Şimdi Ara

Yardım lütfen: spoolsv.exe sistemi sömürüyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
21.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bilgisayarımda oyun oynarken, sistemimin birdeb aşırı yavaşladığını farkettim. Oyundan çıktım fakat sorun hala devam ediyor. İşlemciye baktığımda ise, tam yükte %100 meşgul gördüm. Bu şekilde bir pentium 100 kullanıyormuş gibi hiçbir iş yapamıyorum. Task Manager'dan baktığımda "spoolsv.exe" servis dosyasının %99 CPU kullandığını farkedip ve end process dedim. Herşey normale döndü derken, 2 dakika sonra bu servis otomatik olarak yeniden açılıp sistemi yavaşlatmaya başladı. Hala o şekilde kullanıyorum. System restore ile 1 ay öncesine alıp SP2 ayarlarının hepsini denedim. Sorunu bulamadım. Bu baba sorunu çözebilecek arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Saygılar...

• svchost.exe dende benda var :(
  • sevgili Matador "spoolsv.exe" nin görevi yazıcıya birbiri ardı sıra görevini bildirmek.
    Lütfen hangi printeri kullandığını kontrol et ve sürücüyü yeniden yükle

" I had the same problem with the print spooler service (spoolsv.exe) on Windows XP Home using up 100% CPU on occasion. To the best of my knowledge it was due to the fact of having connected to a network printer .... well OK, actually the printer was on this machine, then moved to one of my other machines. I would have thought that I removed the printer from the Printer and Fax folder, guess maybe I didn't because Windows still showed it along with another instance of it as the default printer via the networked machine it was hooked up to. The instance of the printer that was no longer the default, apparently still had 4 pending documents to print (some Kodak Easy Share junk). To check this, go to control panel, highlight a printer, then in the left pane of the window under printer tasks, click "see what's printing". Do this for each printer. I deleted the pending documents and the defunct instance of the printer. I have not yet experienced the 100% CPU usage again. "

• www.sysinternals.com processxp ile direk kill atabilirsin service
  • Saolun beyler hallettim. Purzel söylediğin gibi yapınca düzeldi. Saygılar...
  • Arkadaşlar merhaba; Benim de spoolsv yle ilgili bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS'un F3SA modeli laptopa sahibim; geçen hafta oyun oynarken birden ekranı renkler gitti geldi,ben de restart attım pcye..Windows açıldıktan sonra spoolsv özellikleri geldi, geri yükle butonu vardı,tıkladım hiçbirşeyde olmadı,tamam deyip çıktım,hem her pcimi açışımda sürekli de karşıma geliyor.Ve bilgisayarda bariz bir yavaşlama hissettim.Biraz araştırdım; normalin aksine bende görev yöneticisinde de gözükmüyor bu spoolsv, ama performans oldukça düştü.Nasıl bir çözüm önerirsiniz format haricinde

Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar;

Konunun açılış tarihi Kasım 2004.
    Şu günlerde bir gariplik var bilgisayarımda. Aynı o zamanlarda tarif edilen yavaşlık işlemcide kasılma şu anda da mevcut. İçgüdülerim bilgisayarımda trojan yada virüs olduğunu söylüyor. Ayrıca dosya ve klasörlerin açılış şekillerinde de tuhaflıklar var. Sürekli kullandığım usb bellek ve Micro SD kartımın içinde bir klasör dikkatimi çekti. media:/sda1/RECYCLER/S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013 tabii ki bu klasör windowsta gizli, görünmüyor. Linux da görünüyor. Eskiden bu tür durumlarda linux üzerinden silerdim. Ama bu sefer nafile. bu klasörün içinde spoolsv.exe ve desktop.ini adında iki dosya var. desktop.ini'nin içinde;

[.ShellClassInfo]
    CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

satırları yer alıyor. Gözlemlerime göre bu dosyalar hem kendilerini kopyalıyor, hem de sistemi oldukça yavaşlatıyorlar. Ayrıca herhangi bir klasörü çift tıklayarak açmaya kalksam windowsun arama penceresi çıkıyor karşıma. Mecburen sağ tıklayıp oradan bir tanesini tıklıyorum.

Eğer buna benzer sorum yaşayan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Tabii çözümleri de sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okocaman -- 3 Eylül 2008; 21:53:02 >

• Merhaba Arkadaslar,

Bu Sorunla 2 Günden beri ugrasıorum bi türlü kurtulamadım 2 Defa Format Attım Sorun Hayla duruyor, 1 Oyun açıyorum CPU Hemen %100 Oluyor Eskiden 3,4 Tane Açıyordum Rahat birşey olmuyordu Şimdi 1 Oyunda bile hem CPU %100 Hemde Atıyordu Yardımlarınızı bekliyorum Virüs dicem ama Format attım 2 defa Hayla sürüyor Sorun bilmiyorum ney bu :@
  • Arkadaşlar Konudaki sorunun aynısı mevcut ve lisasnslı antivirüs kullanıyorum. Bir yardımcı olabilirmisiniz...
  • Başlat > Çalıştır'a "services.msc" yazın. Print Spooler'a sağ tıklayıp STOP'a basın. Tekrar sağ tıklayıp özelliklerde Başlatma Çeşidini "Disabled" yapın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.