Şimdi Ara

Playstation Classic'in Türkiye çıkış tarihi açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony'nin geçtiğimiz hafta duyurduğu retro oyun konsolu Playstation Classic'in Türkiye çıkış tarihi resmen açıklandı. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre mini konsol, dünyayla aynı anda 3 Aralık 2018'de çıkışını gerçekleştirecek.

Playstation Classic, Sony'nin bundan tam 24 yıl önce 1994 yılında satışa çıkardığı orijinal Playstation'ın minyatür bir versiyonu. Orijinalinin yaklaşık yarısı boyutlarında olan konsol, önceden yüklenmiş 20 klasik oyunla birlikte piyasaya sürülecek. Bunlar arasında Tekken 3, Final Fantasy VII, Ridge Racer Type 4 ve Wild Arms gibi yapımlar yer alıyor.

Playstation Classic'in kutu içerisinde ise HDMI kablosu, iki 'replika' kontrolcü ve bir USB kablosu bulunacak. Konsolun ABD fiyatı 100 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye fiyatı için ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

• Hoşgeldin Küçük adam... Noltalji zamanı, acaba 4K desteğide varmıdır. :))

• Mümkün olursa Parasite eve 2 oynamak için alırım
  • Bu oyun fiyatlarıyla PS4 yerine anca bunu alırız
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 1000 tlye gelir buraya
  • Nostalji falan değil, ben hatırlıyorum neredeyse ps3 çıkana kadar psone diye yeni bir kasada yıllarca ps1 sattılar, çok ilgisi olan varsa bulsun bir yerden en fazla 100 lira eder alsın. Nasıl olsa cd'lerinde kopya koruması yok, internetden istediğin bir cd'ye çek oyna, abadonnware oldu sonuçta konsol öldü gitti, nereden alacaksın o oyunu para vereceksin sahibine, yani korsan olarak bakılamaz.

@SJess anca ekrana yayar, upscale dediğimiz olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 26 Eylül 2018; 22:19:24 >
  • ultra gereksiz. çok daha ucuz fiyata 2. eli bulunuyor. bende hala ps one duruyor. slim kasa boyutu oldukça ufak.
    crash bandicoot
    jackie chan stuntmaster
    nfs porshe unleashed
    colin mcrae rally
    güzel oyunlardı.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Jake chan ve nfs porshe efsane oyunlardı ah ozmanları okadar çok özlüyorumki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wiening Eleven 4 ve Vigilante 8 serisi gelsin baska bir sey istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 20 oyundan başka oyun oynamak için ne yapacak millet onu anlamadım cd okuyucusu çalışıyor mu yoksa tasarım icabı mı koymuşlar? 100-200 liraya gidip gerçeğini almak daha mantıklı

• Keriz avına çıkıyoruz demişler.

• Tekken 3,Gran Turismo 1-2(Ehliyet almadan yarışamamayı bu oyunla öğrenmiştik ve botun rekabeti inanılmazdı),Street Fighter Alpha 3, Street Fighter vs Xmen ,Street Fighter Ex-Ex2 Plus, Mortal Combat Trilogy , Mortal combat 3 ultimate,Medal of Honor 1-2 underground,Legacy of Kain: Soul Reaver, Dino crisis 1-2,Resident Evil 1-2-3 ,Silent Hill,Parasite Eve 1-2, Gekido ,Need for Speed: Porsche Unleashed,X-Men: Mutant Academy, One Piece, Metal slug X,Metal gear solid, Tecmo Super Shot Soccer,Clock Tower, Chrono Cross...gibi oyunlara sahipti. Bence efsaneydi ve zamanında resmen sömürdüm bu konsolu efsane oyunları vardı ve daha unuttuğum bir çok efsane oyun vardı.Ben ps2 kalitesinden iyi ps3 kalitesine yakın upscale olursa kesinlikle tekrar oynamak isterim. Ama Ps1 aldım sırf bu oyunlar için eskide yaşadığım zevkin çeyreğini bile alamadım o zamanlar o grafikler bizim için müthişti. Çünkü biz kara kutu döneminden kalmayız 8 biti geçtim kare adamlarla futbol toplarıyla eğlenebilmiş adamız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 26 Eylül 2018; 23:49:29 >

• Bende bu kasa japonya üretimi gerek ps1 var, halen çalışıyor. Biraz daha dursun da antika niyetine satarım :)
  • Androd tvye emilator yükleyip, js bağlayıp 3 5 oyun oynamıştım. Aynı zamanda nintendo, ps1, ps2, atari oyunları da oynanabiliyor. Buraya 800 tlden falan gelir artık.

• Gereksiz diyenler bu modelin hdmi çıkışı olduğunu unutuyor, ayrıca nintendo gibi büyük ekran tv lerde daha güzel gözükmesini sağlayacak filtrelerle gelebilir. Meraklısı için güzel ürün tek sıkıntı yeni oyunlar yüklemek için firma bir açık bırakacak mı ?

Bu işi bir tek SEGA berecemedi, saçma sapan bir firmaya devretti cihaz üretim hakkını, o firmayıda camia sevmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 27 Eylül 2018; 1:33:44 >
  • Bende hala ps1 slim duruyor :) Eskileri anmak için yılda 1-2 çalıştırırım. Tabi eskiden verdiği haz yok şuan ama nostalji güzel oluyor. En azından o anları hatırlıyor insan mutlu oluyor.

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Sony, kendi resmî emulatörünü cikardigi icin, icindeki hafizada 20 tane oyun olacak sadece. cd okuyucu vesayre olmayacak.
  • incicibin kullanıcısına yanıt
    Nasıl bi hayal dünyası. 1000 olsun, öp de başına koy...
  • Road rush derim başka bişeye gerek yok :)

• Gereksiz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.