Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.142
Cevap
102
Favori
1.421.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cilekespilot

Arkadaşlar herkese merhaba.

benim de uno aracım var ve sorunum şu: Kaloriferi açtığımda sanki fan birşeye sürtüyormuş gibi ses yapıyor.Fanı yada pervanesini nasıl temizleyebilirim? Fan motoru falan nerede? Nasıl sökebilirim Daha önce başına gelen var mı?

Benimde önceki unomda oldu.sadece 3. Kademeye acinca oluyodu. Ama sebebini bende cozemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotsak

slm formdaki arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum 7.000 tl kadar paraya bu modellerden hangisini almalıyım
    1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX
    paranın yettiği ölçüde yüksek model mi olmalı yoksa daha az sıkıntı yaratan düşük model mi kısacası her an satmak istediğimde tutulan model hangisi olduğunu yazarsanız çok memnun olurum...not:60s-70s hidrolik direksiyon karbüratör veya enjeksiyon yakıt ve parça konuları şeklinde yorumlarınızı bekliyorum...

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yok mu ? turkuno sayfasına yazamıyorum sürekli virüs uyarısı veriyor yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

quote:

slm formdaki arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum 7.000 tl kadar paraya bu modellerden hangisini almalıyım
    1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX
    paranın yettiği ölçüde yüksek model mi olmalı yoksa daha az sıkıntı yaratan düşük model mi kısacası her an satmak istediğimde tutulan model hangisi olduğunu yazarsanız çok memnun olurum...not:60s-70s hidrolik direksiyon karbüratör veya enjeksiyon yakıt ve parça konuları şeklinde yorumlarınızı bekliyorum...

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yok mu ? turkuno sayfasına yazamıyorum sürekli virüs uyarısı veriyor yardımcı olursanız sevinirim...

70s ten baska almayın

• quote:

quote:

1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX

Ustam şuan türkiyede unonun yazdıgınız her modeli bulunmuyo bildigim kadarıyla 60s italyan modeli 1.1 motor karbülatörlü motor parçalarını ve bazı parçalarını bulmakta zorluk çekebilirsiniz max 5000 tl fazla vermeyin 70s modeli 60s modelinin sadece motorunun 70 bg olanı türkiye üretimi karbülatörlü özellik olarak en düşük versiyonu ancak enjeksiyonlu modellere göre daha az yakıtı vardır 70 s ie motoru enjeksiyonlu özellikleri 70s özellikleri vardır. sx&70sxie motoru enjeksiyonludur özellik olarak olarak en full modelidir klima hidrolik direksiyon sis farı otomatik cam far yıkama sistemi ve bazı modellerinde arka koltuk başlıkları vardır.
    Eger alıcaksanız temiz 70s bulun derim enjeksiyonluya hiç bulaşmayın derim çok sorunlu kronik sorunu çok bilginiz olsun hemde karbülatörlüye göre yakıtı fazladır km de 50 krş yakanlar var hatta fazlasını bile yakanlar var onun için hiç bulaşmayın derim sxie modeline özelliklerine aldanıpta pişman olursunuz benim gibi en güzeli 70s alın temizinden.

• tayfundoner kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için tşk uno kullanıcısı olarak eminim ki bilginiz çoktur ben bmw,opel,sorento,granada,broadway,yaris kullandığım için ancak onlar arasında bir fikrim oluyor hepsi başlı başına bir araştırma istiyor tutmayan model aldığında satarken de idame ederkende sıkıntı, o uno ile ilgili yazdığım modeller sahibinden.com alıntı yani şuan satıştaki arabalar dediğiniz gibi direk 70 s modelini takip edeyim günde en az 50km gidip gelmem gerekiyor çok arıza yapmayıp fazlada yakmayacak araç lazım maalesef ev aldığım içinde 2009 yaris satmak zorunda kaldım gerçekten çok az yakıyordu, elimde belirttiğim gibi 7.000 tl kadar nakit kaldı belki bin iki bin borçla üstüne çıkabilirim fakat sizden ricam ilanlarda uno nun 70s modeli 1988-2001 yılına kadar var bu yıllardaki kasa değişikliği veya özelliklerde farklılık gibi yazarsanız çok memnun olurum ( örn Toyota yaris için 2006 sonrası çok farklı, kia sorento için xforce olanı çok tutulur)

• quote:

Orijinalden alıntı: TATLIHIZ

quote:

quote:

1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX

70s ten baska almayın

peki 70s hangi yılı makbuldür yıllara göre 70s değişiklikleri rica etsem yazabilir misiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

quote:

Orijinalden alıntı: ermanbjk33

Merhaba arkadaslar 2000 model 1.4 70sxie uno kullanıcısıyım üniversite öğrencisi oldugum için yakıt canımı cok sıkmaya basladı.10 lira gaz ile 23 km den sonra 3bin devri geçmiyor bitti sinyali veriyor max 27 km yol görüyor.Sizce bu yakıt normalmi gaz ayarını kıstırmıstım
    Birde Brc marka tek nokta karbiratör lpg sistemi takılı sizce hangi gaz markası kullansam benim için daha verimli ve yararlı olur ?

Kaça aldınız hocam arabayı km felan kaçta

Hocam 8.850 ye almistim cok temiz herseyi orjinal saglam arac 91.000 de ama su yakit isi beni bitiriyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX

70s ten baska almayın

peki 70s hangi yılı makbuldür yıllara göre 70s değişiklikleri rica etsem yazabilir misiniz...

95-96 70S diyorum ben döseme degişik sadece ve 97 den itibaren devir saati vardır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1.0
    1.1 ie S
    1.4 ie
    1.4 ie 70 S
    1.4 ie Hobby
    1.4 ie S
    60 S
    60 SX
    70 S
    70 SL
    70 SX
    70 SXie
    SX

70s ten baska almayın

70s lerde 96 yılına kadar olanlarda gösterge panelinde gaz devri yok sadece km/h göstergesi yakıt hararet göstergesi var 96 yılından 2000 yılına kadar çıkan 70s lerdede fark olarak göstergeleri sx lerde kullanılan göstergeler iç döşemelerde koltuk döşemeleri kapı döşemeleri farklı birde bazılarında opsiyonel olarak sunulmuş galiba hidrolik direksiyon var motor olarak hepsi karbülatörlü motor ancak 97 2000 arasında üretilenlerin belki karbülatörü farklı olabilir ancak o konu hakkında pek bi bilgim yok ancak bazı s lerdede çok yakma olayı mevcut bilginiz olsun ortalama 25 ile 35 kurus arasında yakıtınız olur ki 50 km diyosunuz günlük 20 lira gazı ortalama tüketirsiniz en az 15 lira yakarsınız günlük bence broadway kullanmışsınız az yaksın işimi görsün dİyosanın broadway alın derim hem daha geniş hem aileye daha uygun uno ya göre daha detaylı bilgi isterseniz pm den bilgi verebilirim

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaslar 2000 model 1.4 70sxie uno kullanıcısıyım üniversite öğrencisi oldugum için yakıt canımı cok sıkmaya basladı.10 lira gaz ile 23 km den sonra 3bin devri geçmiyor bitti sinyali veriyor max 27 km yol görüyor.Sizce bu yakıt normalmi gaz ayarını kıstırmıstım
    Birde Brc marka tek nokta karbiratör lpg sistemi takılı sizce hangi gaz markası kullansam benim için daha verimli ve yararlı olur ?

Hocam 8.850 ye almistim cok temiz herseyi orjinal saglam arac 91.000 de ama su yakit isi beni bitiriyor 

Hayırlı ugurlu olsun iyi almışsınız fiyat olarak ortalama fiyatlar o civarda bende 8700 e aldım bende ilk aldıgımda yakıt konusunda çok şikayetçiydİm kaç kere gaz ayarı yapıldı yok en son bi gazcı bu arabanın subaplar Çok sıkı dedi subap ayarına götürdüm subap ayarı yaptırdım arabaya subap ayarından sonra arabanın gidişi inan acayip fark etti çekişi arttı yakıt azaldı 20 liraya 40 km gidiyodum subap ayarı yaptırdım 60 km çıktı 2 hafta sonra bi gaz ayarı yaptırdım o zaman 80 km felan görmüştü ancak şuan için gaz pahalı 70 km felan gidiyo max 20 liraya siz bi ustaya gösterin subap ayarı gereklimi diye fazla hava alıyosa o zamanda fazla yakar ve çekiş olmaz arabada hava giriş yerlerini kapatın sadece bi yeri yarım açık bırakın bakalım fark edicekmi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı ugurlu olsun iyi almışsınız fiyat olarak ortalama fiyatlar o civarda bende 8700 e aldım bende ilk aldıgımda yakıt konusunda çok şikayetçiydİm kaç kere gaz ayarı yapıldı yok en son bi gazcı bu arabanın subaplar Çok sıkı dedi subap ayarına götürdüm subap ayarı yaptırdım arabaya subap ayarından sonra arabanın gidişi inan acayip fark etti çekişi arttı yakıt azaldı 20 liraya 40 km gidiyodum subap ayarı yaptırdım 60 km çıktı 2 hafta sonra bi gaz ayarı yaptırdım o zaman 80 km felan görmüştü ancak şuan için gaz pahalı 70 km felan gidiyo max 20 liraya siz bi ustaya gösterin subap ayarı gereklimi diye fazla hava alıyosa o zamanda fazla yakar ve çekiş olmaz arabada hava giriş yerlerini kapatın sadece bi yeri yarım açık bırakın bakalım fark edicekmi

Cok tesekkur ederm tavsiyen icin en kisa zamanda gostermeye gidicem ins benimde duzelir

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cok tesekkur ederm tavsiyen icin en kisa zamanda gostermeye gidicem ins benimde duzelir

Subap ayarını yaptırın inanın farkediyo gaza basıncaki tepki bu araba gitmiyomuş diyosunuz ve mutlaka yaptırırsanız subap ayarı 2 hafta sonrada gaz ayarına gidin fazla hava alma olayınıda mutlaka yapın hava alan yerleri kapatın mutlaka

• hocam sübap ayarından başka ne vardır aracın fazla yakmasına etki eden
    şükür memnunuz arabamızdan ama bugün yine baktım 37 kuruş yakıyorum niye bu kadar fazla olduğunu çözemedim.
    özellikle tatlıhız kardeşimiz bize sırrını versin neresine ne yapalım bujilere mi baktıralım ne yapalım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimania

hocam sübap ayarından başka ne vardır aracın fazla yakmasına etki eden
    şükür memnunuz arabamızdan ama bugün yine baktım 37 kuruş yakıyorum niye bu kadar fazla olduğunu çözemedim.
    özellikle tatlıhız kardeşimiz bize sırrını versin neresine ne yapalım bujilere mi baktıralım ne yapalım hocam.

Ustam tatlıhız izzetin arabası 70s karbülatörlü yani büyük ihtimalle izzetin arabada mikser olmadan direk karbülatöre baglanmış gaz bu yüzden az yakıyo ancak bunu herkez yaptırmaz çogu kişi göze almaz izzetin arabasınıda eski sahibi göze almış ve mikseri iptal etmiş bizde bi proje üstünde deneme yapıcaz türkuno sayfasında bilgiler var salı günü eger zaman bulabilirsem denicem bende bu sistemi ve ona göre burdan da paylaşım yapıcam şuan benim yakıtımda 35 kurus,

• Baska uno kullanmadım suana kadar aldıgımda adamın dedikleri harfiyen oldu,Ne dediyse o yakıyor araba ama hava filitresi kapagında 1 Tanecik cizik bile yok o kadar temiz,Hava almıyor,yarım bantla kapalı,Pc bi gaz ayarı yapılıyor.Son hız olarak totalde Max 160 gördüm 4.viteste,Hem yol bitti hemde cürret edemedim 200 e kadar gitmeye yoksa cok güzel yürüyor ama düz yolda basın,duramayabiliyorsunuz :)
  • pilotsak kullanıcısına yanıt
    1.4 ie Hobby /AC ama "altı çizili" temiz ve bakımlı olması şartı ile onun haricinde 70s den şaşılmaz LPG li falan km maliyeti uygundur. Bu uno lar pek bir sorun çıkartmaz, çıksa da uygun fiyatlı halledilir, motoru şahin doğan motorudur, yedek parçaları %90 kolay bulunur, 1-2 parçası belki 1-2 gün beklemeyle hallolur. Tamirhanede sıkıntılı iş, eksik iş yapılmasın, temiz bin, dikkat et özen göster uzun süre sıkıntısız binersin. Ben bahsettiğim sebeplerden dolayı en sevilmeyen, hiç tutulmayan 60s modeli ile zamanında 4 yıl kullandım / 200.000 km yol gittim.
  • TATLIHIZ kullanıcısına yanıt
    düz yolda, normal ağırlıkta ve normal hava/yol şartları altında, normal motorlu, normal yürüyen aksamı olan kazasız bir 1.4 LPG 'li UNO 4. viteste eğer max. 160 yaparsa (ki kaç devirde) 5. vites yaklaşık max. 185 yapar. Fabrika max. verisi 175 olan araç ufak oynamalarla, benzin ile kullanımda 4. vites 165-170, 5. vites 185-195 yapar. Devir sayısı da epeyce bir düşer.
  • Stepper motor içindeki micro-switch'den arızası olan oldu mu hiç? Yaptıran var mı?
  • Merhabalar. Yaklaşık 3 ay önce 70s aldım. Fakat kalorifer ısıtmıyor soğuk üflüyor. Çok masraflı bir şey değilse yaptırmak istiyorum. Bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

• Musluk var teybin arkasında, o ayarlanacak. 10-20 tl tutar.
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.