Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
101
Favori
1.421.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TATLIHIZ

quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

quote:

4 Tane Good Year Lastik aldım, Tanesi 110 Tl den 440 Tl tuttu 2012 .51. Hafta üretimi

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^
     ^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

Forumdada belirtmişsin gördüm lastikleri hayırlı ugurlu olsun cok degısmıstır gıdısı arabanın ama biraz pahalı degılmı sava ya 100 lira felan cekmişler cok pahalı sizin oralarda piyasa galiba ben gecen sene partnere sava aldım adapto 4 mevsim tanesi 100 tl 185 65 14 balans sibop sökme takma hepsi içinde kartada 4 taksit yaptırdım birde benim araba zor çalısıyodu beyne reset atınca düzeldi şimdi bu beyne reset atmanın bi zararı varmıdır

120 Tl dedi valla,almakta istemedim acıkcası adı bilinmiş bi marka istedim,Gidişi bile degişti arabanın fren mesafesı cok kısaldı.

Beyne reset atmak sorunları unutturur gene cıkar,zor calısmasında nedenler olmalı,bujı,bujı kabloları vs

Valla herhangi bir sorun yok arabada ilk aldıgımızdada tek marşta çalısıyodu aldıktan bi kaç ay sonra böyle yapmaya başladı zaten aldıgımızda agır bakıma girmişti araba şimdi beyne reset attım 3 gündür tek marşta çalısıyo bi sıkıntısı yok suan benim kafamı kurcalayan beynin arabanın çalısmasını engelliyomu hata felanmı üretiyo içinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

4 Tane Good Year Lastik aldım, Tanesi 110 Tl den 440 Tl tuttu 2012 .51. Hafta üretimi

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^
     ^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

Forumdada belirtmişsin gördüm lastikleri hayırlı ugurlu olsun cok degısmıstır gıdısı arabanın ama biraz pahalı degılmı sava ya 100 lira felan cekmişler cok pahalı sizin oralarda piyasa galiba ben gecen sene partnere sava aldım adapto 4 mevsim tanesi 100 tl 185 65 14 balans sibop sökme takma hepsi içinde kartada 4 taksit yaptırdım birde benim araba zor çalısıyodu beyne reset atınca düzeldi şimdi bu beyne reset atmanın bi zararı varmıdır

120 Tl dedi valla,almakta istemedim acıkcası adı bilinmiş bi marka istedim,Gidişi bile degişti arabanın fren mesafesı cok kısaldı.

Beyne reset atmak sorunları unutturur gene cıkar,zor calısmasında nedenler olmalı,bujı,bujı kabloları vs

Valla herhangi bir sorun yok arabada ilk aldıgımızdada tek marşta çalısıyodu aldıktan bi kaç ay sonra böyle yapmaya başladı zaten aldıgımızda agır bakıma girmişti araba şimdi beyne reset attım 3 gündür tek marşta çalısıyo bi sıkıntısı yok suan benim kafamı kurcalayan beynin arabanın çalısmasını engelliyomu hata felanmı üretiyo içinde

Bilemiyorum işte Niye böyle birsey yapıyor tekleme sorunun gitti degilmi abi senin forumda denilen seyi yaptın

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^
     ^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

Bilemiyorum işte Niye böyle birsey yapıyor tekleme sorunun gitti degilmi abi senin forumda denilen seyi yaptın

Bende tekleme yoktu zaten ama genede uyguladım ama idareten duruyo bantlı şekilde digipex üstünde vidalayamadım bi türlü şarzlı vidalamayı akrabaya verdık 1 aydır alamadık geri ilk aldıgımda onu delip yapıcam güzelce birde beyne reset atanlar süreklimi atıyolar örn haftada 2 haftada bi kere felan yoksa ayda yılda birmi.

• arkadaşlar bende destur verirseniz aranıza katılma durumundayım. 2000 model 88 binde bir uno aldım bir hafta olacak yarına inşallah. fiyat performans parça bolluğu ve ucuzluğu piyasa genişliği gibi sebeplerle paramın yettiği kadarını alabildim. şoförlüğüm hiç yoktu yavaş yavaş öğreniyorum. başlangıç için tercih edilebilir olduğunu tavsiye ettiler. henüz bir sorun çıkarmadı. sadece kapı kilitlerini motorları ile beraber değiştirdim malzeme artı işçilik 150 tl verdim biraz pahalı geldi ama acemilik sesimi çıkaramadım.
    acemi bir uno sürücüsü olarak tavsiyeleriniz var ise memnun olurum forumu düzenli olarak takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimania

arkadaşlar bende destur verirseniz aranıza katılma durumundayım. 2000 model 88 binde bir uno aldım bir hafta olacak yarına inşallah. fiyat performans parça bolluğu ve ucuzluğu piyasa genişliği gibi sebeplerle paramın yettiği kadarını alabildim. şoförlüğüm hiç yoktu yavaş yavaş öğreniyorum. başlangıç için tercih edilebilir olduğunu tavsiye ettiler. henüz bir sorun çıkarmadı. sadece kapı kilitlerini motorları ile beraber değiştirdim malzeme artı işçilik 150 tl verdim biraz pahalı geldi ama acemilik sesimi çıkaramadım.
    acemi bir uno sürücüsü olarak tavsiyeleriniz var ise memnun olurum forumu düzenli olarak takipteyim.

Aracınızı ne kadara aldınız sx mi s mi kaza degısem varmı? Acemiyseniz fazla hız yapmayın yol tutuş yok ön takıma dikkat edin çabuk bozuluyo diyolar benim daha bozulmadı aldıgımda yapılmıştı frenler biraz zayıf virajlara hızlı girmeyin arkadan bi savrulursa toplayamayabilirsiniz aramızada hoş geldiniz

• quote:

quote:

arkadaşlar bende destur verirseniz aranıza katılma durumundayım. 2000 model 88 binde bir uno aldım bir hafta olacak yarına inşallah. fiyat performans parça bolluğu ve ucuzluğu piyasa genişliği gibi sebeplerle paramın yettiği kadarını alabildim. şoförlüğüm hiç yoktu yavaş yavaş öğreniyorum. başlangıç için tercih edilebilir olduğunu tavsiye ettiler. henüz bir sorun çıkarmadı. sadece kapı kilitlerini motorları ile beraber değiştirdim malzeme artı işçilik 150 tl verdim biraz pahalı geldi ama acemilik sesimi çıkaramadım.

Aracınızı ne kadara aldınız sx mi s mi kaza degısem varmı? Acemiyseniz fazla hız yapmayın yol tutuş yok ön takıma dikkat edin çabuk bozuluyo diyolar benim daha bozulmadı aldıgımda yapılmıştı frenler biraz zayıf virajlara hızlı girmeyin arkadan bi savrulursa toplayamayabilirsiniz aramızada hoş geldiniz

hocam 8500 liraya aldım hocam kaza değişen yok. varsa bile ustalar yok dedi boya da yok dediler inşallah öyledir. 70s modeli. ön takımın rot ayarı yeni yapıldı bana satmadan yaptırdılar. acemi olduğum için hata ve eksiklerini farkedemiyorum. binenler söyledi frenlerin zayıf olduğunu anladığım kadarı ile kronikmiş. hız zaten yapmıyorum sevmemde. acemiliğimi atsam yeter bana. yokuşta el frenini çekmiş olmama rağmen kaydığını farkettim. fazla çekmektende korkuyorum. kalkış ve yokuşlarda istop ettirme ve ayna kullanımı acemiliğimden de kurtulursam çok güzel olacak.

• quote:

quote:

quote:

hocam 8500 liraya aldım hocam kaza değişen yok. varsa bile ustalar yok dedi boya da yok dediler inşallah öyledir. 70s modeli. ön takımın rot ayarı yeni yapıldı bana satmadan yaptırdılar. acemi olduğum için hata ve eksiklerini farkedemiyorum. binenler söyledi frenlerin zayıf olduğunu anladığım kadarı ile kronikmiş. hız zaten yapmıyorum sevmemde. acemiliğimi atsam yeter bana. yokuşta el frenini çekmiş olmama rağmen kaydığını farkettim. fazla çekmektende korkuyorum. kalkış ve yokuşlarda istop ettirme ve ayna kullanımı acemiliğimden de kurtulursam çok güzel olacak.

Aynalar zaten çok kötü dostum ya ufacık ve hiç bişey görünmüyo arkaya dair çok dikkatli olun veya aynaları degiştirin bombeli ayna taktırın cok bişey degıl fiyatıda 20 30 liraya halledersin zaten rahat rahat görürsün arkayı yanları aracı kaldırmayada gaza basmaktan çekinmeyin kavramayı ayarla bas gaza yüklen gaza basmadan korkma acemiysen kaldırırken aracı kaldıramican yerler olursa çek el frenini yüklen gaza arkası yatınca arabanın indir el frenini bak yoluna yolda acemi oldugunuda belli etme sıkıştıran çok olur

• eyvallah tayfundoner sağolasın. zaten acemi nezaketi midir anlayamadım bir ben yol veriyorum sinyal veriyorum gibi geliyor. gaza yüklenme konusunu araba huyu olarak daha hızlı kullanmaya başladım yavaş yavaş atıyoruz bakalım. yalnız kilitleri değiştirmiştim kilit motorları ile beraber ama yine arka kilitlerden biri anahtar ile çalışmaz oldu aldığım yere götüreceğim. elektrik aksamının vasat olduğunu satırlardan okumuştum ama iki günde de bozulmasın.
    ayrıca park sensörü almayı düşünüyorum çok bir para değil 2. el arabaya masraf yapma diyorlar ama acmei dostu imiş park sensörü onu farketttim.
  • quote:

eyvallah tayfundoner sağolasın. zaten acemi nezaketi midir anlayamadım bir ben yol veriyorum sinyal veriyorum gibi geliyor. gaza yüklenme konusunu araba huyu olarak daha hızlı kullanmaya başladım yavaş yavaş atıyoruz bakalım. yalnız kilitleri değiştirmiştim kilit motorları ile beraber ama yine arka kilitlerden biri anahtar ile çalışmaz oldu aldığım yere götüreceğim. elektrik aksamının vasat olduğunu satırlardan okumuştum ama iki günde de bozulmasın.
    ayrıca park sensörü almayı düşünüyorum çok bir para değil 2. el arabaya masraf yapma diyorlar ama acmei dostu imiş park sensörü onu farketttim.

Valla masraf yapılmaz diyen halt etmiş can taşıyosun sen o arabada mecbur yapıcaksın ugraşıcaksın ben bugun hava filtresi kepiyle ugraştım hava alan yerleri doldurdum sıvı contayla çarşambada arka frenin biri hidrolik kaçırıyo onu yaptırcam acemi içinde park sensörü 10 num benim arabada var aldıgım kişi taktırmış ben pek kullanmıyorum ama acemi için çok güzel bi alet taktırın derim bime geliyo arada bi ordan alın ucuz oluyo orda

• birde şöyle bir sorum olacak. tüplü çalışan (sıralı sistem değil direkt olarak lpg kullanımı olan) araçta benzin eksiltme durumu zamana bağlı olarak gerçekleşir mi ? her ihtimale karşı 30 tl lik benzin almıştım arabayı aldığım zaman aradan iki hafta geçti hiç benzinle kullanmamış olmama rağmen benzin ışığı yanmaya başladı. benzin pompasında vs bir sorun mu varıdr yoksa zamanla uçuculuk sürekli lpg kullanımında da olur mu ?
  • quote:

birde şöyle bir sorum olacak. tüplü çalışan (sıralı sistem değil direkt olarak lpg kullanımı olan) araçta benzin eksiltme durumu zamana bağlı olarak gerçekleşir mi ? her ihtimale karşı 30 tl lik benzin almıştım arabayı aldığım zaman aradan iki hafta geçti hiç benzinle kullanmamış olmama rağmen benzin ışığı yanmaya başladı. benzin pompasında vs bir sorun mu varıdr yoksa zamanla uçuculuk sürekli lpg kullanımında da olur mu ?

Üstadım en iyisi benzin pompana kesici röle taktır elektrikçiye bende ilk önce benzin sonra gaza gecıyo ancak 20 tl benzin 1 hafta sonra bitiyo hem gaz hem benzin yakıyo büyük ihtimalle sizdede aynısı olabilir benzin pompasına röle taktırın bu dertten kurtulun :D

• Arkadaşlar 1996 uno 70 SX ie lere hidrolik diroksiyon yaptırabiliyozmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyibil

Arkadaşlar 1996 uno 70 SX ie lere hidrolik diroksiyon yaptırabiliyozmu?

Yaptırabilirsiniz ama çok maliyetli olabilir fiyat aldınızmı hiç

• Pesimania Hosgeldin öncelliklewww.Turkuno.com a bekleriz orası daha aktif.

Hayırlısı olsun acemiyim demişşiniz bende öyleydim uno affediyor ama makasa girmeyin lastik yoksa fena yapar,lastik fren iyiyse korkmayın.Bir zamanların en iyi yol tutusu alan otomobili bu arac.
  • tayfundoner kullanıcısına yanıt
    yok almadım ama direksiyonda hidrolik olsa süper olacak..tahmini nedir acaba ve düzen tutarmı tabi bazıları düzen tutmuyoe dedi..
  • quote:

Pesimania Hosgeldin öncelliklewww.Turkuno.com a bekleriz orası daha aktif.

Hayırlısı olsun acemiyim demişşiniz bende öyleydim uno affediyor ama makasa girmeyin lastik yoksa fena yapar,lastik fren iyiyse korkmayın.Bir zamanların en iyi yol tutusu alan otomobili bu arac.

sayenizde keşfettim hocam orayı da sağolun.
    bir önceki mesajımda bahsettiğim benzin sorunu için bugün sanayiye götürdüm. usta benzin pompasına bakması gerektiğini işin uzayabileceğini söyledi ve haftaya gel dedi. gözüm korktu açıkçası ön tarafı komple indirmek gerekebilir demişti. çok da kurcalayamadım çok bir masrafa sebep olur mu bilemiyorum var mı malümatı olan. ister istemez bir güven sorunu da var ustaya karşı.

• ardadaşlar mrb, biz de bir uno alıp sizin aranıza katılmayı düşünüyoruz, eşim için bir tane beğendim, bütçemiz kısıtlı, 93 model 60 sx, satıcısı lastiklerinin, aküsünün ve motorun sıfır olduğunu söylüyor ilanında, ve 93 model 60 sx için 5500-5700 civarı düşünüyor.

siz ce 93 model 60 sx almalı mıyız? lütfen yardım eder misiniz? ben de yeni ehliyet alıyorum, hanımın yanında çıraklık yapacağım
  • quote:

quote:

Pesimania Hosgeldin öncelliklewww.Turkuno.com a bekleriz orası daha aktif.

sayenizde keşfettim hocam orayı da sağolun.
    bir önceki mesajımda bahsettiğim benzin sorunu için bugün sanayiye götürdüm. usta benzin pompasına bakması gerektiğini işin uzayabileceğini söyledi ve haftaya gel dedi. gözüm korktu açıkçası ön tarafı komple indirmek gerekebilir demişti. çok da kurcalayamadım çok bir masrafa sebep olur mu bilemiyorum var mı malümatı olan. ister istemez bir güven sorunu da var ustaya karşı.

Cok birsey olcagını sanmam ya benzin pompasıdır basınclı vermiyordur,yada bi boruda kopukluk vardır ön taraf derken neyi indiricek bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

ardadaşlar mrb, biz de bir uno alıp sizin aranıza katılmayı düşünüyoruz, eşim için bir tane beğendim, bütçemiz kısıtlı, 93 model 60 sx, satıcısı lastiklerinin, aküsünün ve motorun sıfır olduğunu söylüyor ilanında, ve 93 model 60 sx için 5500-5700 civarı düşünüyor.

siz ce 93 model 60 sx almalı mıyız? lütfen yardım eder misiniz? ben de yeni ehliyet alıyorum, hanımın yanında çıraklık yapacağım

Öncelikle hosgeldiniz diyelim adettendir.

60 S dir Sx asla cıkmamıstır 1.cisi arabayı satan adam bile tanımıyor arabasını.

60S italyandır parcası cok da kolay bulunmaz,Ustalar yapmak istemez diyorlar manisada karsılasmadım hiç, 5500 Cok en az 5250 olması gerekli. 1.1 Fire motor vardır düsük devirde yüksek güc ceviren.

Yasadıgım bi olay ,Arabanın aks körügü patlamaı sonucu tamircime gidip Sol aks körügü aldım ötekinide degistirmek istedim bide Sag aldım 10+10 Tl o sırada Kırmızı 60S geldi ve adam direk yanıma geldi 70S mi bu dedi evet dedim en iyisi ben bu meretin parcalarını izmirde zor buluyorum dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyibil

yok almadım ama direksiyonda hidrolik olsa süper olacak..tahmini nedir acaba ve düzen tutarmı tabi bazıları düzen tutmuyoe dedi..

Ustam valla bence hiç degmez benim araba hidrolik ama bi arıza var galiba sertleşiyo arada direksiyon

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.