Şimdi Ara

Türkiye’nin ekonomisi ABD’li şirkete emanet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
11.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Yeni Ekonomi Programı’nda (YEP) üç ana başlığa vurgu yapılıyor. Bunlar dengeleme, disiplin ve dönüşüm olarak sıralandı. Berat Albayrak değişim başlığı ile ilgili önemli gelişmeyi duyurdu. Türkiye’nin ekonomisi için ABD’li danışmanlık şirketi McKinsey ile işbirliği yapılacağı açıklandı.

Berat Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” dedi.

McKinsey işletmelere ve kamu kuruluşlarına hizmet veren global yönetim danışmanlığı şirketidir. 9 binden fazla danışman ve yaklaşık 2 bin kişilik araştırma personelinden oluşuyor. 60’tan fazla ülkede ofisi bulunuyor. ABD menşeili şirketin müşterilerinin yüzde 40’ı Avrupa’da, yüzde 35’i ABD’de, yüzde 16’i Asya Pasifikte yer alıyor.

Müşterilerin faaliyet gösterdiği kurumla ilgili bağlamı, sektör dinamiklerini ve makroekonomik ortamını analiz ediyor. Buna göre uzun süreli gelişmeler sağlayacak tavsiyelerde bulunuyor. Alınması gereken kararları belirliyor.

• Bir taraftan halka boykot çektirip diğer yandan karalama kampanyası yürütülen ABD'li şirketlerden medet ummak ve ekonomik istatistiklerine bel bağlamak trajikomik bir durum.

Sonuçta bir boykotun daha ne kadar gereksiz bir düzmece olduğunun kanıtlar nitelikte bir durum. Güven vermiyor.

Umarız başarılı ve hızlı bir verim alınır.
  • Bir taraftan halka boykot çektirip diğer yandan karalama kampanyası yürütülen ABD'li şirketlerden medet ummak ve ekonomik istatistiklerine bel bağlamak trajikomik bir durum.

Sonuçta bir boykotun daha ne kadar gereksiz bir düzmece olduğunun kanıtlar nitelikte bir durum. Güven vermiyor.

Umarız başarılı ve hızlı bir verim alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leocorte -- 28 Eylül 2018; 14:47:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birde ABD ye karşı çıkıyorlardı.Peh.

• Biz beceremedik alın siz yönetin

• savasta kalenin kilidini icerden acan moni hikayesi gibi olmus bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düyun-ı umumiye geldi aklıma.

• McKinsey iyi olabilir ancak ben IMF'yi tercih ederdim yine de. Amerika'ya güvenemiyorum.
  • ...yorumsuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 28 Eylül 2018; 15:0:48 >
  • Madem ekonomiyi amerikalı şirket yöneticek, bakanlık neden var o zaman, bakanlar neden maaş alıyorlar ?

Bu şekilde ülke yönetilebiliyorsa sayet ben olayım ekonomi bakanı, bende alayım danışmanlık.

• Bundan sonra zam gelince biz yapmadık dış güçler yaptı, ameriga yaptı diyebilirler rahatça.

• 80 MİLYON
    TEK YÜREK
    AKILLARDA TEK SORU;
    "en yakın iphone servisi nerede ?"

• bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

• Bindik bir alamete, gidiyoz kıyamete.

Truva atı nerede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 28 Eylül 2018; 15:18:22 >
  • E hani ekonomi ABD yani dış güçler yüzünden bu haldeydi? Ekonomiyi dış güçlere teslim ettik demek hmm
  • Ooo yabancıya gitmemiş 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sömürge haline getirildik akp tarafından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • onların içinde hiç cia yok mu? her türlü ermek istediği ekono veriye içeriden erişebilecek.. .teslimat... bunca insan okullarda boşa okuyup prof oluyor demek ki.... öyle ise ticaret / iktisat vs hepsini kapatın... imam hatip yapın!!!!! hatta çinde oradan insan getirmiş mi? bu bir ülkeyi teslim etme zihniyetidir. Adımlar teker teker gidiyor... milli sıfat adı altında...yalnız milletin kandırıldık diye ağlayabileceği bir yer yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.