu işlemci iş için mi yoksa oyun için mi ?
    Fiyat

Tuketim

Performans

Uclemesinde amd de rakibi yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simbolmina kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederım hocam. Peki 8700 yerıne 9700 gibi oyuncular için yeni seriler gelecek mi ?

Edit: Google'a arattım, yakında gelecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 8 Ekim 2018; 23:33:16 >
  • hiç birinin soket yapısını yada destlenen chip i yazmamışlar. bence en gerekli olanı belirtmemişler.

• IamTheOne76 kullanıcısına yanıt
    12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    X299 anakartlar ile kullanılacak.

@12 Angry Men
    https://forum.donanimhaber.com/9900k-incelemesi-resmi-fiyatlar-aciklandi-488-z390-anakartlar-19-ekim--132837078

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 9 Ekim 2018; 19:6:54 >
  • simbolmina kullanıcısına yanıt
    6-7k fiyat olarak ben mi yanlış bakıyorum ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afyonteam -- 9 Ekim 2018; 18:51:18 >
    700 dolar bu işlemci doğru bakıyorsunuz.

https://shop.amd.com/en-us/components/processors/YD195XA8AEWOF

1950X Amazon Fiyatı

2950X de 900 dolar

https://shop.amd.com/en-us/components/processors/YD295XA8AFWOF

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyatlı demiştim

Uygun fiyat buysa biz ölmüşüz

Öldük de toprak atmayı erteliyoruz sürekli
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederım hocam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.