Şimdi Ara

Uyuşturucuyu özendirdikleri gerekçesiyle fenomenler gözaltına alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Emniyeti'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada geniş kitlelere sahip fenomenlere ve rap şarkıcılarına operasyon düzenledi. Uyuşturucuyu özendirdiği şüphesiyle 4 fenomen gözaltına alındı.

Marry Jane isimli şarkısıyla gündeme gelen Burry Soprano lakaplı sanatçı Burak Aydoğduoğlu, Twitter’da Pucca ismiyle tanınan ve kitap da yazan Pınar Karagöz, Şam ismiyle rap şarkılar seslendiren Şamil Kürşat Oymak ve kendi isim soyisimi ile YouTube kanalı bulunan Ali Muhsin Atam’ın aralarında bulunduğu şahıslar gözaltına alındı.

[bkzdh=103796]

Türk Ceza Kanunu’nun 190. maddesi kapsamında 5 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şahıslar, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Evlerinde az miktarda uyuşturucu madde bulunduğu bildirilen ‘Pucca’ Pınar Karagöz ve Şamil Kürşat Oymak’tan da kan örneği alınacağı öğrenildi. Söz konusu isimlerin tutuksuz yargılanacakları bildirildi.

• Yılan serdar tıssss

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğer gerçekten uyuşturucuya özendirmislerse devletten istediğim bu kişilere narkotik operasyonlarında ele geçirilen uyuşturuculardan bir kokteyl yapıp sosyal medayadan canlı yayın yaparak bu kişilere enjekte etsinler. Millete ibret olsun komaya girişleri.

• hiçbirinide tanımıyorum
  • Kaç senedir içinde uyuşturucu, alkol, sigara, ırkçılık, vahşet v.b. şeyler içeren binlerce dizi, film, video izledim oyun oynadım ama ne birini kullandım veya denedim ya da yaptım. Park cezam bile yok. İnsanın içinde varsa yapar yoksa sadece bunları izleyerek yapacağına inanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi yapmışlar.Biraz ceza almaları lazım böyle kişilerin.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir fikir.

Devlet dediğin gibi yapsa hocam bu sefer onun aynısını kendisinde deneyenler çıkar.Eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçma sapan paylaşım yapıp güya fenomen oluyorlar

• Çok boş iş sanane

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Eğer gerçekten uyuşturucuya özendirmislerse devletten istediğim bu kişilere narkotik operasyonlarında ele geçirilen uyuşturuculardan bir kokteyl yapıp sosyal medayadan canlı yayın yaparak bu kişilere enjekte etsinler. Millete ibret olsun komaya girişleri.
    Hasta mısınız? Siz bir psikiyatriye gidin bakının, ruh hastaları. Siz resmen işkence yapılsın istiyorsunuz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Fat,

Yılan serdar tıssss
    semtindeki saticilar fiyatları dusurdu

• Ya şu kaç tane dizi izledim adam öldürüyorlar ben öldürmedim işte şöyle filmler var uyuşturucu yapmayı anlatıyor ben dokanmadım tarzı söylemlerde bulunan zeki* arkadaşlara birilerinin internetle tanışma yaşının 10'a indiğini anlatsın. Siz bulaşmasanız ilerde çocuklarınız bulaşınca çıkarsınız ortaya "dövlet bize bahmiyii" diye yaygara çıkartırsınız. Daha bir önceki konumda gösteriş için karşı cinsle yakınlaşamama sorunumu belirttim. Ne alakası var diyenler için gösterişi olmayan hiçbir şeye bulaşmıyor akranlarım. Örneğin bugün oltayla balık tutma gibi bir akım olsa yeni yetmeler sahil kenarından çıkmaz bir balik tutucam diye.. Bunu da fotoğrafla, videoyla internete yükler ki "Bakın ben de bunu yapıyorum" demek için. Demek istediğim küçücük çoçuklar alıcak eline otu boku kullanırkenki fotoğrafını videosunu internete yükleyecek sanki kimse yapamazmış gibi. Sırf gösteriş olsun diye. Böyle böyle diğerleri de o yaştaki aklıyla "bunu bende yaparım" deyip dolaylı yoldan bu illete bulaşacak sebebiyse bu tarz Rapçilerin, Fenomenlerin videolarındaki o özendirici cümleler olacak.

Biraz geniş düşünseniz keşke. Ama bizim millet bencil. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın der geçer kenara. Yarın bir gün o yılan sizden birine dokunduğunda görücem sizi. Şimdi rahatta olun.

• Çek bi nefes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Hasta mısınız? Siz bir psikiyatriye gidin bakının, ruh hastaları. Siz resmen işkence yapılsın istiyorsunuz!

Alıntıları Göster
    Halk kötü örnekleri mi görecek hep ibretlik örnekte vermek lazım. İbret alınması lazım ki uyuşturucu içen veya içmeye heves eden ne hale geliyor görülsün.

• Doğru karar. Umarım o Burry denen veledi içeri tıkarlar.

• Net olarak söylüyorum

Şu an youtube instagram gibi internet siteleri tek şeye yarıyor

O da nesli aptallastirmak .

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Halk kötü örnekleri mi görecek hep ibretlik örnekte vermek lazım. İbret alınması lazım ki uyuşturucu içen veya içmeye heves eden ne hale geliyor görülsün.

Alıntıları Göster
    TCK'da belirtilen cezalar yeterince ibretlik değil mi sizce? Insanları korkutarak bir şeyi yapmasını engelleyemezsiniz. Yasağın neden yasak olduğunu neden zararlı olduğunu gerçekten anlatmak gerek. Işkence ederek değil

• quote:

Orijinalden alıntı: fendur

Kaç senedir içinde uyuşturucu, alkol, sigara, ırkçılık, vahşet v.b. şeyler içeren binlerce dizi, film, video izledim oyun oynadım ama ne birini kullandım veya denedim ya da yaptım. Park cezam bile yok. İnsanın içinde varsa yapar yoksa sadece bunları izleyerek yapacağına inanmıyorum.
    Herkesi kendiniz sanmayın, akıldan, iradeden yoksun, özenti, meraklı gençlerde var, bu isimlerin hiç birini tanımıyorum ama eğer gerçekten özendiriyorsa gereken yapılmalı.

• Bu insanlar kimdir? Kim neden bu insanlari takip eder? Bence oncelikle bunun uzerine dusunulmeli. Bu sosyal medya fenomenide yeni turedi insanlar issizin demiyorda sosyal medya fenomeni diyorlar kendileine.
  • Bu ülkede bir ben fenomen olmadım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.