Şimdi Ara

Rekabet Kurumu’ndan Sahibinden.com’a 10 milyon lira ceza!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
4.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rekabet Kurumu, Sahibinden.com ile ilgili soruşturmanın kararını açıkladı. Sahibinden.com’a yaklaşık 10 milyon TL ceza kesti.

Yüksek fiyat uyguladığı için Sahibinden.com’a 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğine yönelik açılan soruşturma tamamlandı. Firmanın rekabet kurallarını ihlal ettiği kanısına varıldı.

Cezanın nedeni

Vasıta ve emlak satış/kiralama listelemelerinde aşırı fiyat uyguladığı gerekçesiyle sahibinden.ccom’a 10.680.425 lira para cezası kesildi.

Ayrıca Bkz.Aselsan, ULAK'ı satın aldı

Rekabet Kurumu'nun açıklaması:

"01.10.2018 tarihinde yapılan Rekabet Kurulu toplantısında 18-36/584-285 sayı ile aşağıdaki nihai karar alınmıştır:

- Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin, vasıta satış hizmetlerine yönelik on-line platform hizmeti ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik on-line platform hizmeti pazarlarında hâkim durumda bulunduğuna oybirliği ile,

- Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin bu pazarlarda aşırı fiyatlama yoluyla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi çerçevesinde hâkim durumunu kötüye kullandığına oyçokluğu ile,

- Bu nedenle, 4054 sayılı Kanun’un 16. maddesinin üçüncü fıkrası ve “Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar ile Hakim Durumun Kötüye Kullanılması Halinde Verilecek Para Cezalarına İlişkin Yönetmelik”in 5. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi ve ikinci fıkrası ile üçüncü fıkrasının (a) bendi uyarınca 2017 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen yıllık gayri safi geliri üzerinden,

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye 10.680.425,98TL idari para cezası verilmesine oyçokluğu ile, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere, karar verilmiştir."

• Adamların incelediği şeye bak! Yahu buna takılacağınıza önce bir şu dolandırıcı yuvası olan siteye, dolandırıcalara fırsat tanıdığı için soruşturma açsanıza. Sahibinden demek dolandırıcılık demek oldu. Bütün dolandırıcılar, çakallar sitede cirit atıyor, insanlar sorun yaşayınca da çözüm falan bulamıyorlar. Hani nerede bunla ilgili bir ceza, soruşturma? Her Allah'ın günü sadece bu forumda bile birçok konu açılıyor o siteyle alakalı.

Siz gidin anca sitenin ilanlara uyguladığı fiyatlara ceza kesin! Ne kadar boş işlerle uğraşıyor bu kurumlar.
  • İyi olmuş. İyice tekel oldular. İndirsinler fiyatlari.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla elinize sağlık diyorum. Daha ne diyeyim. Fahiş kar payları... İyi oldu.

• ne alakası var olaya burdan mı bakılır. Gerçekten de tekel gibi bişey oldu bu kurum. tabiki caydırılacak. olan sana bana oluyor.
  • Böyle cezaları hiç anlamıyorum adam bugünlere gelebilmek için okadar uğraşmış. Serbest piyasa istediği fiyata verir. Sahibinden pahalıysa git başka sitede ilan ver.

• Kim ne derse desin bugün aldığım en güzel haber. Sahibinden kan emici bir firma. Milleti kendine bağladı ilk zamanlardaki üyelik ve ilan koyma kural ve limitlerini değiştirdi haksız şekilde çoğu kişiyi üyelik iptali yaptı sonucu bu. Kendini zirvede görüp vazgeçilmezim nede olsa demenin sonu. Haa bu onlara belki koymaz ama benim içim ferahladi bir nebze bana yeter.

• Adamların incelediği şeye bak! Yahu buna takılacağınıza önce bir şu dolandırıcı yuvası olan siteye, dolandırıcalara fırsat tanıdığı için soruşturma açsanıza. Sahibinden demek dolandırıcılık demek oldu. Bütün dolandırıcılar, çakallar sitede cirit atıyor, insanlar sorun yaşayınca da çözüm falan bulamıyorlar. Hani nerede bunla ilgili bir ceza, soruşturma? Her Allah'ın günü sadece bu forumda bile birçok konu açılıyor o siteyle alakalı.

Siz gidin anca sitenin ilanlara uyguladığı fiyatlara ceza kesin! Ne kadar boş işlerle uğraşıyor bu kurumlar.
  • #freesahibindencom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeFinger -- 2 Ekim 2018; 17:37:20 >
  • güzel haber.
    dolandırıcı yatağı.fahiş fiyatlı bu siteye az bile ceza vermişler.daha çok olmalıydı.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CE44A8738 -- 2 Ekim 2018; 17:38:12 >
  • En kısa sürede Kargo firmalarına da ceza kesilir umarım.

• Ohh haşırt ... . İyi iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emniyet müdürlüğü ne zaman dava açacak bu dolandırıcı yuvasına ?

Genellemem doğru olmaz ancak içlerinde düzenbazlık yapan galericiler de var kurumsal üyelik alan.

• Eskiden olsa kızardım ama iyice zıvanadan çıktı sahibinden com

• Sahibindeni kullanmıyorum letgoda daha hızlı satıyorum hemde sınırsız ilan hakkı var facebook ınstagram türklerin olsa ücretli olurdu onun için türkler bu işlere girmemeli

• 30 binlik arabalar 50-60 bin la

• Ödemezler, temyiz falan bir şekilde kapanır.

• Çooook güzel olmuş. Eline emeğine sağlık yapanın :)

• Normalde bu haberlere yorum yazmam ama bu haber ilaç gibi geldi ... bizden aldıkları paraların bir kısmının onlardan çıkmış olacağını ( tabi araya birşeyeler girmez de öderlerse ) çok sevinicem ama o para ödeneceğini sanmıyorum ne yazıkki

• O zaman ozan tufanda 7 milyon euro yapmaz bursa spora ceza kesin. Uljenin her yeri ayri bir bozuk. 30bnlik arabaya 60bin isteyene ceza kesin once.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.