Şimdi Ara

Apple'ın kablosuz şarj standı AirPower'ın neden geciktiği belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji devi Apple'ın yeni iPhone'lar dışında hiç kuşku yok ki merakla beklenen bir diğer ürünü kablosuz şarj standı AirPower diyebiliriz. Şirketin 12 Eylül tanıtım etkinliğinde hiç bahsetmediği bu cihaz, kimilerine göre piyasaya sürülmeyecekti. Ancak gelen son haberler AirPower'ın yaşanan bazı aksaklıklar sonucu geciktiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl iPhone X ile birlikte duyurulan AirPower, üç Apple cihazını aynı anda şarj edebilecek bir kablosuz şarj standı olarak tanıtıldı. Şirket AirPower'ın en iyi kablosuz şarj cihazlarından biri olmasını istediği için geliştirme ekibinin yaşadığı bazı teknik sorunların cihazın piyasaya sürülememesine neden olduğu belirtiliyor.

Geliştirme aşamasında sorunlar yaşandı

Aynı anda hem iPhone'ları hem de Apple Watch akıllı saatleri şarj edecek şekilde tasarlanan cihaz, iOS entegrasyonu ile şarjdaki cihazların pil seviyelerini gösterecek şekilde programlanmıştı. 9to5mac'in haberine göre tam da bu noktada yaşanan teknik sorunlar AirPower'ın yeni iPhone lansmanına yetişmesini geciktirdi.

Ancak şirket kablosuz şarj standını geliştirmeye devam ediyor zira iPhone Xs'nin başlangıç klavuzunda: "iPhone'u AirPower'a veya Qi sertifikalı bir kablosuz şarj cihazına bakacak şekilde yerleştirin. Ayrıca, iPhone'u şarj etmek ve aksesuarları bağlamak için Lightning konektörünü de kullanabilirsiniz." şeklinde bir ibare yer alıyor. Şimdilik cihazın ne zaman satışa sunulacağına dair bir ayrıntı yok fakat, Apple'ın önümüzdeki ay yeni iPad ve Mac'ler için düzenleyeceği etkinlikte AirPower'ın son durumu ile ilgili bilgi vermesi bekleniyor.

• Çentik için Apple kullanıcılarını suçlayan diğer marka fanboyları neden Apple’dan sonra tüm firmaların çentik kullanmaya başladığını açıklayabilir mi bana? İki ihtimal var
    a)Apple gerçekten innovasyon yaptı
    b)Apple sektör lideri firma

İkisi de sizin işinize gelmiyor.

Dipnot: Sırf çentik sevmediğim için iPhone 8 kullanıyorum.
  • Elinden gelse milletin son yemeğini elinden alacak bir şirketin bukadar reklamı nasıl yapılabiliyor anlayamıyorum. Bütün insanı duyguların yerine sadece parayı koyarsan sonuç böyle oluyor işte.

• Kablosuz şarjı yeniden keşfetmek kolay değil tabi. Hem acelesi yok zaten, ne zaman çıkarsa çıksın malum kitle tarafından (çentik mevzuunda olduğu gibi) teknolojinin öncüsü olarak alkışlanacak. Hatta dual stand geliştiren öteki firmalar taklitçilikle suçlanacak.

• Buna bile laf edenler olmuş. Ne yapsınlar hatalı sorunlu ürün mü satsınlar ? Ne güzel işte, tam sorunsuz olana kadar adamlar satışa çıkarmıyorlar.

• C-AyaR kullanıcısına yanıt
    AirPower öncesi ikili kablosuz şarj cihazı var miydi? Tabii ki dünyanın bütün firmalarını takip edemiyorum ama kimsenin böyle bir seyden haberi var miydi? Samsung falan hep sonra çıkardı ve hiçbiri airpower iddiasında değil. Üçlü şarj edeceğim diyor ve teknolojik olarak da farklı bir seyler sünüyor gibi. İkili şarj istasyonları iki farklı şarj pedinin Yanyana konmasından ibaret anladığım kadarıyla. En azından reklamlarda airpower biraz daha farklı duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnovasyon eklemişlerdir. Tonlarca inovasyon alıyor sonuçta.
    Dolması uzun sürdüğü için gecikmiştir.

• Çentik için Apple kullanıcılarını suçlayan diğer marka fanboyları neden Apple’dan sonra tüm firmaların çentik kullanmaya başladığını açıklayabilir mi bana? İki ihtimal var

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Çentik için Apple kullanıcılarını suçlayan diğer marka fanboyları neden Apple’dan sonra tüm firmaların çentik kullanmaya başladığını açıklayabilir mi bana? İki ihtimal var

Tek gerçek rakibi Samsung; çentik kullanmıyor ve S9+Note 9 satışları iPhone 8 ve X satışlarına kafa tutuyor milyon tane modele sahip olmasına rağmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    c) Apple sektöre yön veren firma

Hocam sektör lideri olmak ile sektöre yön veren firma olmak başka şeyler. Apple bazı şeyleri ilk yapıyor ancak bir çok şeyini de en son yapıyor.

Şuan için çentik tasarımda kendine has çizgileri olmayan üreticilerin kullandığı bir argüman. İlerleyen yıllarda telefonlar Oppo Find X şekline gelecek ancak o zamana kadar basit çerçevesiz ekran füryasının geçmesini beklicez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.