Şimdi Ara

Best Buy, Google'ın yeni nesil Chromecast'ini daha piyasaya sürülmeden yanlışlıkla sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük elektronik eşya perakende zincirlerinden biri olan Best Buy, geçtiğimiz gün oldukça ilginç bir yanlışlığa imza attı. Bir reddit kullanıcısı 9 Ekim 2018 tarihinde piyasaya çıkacak olan yeni nesil Chromecast'i, Best Buy'dan satın almayı başardı.

Best Buy, ürünler piyasaya sürülmeden önce stoklama eğilimine sahip olan bir şiket olarak biliniyor. Zira bu strateji şirkete avantajlar sağlasa da, bu olayda olduğu gibi bazen dezavantaja da dönüşebiliyor. Reddit kullanıcısı GroveStreetHomie, geçtiğimiz gün bir Best Buy mağazasına gittiğini ve raflarda yeni bir Chromecast'in gözüne iliştiğini belirtiyor. Ambalajında ve özelliklerinde farklılıklar gören GroveStreetHomie, olayı şu şekilde özetledi:

Satmak zorunda kaldılar 

"Yeni televizyonuma bir Chromecast almak için daha önceden kararlaştırdığım üzere Best Buy'a gittim. Ardından raflarda ambalaj ve tasarımı daha öncekinden farklı olan bir ürünle karşılaştım. Önce Chromecast'in güncellenmiş bir versiyonu olduğunu düşündüm ancak daha sonra kasaya geldiğimde ürünü barkodla taradılar ve sistemde kayıtlı değildi. Daha sonra bunun 9 Ekim'de piyasaya çıkacak olan yeni nesil Chromecast olduğu anlaşıldı ve ürünü raftan aldığım için bana ikinci nesil Chromecast ile aynı fiyattan satmak zorunda kaldılar."

Yeni nesil Chromecast'in parlak plastik yerine mat bir görünüme sahip olduğu ve üstteki Chrome logosunun, ince bir G simgesi ile değiştirildiği belirtiliyor. Raporlara göre eski modelden biraz daha kalın olan cihazın, geçen ay sertifikalanan A4RNC2-6A5B model numarasına sahip olması yeni nesil olduğunu kanıtlıyor.

• Ne işe yarıyor bu Chromecast ?

• quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

Ne işe yarıyor bu Chromecast ?

Telefonda birşey izlerken ekranda chromecast simgesi çıkıyor, ona basarsan görüntüyü tv'ye aktarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chromecast almak çok mantıksız geliyor bana. 380 lira fiyatı var şuan onun yerine 480 liraya mix box almak çok daha mantıklı :) O değil de yazarken bile bir garip oldum nolmuş yav fiyatlara 270 liraya hediye olarak almıştım mix box'ı :/ İyi ki zamanında android tv almışım hiç uğraşmak zorunda kalmadım böyle aletlerle..

• Bizde olsa o firma cingar çıkarır satmazdı. :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Bizde olsa o firma cingar çıkarır satmazdı. :))
    Hatta polisi arar hapis yatırırlardı.

• Bizde olsa senaryosu da kurulduğuna göre konu kapanabilir.

• Bir aralar Türkiye'de de Best buy oldugunu hatirlayinca üzüldüm

• elimdeki 3.5 yıllık asus telefondan cayır cayır aktarıyorum tv ye ne gerek var ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde sabit kullanım için bence de mantıklı değil. Sıklıkla yer değiştirecek bir cihazsa ChromeCast taşınabilirlik anlamında çok iyi; medya oynatıcıyla kıyaslamamak gerek.
  • Reklamını yaptılar işte.

• panter20 kullanıcısına yanıt
    Tv'nin wireless/cast desteği yoksa ya da yüksek kalitede aktarım yapamıyorsa gerek olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

Ne işe yarıyor bu Chromecast ?
    Telefonda birşey izlerken ekranda chromecast simgesi çıkıyor, ona basarsan görüntüyü tv'ye aktarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Bir aralar Türkiye'de de Best buy oldugunu hatirlayinca üzüldüm
    Kapandığını hatırlayınca daha çok üzüldüm
  • chromecast akılsız televizyonlara telefon, tablet ve bilgisayardan görüntü aktarımı ve aynı kablosuz ağa bağlı bu cihazlardan gönderilen komut ile internetten direct medya çalma işi nedeniyle her eve lazım bir cihaz.

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    bende 2 seneye yakındır 7 bin liralık (2 sene önce) ks serisi samsung vardı. Daha son 6 aydır takılmadan full hd izlemeye başladım. Aktarmaya aktarırsın ama film izleme zevkinin içine ede ede. bu aktarma öyle basit basıon düğmeye cart die tvye aktarıyor olayı değil. bi sürü etken var temiz bir film zevki için.

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

bende 2 seneye yakındır 7 bin liralık (2 sene önce) ks serisi samsung vardı. Daha son 6 aydır takılmadan full hd izlemeye başladım. Aktarmaya aktarırsın ama film izleme zevkinin içine ede ede. bu aktarma öyle basit basıon düğmeye cart die tvye aktarıyor olayı değil. bi sürü etken var temiz bir film zevki için.
    Chromecast'ta Netflix, youtube gibi uygulamalar televizyona taktığın aletin içinde bulunur. sen izlemek için tıkladığında senin telefondan görüntü aktarmaz. Aletin içindeki uygulama Wifi üzerinden internete bağlanıp veriyi internetten çeker. Wifi hızın yüksek ise sorunsuz izlemen lazım.

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    Filmi internetten değil lptoptan izliom. Yani wifi. Hem 5 GHz hem 2.4 kullandım. 75 MB bağlantıda 67 ön hız alıyorum. Bana kalırsa bağlantı olayının büyük çoğunluğu yazılım gerisi donanım. Hiç bir donanım değiştirmedim halde bir düzine updatten sonra kusursuz aktarım yapmaya başladı TV. Kullanmadığım uygulama kalmadı.

Kablosuz bağlantı kuranlara tavsiyem mirroring değil wifi direction kullansınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 17 Aralık 2018; 21:35:24 >
  • Şu aletlerin ne işe yaradığını hala anlamadım?Hem Apple TV hem Chromecast.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.