Şimdi Ara

SwiftKey klavyesine anlık tercüme desteği geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 400 milyona yakın kullanıcısıyla mobil dünyanın popüler klavye uygulamalarından birisi olan ve faaliyetlerine Microsoft çatısı altında devam eden SwiftKey, anlık tercüme özelliği sunmaya başladı.

Microsoft destekli

Microsoft Translator temelinde geliştirilen tercüman klavyenin hemen üstünde bulunan ve + tuşu ile ortaya çıkan özelleştirme çubuğunda yer alıyor. Tercümanı aktif hale getiren kullanıcılar tek bir tıklama ile Türkçe de dahil 60 farklı dilde çeviri yapabiliyor.

Ayrıca Bkz.Google Haritalar Grup Planlama özelliği hayata geçirildi

Özellikle mesajlaşma esnasında karşı tarafın dilini çevirmek için oldukça kullanışlı olan tercüman özelliği bulut tabanlı çalışıyor. Bununla birlikte internet olmadığı yerlerde de kullanabilmek için Microsoft Translator uygulamasını kurmanız yeterli.

SwiftKey çeviri özelliği ile sürekli buna ihtiyacı olup da yazı yazarken farklı sitelere veya uygulamalara geçiş yapmak zorunda olanları hedefliyor. Böylece kullanıcılar zamandan kazanırken Microsoft da Tercüme uygulamasını daha geniş kitlelere yaymış olacak.

SwiftKey çeviri özelliği yavaş yavaş Android kullanıcılarına dağıtıma başladı. iOS platformu için henüz net bir tarih verilmiş değil.

• Her yazdığımızı telefon mu çevirecek yoksa internetten microsoft mu çevirip bize verecek?

• Denedim ve çok başarılı.

• atıyorum whatsappdasın. normal klavye uygulamasına Türkçe yazıyorsun. O whatsapp a çevrilmiş halini yazıyor.

• Gerçekten çok iyi bir uygulama çeviri de yeni Test ettim ve gerçekten çok güzel olmuş üstüne başka klavye uygulaması tanımıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Her yazdığımızı telefon mu çevirecek yoksa internetten microsoft mu çevirip bize verecek?

Bulut tabanlı diyor, internet üzerinden çeviriyormuş. Çevrimdışı da çevirmesi, ilgili yardımcı bir uygulama indirilirse mümkünmüş. Haberde belirtilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gboard'da da var aynı özellik. Güzel yenilik.

• Flesky kullanıyorum özellikle silme alternatif kelime seçimde efsane alışınca bağımlısı oluyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Flesky kullanıyorum özellikle silme alternatif kelime seçimde efsane alışınca bağımlısı oluyorsun.

Bende sürekli olarak fleksy kullanıyorum. Eskiden swiftkey kullanırdım ama bir sürü özellik getirerek sadelikten uzaklaşıp klavyeyi hantallaştırmaya başladılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Microsoft varsa işin ucunda normal
    Adamlar mobilde berbatlar outlook mail var uygulamada pdf açamıyorum destek bölümüne yazdım saçma sapan önerileri var önbelleği silecekmişim vs madem biliyorlar hatayı neden düzeştmiyorlar ilginç

• Bunu nasıl aktif ediyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Denedim ve çok başarılı.
    bende ios ta aktif edemedim translate i nasıl yaptınız anlatırmısınız?
  • vb V kullanıcısına yanıt
    Hocam ben android kullanıyorum. Ios konusunda bilgim yok ne yazık ki

• https://youtu.be/cxEReCD08Ag

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 15 Ekim 2018; 0:2:40 >
  • Bu klavye uygulamasına hiç güvenmiyorum. Özellikle telefondan bankacılık işlemi yapıyorsanız cihazın orijinal klavyesini kullanmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.