Şimdi Ara

Realme 2 Pro resmi olarak tanıtıldı: Snapdragon 660 işlemci, 8 GB RAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oppo'nun alt makrası olarak dikkatleri üzerine çeken Realme, üçüncü akıllı telefon modeli olan Realme 2 Pro'yu bugün düzenlediği basın etkinliğiyle resmi olarak tanıttı. Sadece Çin ve Hindistan'da satışa sunulan önceki modellerin aksine Global pazara da sunulacak olan telefonun özelliklerine yakından bakalım.

Global pazarda da satışa sunulacak 

Realme 2 Pro, 6.3 inç Full HD + ekran ve su damlası olarak tabir edilen minimalist bir çentikle geliyor. İşlemci gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alan cihaz, 4 GB RAM/64 GB depolama alanı , 6 GB RAM/64 GB depolama alanı ve 8 GB RAM/128 GB depolama alanı olmak üzere üç farklı varyantla satışa sunulacak.

Gelelim akıllı telefonun kamera yeteneklerine. Realme 2 Pro, 16 MP + 2 MP çözünürlük, f/1.7 diyafram açıklığı sunan çift arka kamera ve 16 MP çözünürlük, f/2.0 diyafram açıklığı sunan ön kameraya sahip. Yatay olarak konumlandırılan kameraların alt kısmında ise parmak izi tarayıcı yer alıyor. Hızlı şarj desteği olmayan cihazın 3.500 mAh pil kapasitesine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Siyah, koyu mavi ve açık mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak akıllı telefonun 4/64 GB varyantı 192 dolar, 6/64 GB varyantı 220 dolar ve 8/128 GB varyantı ise 250 dolar fiyat etiketine sahip. Global pazarlarda da görebileceğimiz cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

• GM9 Killer

• Paralel ithalat ile ülkemize gelir ama önemli olan geliş fiyatı.
  • Tanıtım fiyatı 1.150 lira. Yasal olarak gelse 2.000 olmaması lazım. Paralel 1.50 - 1.700 arası olur diye düşünüyorum. Güzel telefon fena değil. Sosyal medyacılar için biçilmiş kaftan.

• 192 dolara hiçbir eksiği olmayan orta seviye telefon yapmış adamlar. 192 dolar 1200 lira yapıyor %50 vergi %25 kar koysan bile 2000 lirayı geçmiyor. Gm 9 proya 2900 vereceğime veya işlemcisi daha iyi(snapdragon 660, 625’e benzemez 835 e yaklaşıyor) diye honor playe 2800 vereceğime 1000 lira ucuza realme 2 pro alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 27 Eylül 2018; 17:55:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her gün çok güzel cihazlar çıkıyor. burda hesaplıyoruz falan ne güzel 1500 e harika cihaz kullanıcaz diye ama hiçbiri türkiyeye gelmiyor :( öyle mal gibi kalıyoruz heveslendiğimzle.
  • Realme 1 ülkemize geldimi de Realme 2 Pro'nun geleceğini düşünüyorsunuz? Telefon Çin'e değil Hindistan'a çıkıyor ve 1-2 istisna dışında Hindistan'a özel çıkan hiçbir telefon ülkeye giriş yapamadı malesef...

• Snapdragon 660 da hızlı şarj desteği nasıl olmuyormuş. Saçmalığın daniskası...

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Real me 1 global değildi ki. Bu model ise global

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Global olduğuna dair haber içindeki ifade hariç bir kanıtınız var mı? Çünkü GSMArena'da resmen şu ifade kullanılıyor: "The Realme 2 Pro is intended for the Indian market, and there it will face some fierce competition." (Link 1) Bu da gösteriyor ki Realme 2 Pro aynı önceki Realme'ler gibi Hindistan pazarı için tasarlanmış bir cihaz.

Aynı zamanda gadgets360 da cihazın Hindistan'da satışa sunulduğunu söylüyor ve başka bir yerde satışa sunulup sunulmayacağından bahsetmiyor. (Link 2)

Link 1:https://www.gsmarena.com/oppo_realme_2_pro-review-1828p6.php
    Link 2:https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/realme-2-pro-price-in-india-8gb-ram-snapdragon-660-soc-specifications-india-launch-offers-1922991

Göndermeden edit: Kendi cevabımı kendim buldum sanırım, Unbox Therapy'nin inceleme videosunda dakika 5:20'de ülkelere göre 3 farklı versiyonunun olacağına dair bir tablo var (Link 3),

Link 3:https://www.youtube.com/watch?v=pNzhLB6vSGQ

Umarım ülkemize gelir, dolarda da hafif geri çekilme var, kalıcı olacağını düşünmesem de ümit ediyorum, şu anki durumu ile doları 6'dan alırsak 205 dolar 1230 TL ediyor, %60 vergi eklersek ise 1970 TL ediyor. Cihaza göre çok iyi fiyat, bekleyip göreceğiz...

• GM 9 Prodaki işlemci de 660
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.