Şimdi Ara

## AMD: Barcelona Intel'i Öldürecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
5.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD: Barcelona Intel'i Öldürecek ##

AMD'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil K10 mimarisini esas alan yeni nesil işlemcisi Barcelona hakkında firma iddialı açıklamalar yapmay devam ediyor. Daha önce sunucu için tasarlanan Barcelona işlemcilerin Intel'in aynı segmennte yer alan ve Core mimarisini esas alan işlemcilerinden %40 daha fazla performansa sahip olacağı iddia edilen Barcelona hakkında yeni iddialar da var.

AMD'nin Avrupa teknik müdürü Guiseppe Amato yaptığı açıklamada Barcelona mimarisinin hızlı olmak için hazırlandığı ifade ederken aynı serinin bazı değişiklikler ile masaüstü ve mobil paltforma da adapte edildiğini belirtmiş. Zaten firmanın 4 çekirdekli işlemcisi Agen FX'in Barcelona'nın masaüstü versiyonu olduğu biliniyordu.

AMD'nin yeni mimarisinde özellikle altı çizilen noktalar arasında döngü başına artan kayar nokta hesaplamasının yanı sıra artan L1-L2-L3 belleK boyutları ve geliştirilen bellek kontrol ünitesi gösterilmekte. Ve yapılan bu değişikliklerin de dahil olduğu yeni işlemci mimarisinin Intel'e karşı ciddi avantaj sağladığı ve rahatlıkla Intel işlemcileri geride bırakabileceğinden de bahsediliyor.

AMD'nin sunucu ve masaüstü platformların yanı sıra mobil pazarı da unutmuş değil. Barcelona'dan türetilmiş mobil işlemcilerinde yılın 2. yarısında çıkması beklenirken bu işlemcilerin ciddi performans artışının yanında daha düşük güç tüketim değerine sahip olması bekleniyor.

En azından yapılan açıklamalara baktığımızda AMD'nin kendi olan güveni ve bu güvenin sağladığı iddia ortada. Bakalım yeni çıkacak işlemciler, yapılan fiyat indirimleri en çok son kullanıcının işine yarayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Nisan 2007; 12:47:16 >

• umarım r600 fiyaskosuna donmez..
  • AMD hiçbirşey için geç kalmadı. nvidia ve intel kendi mallarını erken çıkarttığı için AMD nin geç kaldığı izlenimi veriliyor. ortalıkta dx10 oyun yok, nvidia dx10 lu kart çıkartıyor. alanlar da kazık yiyor. bu göz boyama. aynı şey intel için de geçerli. AMD ve ATI nin birleşmesini fırsat bildi. Ama AMD son söz benim deyip, ortalığı kasıp kavuracak
  • Oh oh oh çok iyi AMDINTEL
  • İnşallah AMD'nin bu iddialı açıklamalı gerçekleşirde son kullanıcının işine yarar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hathat06

AMD hiçbirşey için geç kalmadı. nvidia ve intel kendi mallarını erken çıkarttığı için AMD nin geç kaldığı izlenimi veriliyor. ortalıkta dx10 oyun yok, nvidia dx10 lu kart çıkartıyor. alanlar da kazık yiyor. bu göz boyama. aynı şey intel için de geçerli. AMD ve ATI nin birleşmesini fırsat bildi. Ama AMD son söz benim deyip, ortalığı kasıp kavuracak

Dx10'lu kartları alanlar niye kazık yesin? Performans testlerine bakmadınız mı hiç?

Haberdeki işlemciye gelince; ben Türkiye'de AMD işemci almam bir daha... AMD'nin Türkiye'deki pazarlama stratejisinin felaket olduğu kanaatindeyim...
  • Amd ile ilgili haberler çok var bakalım neler olacak.
  • amd demekki bunun yüzünden sessizdi
  • Hadi AMD göster kendini
  • AMD: Barcelona ile Intel'i öldürmes ise bizi kalpten öldürecek
  • Her şey çok güzel gidiyorda ; ayda bir değişen sistemlere kimler para bulup yetiştirecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Oh oh oh çok iyi AMDINTEL

+1
  • Zaten amd'nin elinde böyle bir işlemci olmasa hayatta fiyatları bukadar aşşağıya çekemezdi.Yeni mimariye güvenerek fiyatları düşürdüler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

Zaten amd'nin elinde böyle bir işlemci olmasa hayatta fiyatları bukadar aşşağıya çekemezdi.Yeni mimariye güvenerek fiyatları düşürdüler.

hem de ne düşürdüler, geçen sene x2 işlemci alanlar kafalarını duvarlara vuruyorlardır şimdiki fiyatları görünce
  • ALLAH!..

Daha işlemci gelmeden INTEL vs. AMD kavgaları başladı!.. Güzel günler bekliyor bizi
  • SON KULLANICIYI ÇOK ZOR DURUMA BIRAKIYORLAR
  • İşte bu kokular rekabetin ve rekabet sonrası oluşacak son kullanıcı performansının kokuları tabii gene ertelemezlerse
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Oh oh oh çok iyi AMDINTEL

+1907
  • İlginç bir açıklama bence ben intel'den core mimarisini çıkarırken amd'yi sileceğiz diye bir açıklama duymamıştım adamlar sessiz sedasız geldiler

Rekabet iyidir bu bize yarıyor
  • barcelona lı ronaldinho yu mu örnek aldılar nedir ...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.