Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (331. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.421.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onu bir ustaya göstermen lazım. Tüpte gece bırakıp sabah benzinde mi çalıştırıyorsun nasıl bir sorun. Ben tüp bitince 10-15 km benzinde gidiyorum ve çoğu zaman 1 gün sonra tüpü fullüyorum. Soğuk günlerde bile sıkıntı olmadı. Bide tüp kullanan için mesala 10 günde bir Benzinde kullanmanızda fayda var diyorlar. Benzin boruları depo içindeki benzin ponpasının uzun süre kullanmayınca bozuluyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanreone K kullanıcısına yanıt
    Gözüne kestir bitane al işte parçası var kronik sorunu pek yok bendekin de mesela arka koltuklarda emniyet kemeri bile yok . Öne koymuşlar sükrediyorum

• merhaba arkadaşlar 93 model 70 sx unom var arabayı çalıştırmaya çalıştığım zaman hemen araç hemen çalışmıyor gaz verdiğim halde sürekli gaz pompaladıktan sonra çalışmaya başlıyor sorun sizde neden arkadaşlar. 2 hafta öncesine kadar birşey yoktu sadece rolanti çok yüksekti onun ayarını yaptırdım ondan sonra bu durum başladı. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Benzer bir durum bende de olmuştu. Bilgisayarla gaz ayarları ve rölanti normal çıktı. Tamirci, elle zannedersm rölanti yükselttti gaz beyninden. Şimdi en soğuk havalarda dahi ilkin de hemen çalışıyor. Ama olaki ilkinde çalışmazsa çok zor çalışıyor. Problem gelen ilk gaz miktarıyla alakalı. bu ayarlardan önce geç çalıştığı için sağ taraftaki beyin soketini sökmüştüm, taktım zannettim fakat soket açık kalmış öyle ayar çekilmişti. Sizin daha önceki rölati yüksekliği oksijen sensöründen olabilir. Enjeksiyonlu unolar benzin gaz sık değişimi çok sevmiyor. uzun süre gaz yada uzun süre benzinde binilmeli ki (kafa anca basıyo.) Zaten diğer çok noktalı lpg sistemlerinde lpg sisteminin kendine ait ecu su var. lpg kontrolünü o sağlıyor.
  • Kolay gelsin bende 96 uno 70s var sorum su ilk calistirdigimda 5 dk boyunca araba isinmazsa 1 ve 2 videste stop ediyor bir kac kisiye sordum bazilari eski araba isinana kadar bekle yada jikle yi cek oyle git dedi bazilarida ne olursa olsun arabanin bir yerinde sorun vardir goster dediler sizce bi normalmi yoksa sorun varmidir varsa neyinde simdiden tskler

• hamim H kullanıcısına yanıt
    benim arabamda benzer durum var. motor soğukken stop ediyor ısınınca düzeliyor. sanırım söylenen gibi eski olmalarıyla alakalı.
  • Arkadaslar. hava filtre kutum kirildi. tipo tempra icin karburator kepi aldim üst kapagi Sac. Bunun montajini nasil yaparim bilen var mi

• mert2844 M kullanıcısına yanıt
    Onun montajını sen yapamazsın sanayiye gitmen gerek ve karbürator ayarıda yaptırcaksın yolsa araba uno gibi degil spor araba gibi yakar muhakkak işini bilen bir usta bulmalısın

• Merhaba hobby 98 model aracım var
    Dijiplexin altında hortum var ve bi aparata bağlı bugün o aparatı çıkardım her 2 tarafından da üfledim bu alet ne işe yarar her 2 taraftan da hava çıkması normal mi
    Bu teklemelerde çözüm bulamadık bi türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayr16 -- 30 Mart 2015; 8:16:45 >
  • hayr16 kullanıcısına yanıt
    Nerden hangi parçadan bahsediyorsun acaba? bir fotoğraf görsek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu resimde ki ne işe yarıyor bilen var mı ????
  • girayb. kullanıcısına yanıt
    Uno kullanım kulavuzu olarak internette aratıp pdf olarak indirmen daha iyi olur. Fiat sağ olsun her modelde farklı bişey var. Bendeki 60s senin çektiğin gibi foto çeksem motoru bulamazsın muazzam boşluklar var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: girayb.

Beyler bu resimde ki ne işe yarıyor bilen var mı ????

maşallah aracın tertemiz lpg yok

resimde gösterdiğim hortumu biran önce değiştir. mefta olmuş

-----------------

aracında far yıkama var mı? tabiki var (sol tarafından bahçe hortumu geçiyor çünkü)

o kapaktan içeri su koyuyorsun farlarını yıkıyor..

he bide far yıkamayı nereden çalıştırcaz dersen oda şöyle;

kısa farlar açıkken ön camlarına su fıskiyesini çalıştırıyorsun. sol taraftan bııızt diye ses geliyosa tamamdır farların yıkanmaktadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayr16 -- 30 Mart 2015; 8:30:35 >

• Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım için hidrolik direksiyonlu uno bakıyoruz.99 model öncesinde hidrolik direksiyon mevcut mu?Bu araçlarda tek nokta enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06
    ...Bu araçlarda tek nokta enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü tavsiye edersiniz?

benzinle kullanılacaksa enjeksiyonlu (sx ve ie), lpg ile kullanılacaksa karbüratörlü (70s)...
    Sağol kardeşim o kapaktan başka çarem kalmamıştı zaten en sonunda ordan su dökücektim :)
    O hortum neyin hortumu ismi nedir bide onu soylersen iyi olur valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: girayb.

O hortum neyin hortumu ismi nedir bide onu soylersen iyi olur valla

ne işe yaradığını bilemiyeceğim

ama görüntü çok kötü ilerde mutlaka problem olacaktır.

motor ustasına götür onlar bilir değiştirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06
    ...Bu araçlarda tek nokta enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü tavsiye edersiniz?

benzinle kullanılacaksa enjeksiyonlu (sx ve ie), lpg ile kullanılacaksa karbüratörlü (70s)...

benim araçta enjeksiyonlu hemde lpg li

usta adama gibi ayar yapmadıysa sıkıntı yaşarsın ben problemsiz kullanıyorum...
  • Gosterge isigini led isik yapmak istiyorum kendim malzeme alarak yapabilir miyim baglantiyi

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.