Şimdi Ara

Haftaya A101 marketlerde Honor 7C sürprizi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uygun fiyatlı teknoloji ürünleri dendiği zaman artık akla ilk gelen perakende marketler çıtayı yükseltmeye başladı. Gelecek hafta A101 marketlerde Honor 7c modelinin Türkiye pazarına girdiğini göreceğiz.

Huawei’nin Mart ayında tanıttığı uygun fiyatlı Honor 7c modelinin ülkemizde resmi distribütör tarafından satışa sunulması zaten bir süredir bekleniyordu. Modeli ilk satışa sunma hakkını A101 marketler almış görünüyor.

Honor 7c özellikleri ve fiyatı

11 Ekim A101 marketlerde satışa sunulacak olan Honor 7c modeli 5.99 inç büyüklüğünde ve 1440x720px çözünürlüğünde bir ekran sunuyor. 18:9 görüntü oranı ile ince çerçeveler elde edilmiş.

Ayrıca Bkz.Android uygulamaları Windows 10 ekranına yansıtılabilecek

Honor 7C gücünü Snapdragon 450 işlemcisinden alıyor. Telefon iki farklı RAM ve depolama kombinasyonuna sahip: 4 GB RAM, 64 GB arttırılabilir depolama ve 3 GB RAM, 32 GB arttırılabilir depolama. Ülkemizde ise 3GB RAM seçeneği olacak.

Çift arka kameralı Honor 7C’nin birincil arka kamerası 13 MP çözünürlüğünde, ikincil arka kamerası 2 MP çözünürlüğünde. Ön yüzde de 8 MP çözünürlüğünde bir adet kamera yer alıyor. Hem ön hem de arka kamera ile bokeh efektli fotoğraflar çekilebiliyor.

Honor 7C, ekran kilidini açmak için iki farklı yöntem sunuyor: Parmak izi okuyucu ve yüz tanıma özelliği. Yüz tanıma için herhangi bir özel sensör olmadan, ön kamera yardımıyla yüz taraması yapabiliyor. Parmak izi okuyucu, telefonun arka bölümüne konumlandırılmış.

3000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan Honor 7C modeli çift SIM desteği de sunuyor. 3GB RAM seçeneği normalde 115 Avro olarak fiyatlandırılmıştı. A101 marketler ise 1399TL seviyesinden satacak.

• snapdragon 450?

• 1400 TL verip snapdragon 999 beklemeniz çok ilginç duruyor.

• O değilde, 1 tl olan kremalı bisküvi 1.5 tl, Çaydan, şekere, herşeye zammı geçirmişler. Apartman kömür alıyoruz, TL satışı yapan yok. Yapanda günlük dolar kurundan fiyat çıkarıyor.. Bitmişiz ağlayanımız yok..

• Olay 1400₺ verip Snapdragon 450 almamız zaten. Oysa 115€'luk fiyatı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 4 Ekim 2018; 9:44:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • An itibari ile Xiaomi A2 lite modeli ,3gb ram ,32gb depolama, çift kameralı ,snapdrogan 625 Android 8.1 Android One
    Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
    GP Adreno 506, 5.83 ekran ,4000mah lık bataryası ile 1500 Tl bandında satıldığı ortamda ,snapdragon 450 işlemcili bir cihaza 1400 TL çok fazla.

Yine de A101,Bim vb mağazalardan alışveriş yapan potansiyel müşterilerin çoğunluğunun profilini düşününce , bu tür teknik detaylara kafa yormadan ,sorgulama dan,kampanyalı fiyata cihaz aldığını sanıp,kendine veya ,eş dost çoluk çocuğuna alacaktır.

Donanımhaber de bu haberi okuyup,mobile bölümü takip eden gidipte A101 den bu cihazı bu fiyata almaz zaten.Almamalı.

Bu cihaz alınıp kullanılmaz değil,özellikle bütçeden dolayı (seçme şansı olmayan) çoluk çocuğuna,Anne Baba na vs telefonla 5 işlem den fazlasını yapmayana alırsın paşa paşa kullanırlar.

Sorun bu fiyata yakın daha iyi seçenekler varken, Bu cihaza 1400 TL verilecek olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 4 Ekim 2018; 9:33:53 >

• snapdragonunuza başlatmayın alın kullanın işte bu devirde bu telefon fazla bile

• Bu fiyata snapdragon 450 ne alaka ya en azında 630 falan olmalıydı...

• Huawei Y7 Prime (2018) ile aynı sanırım kasa olarak

• 115€ , 1400 tl.
  • 115 oyro 800 lira ediyor etiket 1399 vergi falan demeyin boşuna.

• MaSSive kullanıcısına yanıt
    Bu fiyat bandında önerileriniz nelerdir.

1000-1500 aralığında telefon bakıyorum Ekim 20 gibi almayı planlıyorum aklımdaki modeller

Meizu M6S
    lenovo moto g5s plus
    xperia z5 dual
    xperia xa1 plus

Konu ile ilgili yorumunuzu bekliyorum ve diğer önerilerinizi.
    Ne yani sen şimdi bu tip yerlerden alışveriş yapanlara salak mı diyorsun?

• kafa rahat iphone xs maxtan selamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Ne yani sen şimdi bu tip yerlerden alışveriş yapanlara salak mı diyorsun?
    Salaklıkla ne alakası var.Kimi insan teknolojiyi yakından takip etmez,başka şeylere kanalize olabilir.

Ayrıca herkes teknolojiyi yakından takip etmek zorunda da değil.Hayat şartları gereği ,koşuşturma içinde bu tür teknik detaylara salak olduğundan değil,kafa yormak istemediğinden,merak etmediğinden ,önemsemediğin den veya teknolojiyi önemseyecek kadar bütçe ye zaman sahip olamadığından vs vs vs.Ki A101 ,Bim ,Şok vb marketler de alım gücü düşük kitlelere genelde hitap ediyor ve birçoğu da snapdragon,gpu,ghz vb terimlerden bir haber.Dediğim gibi bunları bilmek ,anlamak zorunda da değil.

Cami den ,cuma namazını kılıp çıkmış A101 e girmiş amca ,dayı nın , bu telefonu alacağı tutsa, Amca bu cihaz da snapdragon 450 işlemci var desen ne olur demesen ne olur.
    Bilse ne olur,bilmese ne olur.Alacağı,ihtiyacı varsa,iphone ile fiyatını kıyaslayıp, alır çıkar.

Bu salak olduğundan ileri gelmez.Anladınmı !? Lafı tersin den anlayan zat!

Ayrıca salak demişken, bu Ülke de salak da yok değil.

Çokk var !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 4 Ekim 2018; 10:58:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: {sC}

Bu fiyat bandında önerileriniz nelerdir.

1000-1500 aralığında telefon bakıyorum Ekim 20 gibi almayı planlıyorum aklımdaki modeller

Meizu M6S
    lenovo moto g5s plus
    xperia z5 dual
    xperia xa1 plus

Konu ile ilgili yorumunuzu bekliyorum ve diğer önerilerinizi.
    Şimdi sizin iki seçeneğiniz var.

Ya eliniz deki 1000-1500 TL ile ,yeni çıkan modeller ile indirime girmiş ,görece daha iyi donanımlı ,şuanki giriş seviyesin deki cihazların satış fiyatına, 1 - 1.5 sene önceki model seçeneklerine bakacaksınız.

Ya da özellikle orta giriş ,segment donanıma sahip, yazılım ,Android OS vb uzun vade de,elinizde daha güncel kalacak ,güncel modellere bakacaksınız.

Şahsen ben elimdeki kısıtlı bütçe olsa bile ,bir sene önceki modellere bakmazdım.

Öyle birşey ki ,sıfır veya temiz 2. El fiyata 1500 tl ye şuanki giriş seviyesindeki güncel cihazlar dan daha iyi donanıma sahip cihaz da alınabilir.

Bu tamamen kişiye ve kriterlerine kalmış bir durum.Kimi uzun batarya süresi ister,kimi hızlı olsun ister ,kimi büyük yada küçük ekranlı,vs vs vs kimi de hepsi bir cihazda olsun ister.Genel de hepsi bir cihazda olan cihazda zor bulunur.Olanlar da malum fiyatları ortada.

Önem verdiğiniz kriterlere göre ve birkaç teknik detayı bildikten sonra fiyat araştırması yapıp ,kıyas yapıp,aklınıza yatanı alın derim.

Yanlış,memnun kalmayacağınız bir tercih yapmanıza neden olmak istemem.

Fakat ben şuan telefon alacak olsam ve 1500 TL bütçem olsa ,

Yukarıda bahsettiğim şuan 1530 TL fiyatı olan Xiaomi A2 Lite modelini gözü kapalı alırdım.

Youtube vb yerlerde de bütçeye göre telefon seçiminde zorlananlara fikir vermesi açısın dan yapılmış güzel videolar var.

Youtube da 1000-1500 TL ye veya 1500 -2000 Türk lirasına alınabilir telefonlar yazarsanız karşınıza çıkar. Bu tür videoları zaman ayırıp izleyin.İçlerinde gerçekten bu işi hakkıyla yapan ,sadece bir markanın reklamını yapmayan,değerli kişilerin yorumlaeı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 4 Ekim 2018; 10:59:28 >

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. konuya çok vakit ayıramıyorum bunun sebebi şu an asker olmam terhis sonrası acil bir telefona ihtiyacım var. Xperia m5 telefonum birden bozuldu açılmamaya başladı 350-400 tl tamir masrafı çıkardılar ekranıda çatlak olması sebebiyle tamir parası vermek yerine garantili yeni bir telefon almaya karar verdim. Evet bütçem sınırlı 1000 tl ye yakın telefonları tercih ediyorum. İsteğim oyun oynamak yada üst seviye bir kameraya sahip telefon olması yönünde değil tarayıcı ve uygulamalar arası geçişinde bir sıkıntı yaşamamak istiyorum ki bunu xperia m5 çok yaşattı ve üzdü. Kulaklık için ses çıkışı iyi olsun istiyorum yani kaliteli bir kulaklığa hakkını versin. ve mümkünse en az 32 gb olsun. Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: {sC}

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. konuya çok vakit ayıramıyorum bunun sebebi şu an asker olmam terhis sonrası acil bir telefona ihtiyacım var. Xperia m5 telefonum birden bozuldu açılmamaya başladı 350-400 tl tamir masrafı çıkardılar ekranıda çatlak olması sebebiyle tamir parası vermek yerine garantili yeni bir telefon almaya karar verdim. Evet bütçem sınırlı 1000 tl ye yakın telefonları tercih ediyorum. İsteğim oyun oynamak yada üst seviye bir kameraya sahip telefon olması yönünde değil tarayıcı ve uygulamalar arası geçişinde bir sıkıntı yaşamamak istiyorum ki bunu xperia m5 çok yaşattı ve üzdü. Kulaklık için ses çıkışı iyi olsun istiyorum yani kaliteli bir kulaklığa hakkını versin. ve mümkünse en az 32 gb olsun. Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.
    Bütçe 1000 TL ile sınırlı ise,

1000 TL ye sıfır ,hangi markanın modelini alsan,yazdığın bekletinler doğrultusun da alacağın cihazın performansı 3 aşağı beş yukarı aynı olacaktır.

Tavsiyem ne alırsan al, ram i 3gb altında olmasın,32gb olması gerektiğini belirtmişsin zaten.

Mediatek işlemci de iyidir ama ,snapdragon 600 serili işlemcili bir cihaz fazlasıyla işini görür.

Uzun vade de garanti konusunda ağzım yanmasın diyorsan da,Paralel ithalat değil de ,Türkiye garantili bir cihaz almaya çalış.

Model ismi vermek istemiyorum ama 1000 TL limitini 1300-1350 biraz zorlaman gerek.Marka güvenirliği,bilinirliği açısından Samsung J7 prime modeli de işini fazlası ile görür .Fakat onun da Android OS sürümü düşük.Alacağı güncellemeler de sınırlı.

General Mobile Gm8 olabilir ,Android One konseptin de ,Android güncellemelerini ,birçok markanın modeline göre daha hızlı ve güncel alabiliyor.

Böyle gider bu,

Uzun lafın kısası Bütçen ve teknik detaylar doprultusun da aklına yatanı alacaksın.

Hayırlı teskereler .

Teşekkür ederim Xiaomi A2 Lite ı da yazdım kafama
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.