Şimdi Ara

İstanbul’da 1400 kamera trafik cezası kesiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul’da trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılan Elektronik Denetleme Sistemi’nde (EDS) yeni bir uygulama başladı. Herhangi bir kuralı ihlal ettiği belirleyen sürücüye, diğer ihlalleri için de trafik cezası verilebilecek.

EDS’ye yakalayana diğer ihlaller için de ceza

EDS kameraları ile hız sınırı ve ışık ihlali takip ediliyor. Eğer sürücü bu kuralları ihlal ettiyse, bu esnada emniyet kemeri takmadan araç kullanmış veya telefonla konuşuyorsa birden fazla ceza kesiliyor. Motosiklet kullanıcılarının kask takıp takmadığı da kontrol ediliyor. Sürücüler hız sınırı veya ışık ihlali yapmamışsa diğer ihlallerden dolayı ceza kesilmeyecek.

Ayrıca Bkz.BMC, yeni kamyon ailesi TUĞRA’yı tanıttı

Toplam 1409 kamera ceza kesiyor

İstanbul trafiğini izleyen ve ceza kesen toplam 1409 adet kamera bulunuyor. Bunlardan 763’ü Trafik İzleme Kamerası, 455’i EDS kamerası ve 191’i Plaka Tanıma Sistemi olarak görev yapıyor.

Hız sınırını aşan veya ışık ihlali yapan sürücülerin cezalarına, diğer ihlallerin cezaları da ekleniyor. EDS’de kapsamı genişletilen yeni cezalar, sürücülere postalandı.

• Kural ihlalinden doğan cezalar can yakıcı olsun lütfen. Yoksa bu insanlıktan çıkmış varlıkların akıllanacağı yok.

• Denetimden ziyade kasada biten parayı böyle toplayacaklar..
  • Şuna da ceza gelsin:

Sürücülere kırmızı yanarken;

Yayalara sürelerinin azaldığını söyleyen ses geriye sayıyor 5-4-3-2-1 diye.

1 dediği anda sarı taksiler yarış arabası gibi basıyor gaza, ki hala sürücüler için kırmızı yanıyorken.

Normalde, yayalar için geri sayım sesi bittiğinde sürücülerin yeşili yanması için 3-4 saniye beklemeleri gerekiyor, yeşil öyle yanıyor.

Ama, this is türkiye....

• EDS ile hız cezası gelmiyor diye biliyordum yanlış mı biliyorum? Hız cezası yiyen var mı aramızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: ataince

EDS ile hız cezası gelmiyor diye biliyordum yanlış mı biliyorum? Hız cezası yiyen var mı aramızda?
    Gelmez olur mu İstanbulda birçok noktada ortalama hız ölçümü yapan EDS sistemleri var, yerlerini bildiğimden hiçbirinden yemedim ama yiyen arkadaşlarım var. Bugüne kadar yediğim tüm radar cezaları gezici sivil radarlardan geldi.
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Ortalama hızı biliyorum da anlık hız olarak yok diye biliyordum o yüzden sordum. Bende hep şehiriçinde gezici radara rastlıyorum. Şehirlerarası da sabit radarlara denk geliyorum arada. 110u geçmediğim için hiç ceza gelmedi. Hepte hız sınırı 110 olan yere kuruluyor sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaya geçitlerinde yayaya, döner kavşağa girerken kavşak içerisindekine yol vermeyene de ceza verilmeli ve bu ciddi olarak takip edilmeli.

Beğenmediğiniz balkan ülkelerinde bile yaya geçidine adım attığın anda iki yönde de araçlar siz geçene kadar bekliyor..

• Olsun daha fazla olsun hem trafige çeki düzen gelir hemde belki trafikteki araç sayısı azalır. zaten aldığımız yakıtın yarısı dur kalka gidiyor.

• Emniyet şeridini kullanan servisçilere minibüslere iettlere öho hafriyat kamyonlarına ceza yazsınlarda göreyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Şuna da ceza gelsin:

Sürücülere kırmızı yanarken;

Yayalara sürelerinin azaldığını söyleyen ses geriye sayıyor 5-4-3-2-1 diye.

1 dediği anda sarı taksiler yarış arabası gibi basıyor gaza, ki hala sürücüler için kırmızı yanıyorken.

Normalde, yayalar için geri sayım sesi bittiğinde sürücülerin yeşili yanması için 3-4 saniye beklemeleri gerekiyor, yeşil öyle yanıyor.

Ama, this is türkiye....
    Hocam kırmızıda durduklarına şükredin çoğu taksi minibüs kırmızı ışıkta durmaz
  • İstanbulda ve büyükşehirlerde önce makas atanlara ceza kessinler sanki marifet dünyayı kurtaracak gibi giden tipler çok değil 2 hafta önce istanbulda makas atan o.... insan arabanın arka tamponunu sıyırıp geçti(boya kalktı tabi)ben bu adamı nasıl yakalıyım 75 bg araçla instagram bu sayfalarla dolu önce bunların ehliyetini alsınlar cezalarını kessinler.

• Avcılar E-5 Yanyol Askerlik şube çnünde park yaılmaz tabelası olduğu halde ve mobese kamera bulunduğu halde ne oradaki araçları çekiyorlar nede ceza kesiyorlar. Ve Trafiği durma noktasına getiriyor bu mahluklar.

Ama arka sokakdan trafiği olmuyan engellemiyen araçları çekmesini bilirler.

Yaya güvenliği imiş kazaları önlemek için miş hikaye. Nasıl milleti soyarız onun peşindeler.

Caydırıcı ceza versene kardeşim ozaman da para topluyamazlar dimi.

200 küsür lira Kırmızı ışık ihlali. Şimdilerde ne kadar bilmiyorum ama o bedeli 20.000 lira yap bak bakalım bir Allahın kulu geçiyor mu. Al sana çaydırıcılık.

Ama olmaz Suriyelileri nasıl besliyecekler dimi.

50 milyar dolar yetmedi açığı başka yerlerden kapatsınlar.

Diyorumki samimi olsunlar caydırıcı ceza versinler. Adaletli ve yerinde ceza kessinler.

. . . . . . . . . . . . . .

• 1400 kameradan biri bile ceza kesemedi bana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    İşte bütün mesele bu
  • İlçeden ile girişte bazı direklerin üzerinde iki yöne bakan kamera oluyor, bunlar giriş çıkış kontrolü yapar gibi duruyor.

Bu kameralar da yazacak mı?

Bazı kameralar da hızı ölçüyor ve yazıyor altındaki tabelaya.
    Bunların olduğu yerden 110la geçtiğim zaman yavaş yazıyor, bunlar da yazacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 22 Eylül 2018; 0:14:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klonumu yapsam o da benim için sabah kalksa işe gitse ama maaşı ben alsam ne güsel olur değil mi? devlet robot olsa ama adaletli olsa... kaynak koduda açık olsa... incelenebilip düzeltilebilir olsa... bu olsalar insan olsa... adaletli olsa robota gerek kalmasa... neyse yolun ucu gözküküyor... ileride bir tek yapay zeka ile bir de adam kalacak... eşide belki olur... ama çok düşünecek.. çook... sonra iş yapay zekaya kalacak tek kalınca... işin içinden çıkamayıp tüm bildikleriyle sanal evren yaratıp içinde bizi tekrarlayabilir... ve şuan bunun içinde de olabiliriz... :)))

• Bu uygulama daha da artsın. Umarim hak edene hakettiği cezalar kesilir

• Kırmızı ışık ihlallerine en az 5000 TL ceza verilmesi lazım şehir içi aşırı hıza en az 1000 TL üzeri ceza verilmeli yaya geçitlerindeki ihlallere 500 ve üzeri ceza versinler bak gör insanlar nasıl çeki düzen veriyor kendine...

Kırmızıda geçene bide kamu davası açacaksın bide oradan basacan cezayi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.