Şimdi Ara

iOS 12 kullanım oranı yüzde 46'ya ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki iOS sürümleri benimsenme açısından yavaş bir şekilde yayılıyordu. Bunun nedeni de son birkaç iOS sürümünde Apple'ın sinir bozucu hatalara yer vermiş olması diyebiliriz. Kullanıcı deneyimini düzelteceğine söz veren Apple, iOS 12'de bunu başarmış görünüyor.

iOS 12 rekora gidiyor

Mixpanel tarafından toplanan veriler iOS 12'nin, iOS cihazların %46'sına kurulduğunu gösteriyor. Bu da %46.57'lik iOS 11 güncelleme oranıyla hemen hemen aynı. Her ne kadar resmi rakamlar Apple tarafından açıklanmamış olsa da, aşağı yukarı bu araştırmanın sonuçlarıyla örtüşeceğini söyleyebiliriz. Ancak burada önemli olan nokta ise iOS 12'nin sadece birkaç haftada bu yüzdeye erişmesi ve bu da oldukça dikkat çekici.

iOS 12
    güncellemesinin şu ana kadarki yorumları gayet iyi ve eski cihazlarda da performans artışına söz veren Apple'ın sözlerini yerine getirdiği anlaşılıyor. Elbette hiçbir güncelleme mükemmel değildir zira iOS 12 ile birlikte bazı iPhone X kullanıcılarının şarj sorunları yaşadığı belirtiliyor. Ayrıca LTE sorunlarıyla karşılaşan kullanıcılar da mevcut ancak bunların donanım ya da yazılımla ilgili olup olmadı şimdilik netlik kazanmış değil.

• Arkadaşım en gerekli uygulama ios 9 ve üstünü istiyor. iOS 9 ne zaman çıkmış? 16 eylül 2011. Android o zaman 4.0 sandwich idi. Şimdi sandwich cihazların yapabildikleri ve ios 9 cihazların yapabildikleri yani edinebildikleri uygulamaları karşılaştırda gel öyle konuş bikbik apple güncelleme dayatıyor diye...

Edit: artı olarak apple güncelleme dayatsa dahi 2013 yılında çıkmış 5S’e güncelleme vermeye devam ediyor. 2013’yılında çıkan bir android’in bırakın uygulama desteğini güvenlik açıkları dolu olan sisteminin yazılım desteği bile alamadığını hepimiz görüyoruz.
    Dostum o iş sandığın gibi olmuyor aslında. O senin dediğin uyumsuzluk sorunları geliştiricilerin verdiği kararlardan ötürü. Geliştiriciyim oradan biliyorum.

Her yeni versiyonla kullanıcıya nasıl yenilikler geliyorsa, geliştiriciye de geliyor. Bu iOS'de de Android'de de böyle. Ama iOS'de yeni sürüm çok ama çok daha hızlı yayıldığından, son sürümü seçmek istiyoruz. Yeni sürümün getirdiği özelliklerden geri kalmamaya ve rekabetçi olmaya çalışıyoruz.

Android tarafında ise durum böyle değil. Yeni sürümler bize de yeni çok güzel özellikler getiriyor ama, son sürümü kullanan neredeyse kimse yok. Son sürümü geçtim, 1 hatta 2 sürüm öncesini hedef almak bile mümkün değil. Neden Android'de birçok uygulamanın ara menüleri 2.3 Gingerbread sürümündenmiş gibi görünüyor merak ettiniz mi? Çünkü piyasada hala bir sürü uygulamanın kullandığı altyapı 2.3 Gingerbread altyapısı.
    Yanlış yazmışsınız. iOS 9, Eylül 2015'te çıktı. iPhone 4s'e kadar kuruluyordu. Yakın tarihte çıkan Galaxy Nexus'a ise en fazla Android 4.3 gelmiş. Yani iPhone 4s 5 yıl güncelleme alırken, Galaxy Nexus 3 yıl güncelleme almış. Yani Android 4.3 ile çalışan uygulama olsa ne olur olmasa ne olur, yazılım eski bir kere.

Aynı örnek 2013'te çıkan iPhone 5s ve Nexus 5 için de geçerli. Nexus 5 en fazla Android 6 aldı ve Android 7-8-9 uygulamalarını kullanamayacak. Fakat iPhone 5s'in böyle bir sorunu yok.

Bu arada geriye uyumluluk çokta iyi bir şey değil. App Store uygulamaların güncel kalmasını teşvik eder. Markette 64 bit uyumsuz uygulama yok. Play Store ise fi tarihinden beri güncellenmeyen, uyumsuz uygulamalarla dolu. Bu yüzden arada kalite farkı var işte anlayana.
  • Bizim Android One telefonlar için Pie güncellemesi hala ufukta görünmüyor. Yok arkadaş paran varsa alacaksın iOS'li bi telefon, uzak duracaksın Android dünyasından.

• apple tek cihaza; kendi donanımını kendisinin ayarladığı cihaza güncelleme veriyor, onda bile sıkıntılar oluyor. uygulama mağazasında sattığı programlara da belirli sistem sürümlerinden öncesine destek vermeyin diye dayatıyor, insanları güncellemeye mecbur bırakıyor. sonra da benimsenme oranları yüksek, son 4-5 sürümdür millet geri sürüm düşürülür mü, imzalar kapatıldı mı muhabbeti bol miktarda ediliyor. bir ara imzalar açıldı kısa süreliğine forumdan da bayağı kişi cihazının sürümünü düşürdüydü.

keşke yazılımlar mükemmel olmasa bile kritik hatalardan arındırılmış haliyle tam olarak çıksa da millet kobay niyetine kullanılmasa. windowsta da öyle hala betadan çıkamamış windows 10 sürümü var ve bir kısım insanlar gönüllü denek olmaya razı olmuş, her türlü kişisel bilgisini bedavadan büyük şirketlerle paylaşıyor.

• 6S cihazım var. Adamlar resmen can üfledi telefona.

• maxmania kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım en gerekli uygulama ios 9 ve üstünü istiyor. iOS 9 ne zaman çıkmış? 16 eylül 2011. Android o zaman 4.0 sandwich idi. Şimdi sandwich cihazların yapabildikleri ve ios 9 cihazların yapabildikleri yani edinebildikleri uygulamaları karşılaştırda gel öyle konuş bikbik apple güncelleme dayatıyor diye...

Edit: artı olarak apple güncelleme dayatsa dahi 2013 yılında çıkmış 5S’e güncelleme vermeye devam ediyor. 2013’yılında çıkan bir android’in bırakın uygulama desteğini güvenlik açıkları dolu olan sisteminin yazılım desteği bile alamadığını hepimiz görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 5 Ekim 2018; 23:29:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Yanlış yazmışsınız. iOS 9, Eylül 2015'te çıktı. iPhone 4s'e kadar kuruluyordu. Yakın tarihte çıkan Galaxy Nexus'a ise en fazla Android 4.3 gelmiş. Yani iPhone 4s 5 yıl güncelleme alırken, Galaxy Nexus 3 yıl güncelleme almış. Yani Android 4.3 ile çalışan uygulama olsa ne olur olmasa ne olur, yazılım eski bir kere.

Aynı örnek 2013'te çıkan iPhone 5s ve Nexus 5 için de geçerli. Nexus 5 en fazla Android 6 aldı ve Android 7-8-9 uygulamalarını kullanamayacak. Fakat iPhone 5s'in böyle bir sorunu yok.

Bu arada geriye uyumluluk çokta iyi bir şey değil. App Store uygulamaların güncel kalmasını teşvik eder. Markette 64 bit uyumsuz uygulama yok. Play Store ise fi tarihinden beri güncellenmeyen, uyumsuz uygulamalarla dolu. Bu yüzden arada kalite farkı var işte anlayana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 6 Ekim 2018; 14:40:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Arkadaşım en gerekli uygulama ios 9 ve üstünü istiyor. iOS 9 ne zaman çıkmış? 16 eylül 2011. Android o zaman 4.0 sandwich idi. Şimdi sandwich cihazların yapabildikleri ve ios 9 cihazların yapabildikleri yani edinebildikleri uygulamaları karşılaştırda gel öyle konuş bikbik apple güncelleme dayatıyor diye...

Arkadas once savundugun seyi tam ogren. Her sene surum cikiyor ve son surumden 3 onceki surume 7 sene once cikmis diye yazmissin.

• Valla guncellemezsem banka uygulamalari sosyal uygulamalar crash oluyor musteri hiznetleri beklenmeyen hata diyor guncellemem lazimmis bak sen illede guncelle diyor yurtdisindayim internetim sinirli banka uygulamalarini iphone 8de kullanamiyorum 700 tl lik alcatel a3 yedek telefon ileile tikir tikir islerimi hallediyorum marsmallow mu ne yuklu apple i cekmeceye kaldirdim surum cok eski de degil 11.4 tu en her dakika guncelleme uyunsuzluklar falan basimi agritmaya basladi 50 den fazla uygulama veios 12gelmis foto cekmeme yariyor anca foruma bile alcatel ile giriyorum guncelleme benim icin sikintili bir durum orange hat almam gerekiyor gemide calisiyorum lafin kisasi guncellemeyi dayatiyorlar yoksa uygulamadan verim almani hemen azaltiyorlar cakallar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İos 12 katedicek daha cok yolu varr ios 12.0 bence daha beklenmeli gereksiz ekran süresi pil kullanimi uygulamasi bi nebze itici geldii..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 6 Ekim 2018; 10:11:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afodfrea

Bizim Android One telefonlar için Pie güncellemesi hala ufukta görünmüyor. Yok arkadaş paran varsa alacaksın iOS'li bi telefon, uzak duracaksın Android dünyasından.

Keşke daha fazla para verip en azından dosya yöneticisi de satın alabilsek iOS'a.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Yanlış yazmışsınız. iOS 9, 17 Eylül 2014'te çıktı. iPhone 4s'e kadar kuruluyordu. Yakın tarihte çıkan Galaxy Nexus'a ise en fazla Android 4.3 gelmiş. Yani iPhone 4s 5 yıl güncelleme alırken, Galaxy Nexus 3 yıl güncelleme almış. Yani Android 4.3 ile çalışan uygulama olsa ne olur olmasa ne olur, yazılım eski bir kere.

Karşılığında özgürlüğün kısıtlanıyor ben bunu kabul edemem malesef.

• ios 12 ile hataları olmayan hızlanan bir sistem olunca insanlar hemen geçti. Geçtikten sonra geri dönmek isteyende azdır. ios 11 de telefonları kullanılmaz hale getirmişlerdi bu sefer öyle bir sıkıntı yok üstüne bir miktar hızlanma var.

Güncelleme güvenlik konusunda ios rakipsiz ama kısıtlamalarıda bir o kadar can sıkıcı.

• Dostum o iş sandığın gibi olmuyor aslında. O senin dediğin uyumsuzluk sorunları geliştiricilerin verdiği kararlardan ötürü. Geliştiriciyim oradan biliyorum.

Her yeni versiyonla kullanıcıya nasıl yenilikler geliyorsa, geliştiriciye de geliyor. Bu iOS'de de Android'de de böyle. Ama iOS'de yeni sürüm çok ama çok daha hızlı yayıldığından, son sürümü seçmek istiyoruz. Yeni sürümün getirdiği özelliklerden geri kalmamaya ve rekabetçi olmaya çalışıyoruz.

Android tarafında ise durum böyle değil. Yeni sürümler bize de yeni çok güzel özellikler getiriyor ama, son sürümü kullanan neredeyse kimse yok. Son sürümü geçtim, 1 hatta 2 sürüm öncesini hedef almak bile mümkün değil. Neden Android'de birçok uygulamanın ara menüleri 2.3 Gingerbread sürümündenmiş gibi görünüyor merak ettiniz mi? Çünkü piyasada hala bir sürü uygulamanın kullandığı altyapı 2.3 Gingerbread altyapısı.

• Kısıtlama diyenler neyden bahsediyor bi anlatabilir mi?

• Abartmayın 8 plus kullanıyorum 11.4 ile hiçbir fark göremedim aksine gereksiz ekran kullanımı saçma olmuş eskisi gayet yeterliydi ve stabil sonuçlar vermiyor. Ne kadar abartmayı sever milletimiz sanki bağ bağışlıyor bir kere Apple samimi olsa pil performans yeterliliğini kaldırır her ay 1 diş azalıyor kullansan da kullanmasan da ve bu çok can sıkıcı.

• Dosya yöneticisine ne gerek var?

"Blutootla şarkı yollayacam abii"
  • Afodfrea kullanıcısına yanıt
    Sonra arıcaksın android cihaz, ios beni sarmadı diye.
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    ios 9 6s ile birlikte tanırıldı ne 2011 bahsediyorsun sen.
  • CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Verdikleri canı alırlar bir kaç seneye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.