Şimdi Ara

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi indirmeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
4.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, New York'taki Surface etkinliğinde, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi'nin (Windows 10 October 2018 Update) kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yazılım devi otomatik güncellemeyi 9 Ekim itibariyle başlatacak ancak o tarihe kadar beklemek istemiyorsanız bu sayfadan indirebileceğiniz Windows 10 Güncelleme Yardımcısı ile işletim sisteminin yeni sürümünü sisteminize yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Bkz.Google Pixel Slate, Windows 10 desteği ile gelebilir
    Ekim güncellemesi Windows 10 işletim sistemine bir dizi yeni özellik kazandırıyor. Bunlardan en ilgi çekici olanı ise Android telefonunuzu PC'ye yansıtmanızı sağlayan Your Phone (Telefonunuz) entegrasyonu. Söz konusu uygulama kullanıcıların bilgisayarlarından mesajlara, bildirimlere ve daha fazlasına erişmesine olanak sağlayacak.

Dosya Gezgini'ne koyu mod geldi

Windows 10 için tasarlanan uygulama kullanıcıların telefonlarına gelen mesajları okuyup cevaplamalarına imkan vereceği gibi cihazlar arasında içerik paylaşmasını da kolaylaştıracak. Örneğin, cihazı fiziksel olarak ellerine almaya bile gerek duymadan fotoğrafları telefonlarından PC'ye sürükleyebilecekler.

Koyu mod bugünlerde oldukça popüler. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yayınlanan macOS Mojave güncellemesinde koyu mod seçeneği vardı. Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile birlikte artık kullanıcılar Dosya Gezgini'ni koyu modda kullanma şansına sahip olacaklar. Bununla birlikte yenilenmiş bir arama deneyimi, yeni bir ekran görüntüsü aracı ve daha fazlasının da güncellemenin bir parçası olarak sunulduğunu ekleyelim.

• "Yazılım devi otomatik güncellemeyi 9 Ekim itibariyle başlatacak"

Başlattı bile
  • Şunu adam edemediler yıllardır. Bakalım bu sefer neler gelecek kullanıcıların başına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu rs5 mi oluyor?
    rs3 den sonra güncellemeleri kapattım mağazayı sildim dertsiz tasasız kullanıyorum yağ gibi akıyor
  • sosisvesalam S kullanıcısına yanıt
    Evet 1809 = RS5
  • İndirip kurdum dünün aynısının gecesi işte :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sosisvesalam

bu rs5 mi oluyor?
    rs3 den sonra güncellemeleri kapattım mağazayı sildim dertsiz tasasız kullanıyorum yağ gibi akıyor

Rs serisi isim olarak kullanılmıyor artık. Yıl son iki hane h(alf) 1 ya da 2. Bu 19H1 oluyor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

Orijinalden alıntı: sosisvesalam

bu rs5 mi oluyor?

Rs serisi isim olarak kullanılmıyor artık. Yıl son iki hane h(alf) 1 ya da 2. Bu 19H1 oluyor sanırım.

Hayır bu rs5. 19h1 seneye çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direk Microsoft sunucularin indirmeye yarayan bir site :

Yillardir kullanmaktayim iste :

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Windows surumleri haric Office ve diger uygulamaalar da var. Dil i mimarisi insider surumleri vs her turden vardir...

Direk Microsoft sunucusundan indiriyor olacaksiniz .

• Sırf koyu mod için indiriyorum.
  • şu görsele dikkat

https://www.donanimhaber.com/images/images/haber/103847/src/Windows-10-Ekim-2018-Guncellemesi-indirmeye-sunuldu103847_2.jpg

bu tasarım öğesi ve fonksiyonun (Windows Sets) hali hazırda kullanıma sunulan bu sürüm, yani 1809 sürüm numaralı October/Ekim güncellemesi ile birlikte geleceği söyleniyordu.

ancak ne sistem üzerindeki dahili ayarlarda buna dair bir seçenek bulabildim, ne de şu aşağıda yer alan linkini vereceğim videodaki yöntem ile aktifleştirebilmem mümkün olmadı.
    https://www.youtube.com/watch?v=xszyRLEhU8w

bu durumun hikayesi tam olarak nedir, bilen eden var mı merak ediyorum. zira mevcut koyu mod söz konusu görselde de gözlemleyebileceğiniz üzere şahane bir görselliğe sahipken (sistem disklerinin boş kısımları da göz kanatan bir beyazlıkta değil mesela o görselde, ancak mevcut güncelleme ile durum bunun tam aksi!) bugün elde ettiğimiz koyu mod tam manasıyla at kuyruğunda kelebek tadında.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

"Yazılım devi otomatik güncellemeyi 9 Ekim itibariyle başlatacak"

Başlattı bile
    hocam resmi iso'yu nereden indirebiliriz ?
  • Yine şu çöp arayüzden kurtulamıyoruz. Piksel piksel iğrenç simgeler ve renkleriyle hayatımızı karartmaya devam ediyor Windows 10. Baktıkça midem bulanıyor.

• Windows 10 dan beri mavi ekranı unuttum. Windows candır.

• Dosya gezginini koyu mod nasıl yapıyoruz?
  • 55musa16 kullanıcısına yanıt
    Buldum bilgi olsun diye yazıyorum.
    Ayarlar,kişiselleştirme,Renkler en altta varsayılan uygulama modu seçeneğini koyu mod a alabiliyoruz.
  • tr_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64_dvd_285646fe.iso

Bu dosyayı nereden indirebiliriz.
  • İlk kez bir Windows 10 güncellemesi bu kadar sessiz sedasız geliverdi, dün akşam hiçbir yabancı bilişim sitesinde haberi yoktu örneğin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.