- x
SİZCE BASKETBOL EN İYİ NASIL ÖĞRENİLİR
31 Cevap2550 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
[Poll]

SİZCE BASKETBOL EN İYİ NASIL ÖĞRENİLİR

KULÜB
  54% (34)
SOKAK'ta
  40% (25)
İnternet vb.
  4% (3)

Toplam oy : 62

(en son oy tarihi : 30 Temmuz 2014; 11:35:26) 
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2007; 9:46:46 

BASKETBOL SİZCE EN İYİ NASIL ÖĞRENİLİR

727 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:59:55 

Önce sen klupte biraz temel şeyleri öğrencen sonra sokakta kendini geliştircen o yuzden sokak dedim

427 Mesaj
14 Nisan 2007; 1:11:43 

sormak bile sacma...sokakta basketbol ogrenilmez...tek pota mac yapmakla basketbolun ne alakasi var...

pAsSat 1.4 tSi...

1996 Mesaj
14 Nisan 2007; 8:29:47 

Ulaşomerta ya katılıyorum,ilk önce basket kulubune gidersen bazı temel şeyleri ve fundamentalleri öğrenirsin,sokakta bunları uygulaya uygulaya gelişirsin.

551 Mesaj
14 Nisan 2007; 14:22:55 

ilk önce klüpte temel bilgileri aldıktan sonra kesinlikle sokakta geliştirilir.

ayrıca tek pota maçla basketin çok alakası var

427 Mesaj
14 Nisan 2007; 23:58:10 

quote:

Orjinalden alıntı: AIR JORDAN

ilk önce klüpte temel bilgileri aldıktan sonra kesinlikle sokakta geliştirilir.

ayrıca tek pota maçla basketin çok alakası var

kac yasindasin bilmiyorum ama 15 yasindakiler gibi konusuyorsun...alinman icin soylemiyorum..tabiki her yerde oynamalisin bende oynuyorum basketbolu seven herkes oynar ama
1 takimda oynayan adam sokaktaki tek pota macla basketbol ogrenmenin alakasi olmadigini anlar...cift pota cok farklidir...tek pota tamamen bireysel..benim basketbol ogrenmekten anladim sey top surmek hareket yapmak falan degil set ogrenmek, duracagin yeri bilmek ,takim oyununu ogrenmek...

pAsSat 1.4 tSi...

427 Mesaj
15 Nisan 2007; 0:00:48 

pardon diger mesajini gordum 13 yasindaymissin...ileride kulupte oynayanla sokakta oynayanin farkini anlarsin...

pAsSat 1.4 tSi...

2 Mesaj
17 Nisan 2007; 12:11:56 

Ya tamam kulüpte oynamanın basketi öğrenmekte çok büyük etkisi var ama sokağı inkar etmek bence saçmalık olur nba e sokaktan gelmiş bi sürü oyuncu var mesala

selims

798 Mesaj
17 Nisan 2007; 23:15:34 

Sokağın basketbol a katkısı 5 ise kulübün 15 tir kesinlikle sokakta kendi aranda kafana göre takılarak istediğin şeyi istediğin yerde yaparak basketbol öğrenilmez öğrenilir diyenler in daha çook ekmek yemesi lazımdır kanaatımca.

Sağol drserkarakus işin gerçek boyutunu bilen bir sen varsın.

66 Mesaj
5 Mayıs 2007; 12:35:13 

abi sokakta geliştiremessin en iyisi külüp sokakta sadece güçlenirsin,

The Punisher

3169 Mesaj
5 Mayıs 2007; 12:43:47 

küçük yasta kulübe gidersen temelini orda atarsin kulüpte devam ettirirsin sokakta ancak arkadaslarla eglenirsin kulüp baslangiçtir

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

2601 Mesaj
5 Mayıs 2007; 17:03:21 

Ben şahsen bir kere klube gittim orda da temel şeyler var göğüs pası sektirerek pas turnike falan filan

sonra aldım topu elime full sokaklarda oynadım tek potalarda kendime ait hareketler yapmaya basladım AND1 Mixtape leri izleyerek hem gaza geldim hemde ordan baya şeyler öğrendim arada sırada çift pota yapıyoruz bana kalırsa tek pota çift pota hemen hemen aynı...

Pharmacy Student. Half-doctor half-amazing, full-pharmacist.

566 Mesaj
5 Mayıs 2007; 22:22:53 

kulübü çok hafife alıyorsunuz eğer cidden basketçi olacaksanız sokağı unutun basketbol ayrıca akıl oyunudur kulüp öyle 2 turnike 1 pas öğrenilmez takım oyunları öğrenilir , doğru basketbol öğrenilir. nba gelince orda zaten takım oyunu yok avrupa da olduğumuza göre buranın kurallarına uymak zorundayız kulüp maçıyla bi sokak maçı oynamanın farkı o kadar büyük ki sokakta 0 karşı yendiğiniz adamlar sizi darma duman edebilir.

3179 Mesaj
6 Mayıs 2007; 4:31:12 

sacmalamayin arkadaslar bu isin temeli sokaklardir,hangi spor olursa olsun klupten once disarda ogrenilir hersey
sonra onu disipline edersin klube takima girersin yetenegini ogrendiklerini gelistirirsin
metin oktaylar,semih sayginerler,sureyya ayhanlar once klupte ogrenmediler kosmayi topa vurmayi..
direk klupten baslarsan,herkezle ayni tarz ayni duzlukte yetisirsin,eyer cokcok yetenekli degilsen,ibrahim kutluay,mehmet okur olmazsin siradan duz basketci olursun,sana baktiklarindada hangi klupten yetistigni bilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 6 Mayıs 2007; 4:35:25 >

2601 Mesaj
6 Mayıs 2007; 7:41:07 

batuhanbb herhalde bu lafın bana..

Benim klubu hafife aldığım falan yok tabi ki de klup şart.Ama klupte öğrettikleri şeyleri yani genelde hep o paslar turnikeler falan ben klupte hiç takım oyunu falan öğrenemedim çünkü bizim okulun yaptığı kluptu o (yani fenerbahçe klubu gibi) takım oyunuda pek tabi önemlidir.. Ama sokak olmazsa sen kendini nerde geliştireceksin ??Sokak basketbolunda steps yokmu ? var.(and1 hariç).Zaten AND1 dakiler NBA için oynamıyolarki eğlencesine oynuyorlar o yüzden o bir istisnadır.Sokak basketbolunda top dışarı çıkmıyormu ? çıkıyor.turnike yokmu var.Ayrıyetten belki Ampul dediğimiz olay var bide geri saha yok.Bunun dışında çift pota kurallarıyla aynı diye düşünüyorum..

Bu arada bu benim düşüncem kimse bana SAÇMALAMA diye cevap VEREMEZ ! ...

443 Mesaj
6 Mayıs 2007; 19:03:23 

quote:

Orjinalden alıntı: gael

sacmalamayin arkadaslar bu isin temeli sokaklardir,hangi spor olursa olsun klupten once disarda ogrenilir hersey
sonra onu disipline edersin klube takima girersin yetenegini ogrendiklerini gelistirirsin
metin oktaylar,semih sayginerler,sureyya ayhanlar once klupte ogrenmediler kosmayi topa vurmayi..
direk klupten baslarsan,herkezle ayni tarz ayni duzlukte yetisirsin,eyer cokcok yetenekli degilsen,ibrahim kutluay,mehmet okur olmazsin siradan duz basketci olursun,sana baktiklarindada hangi klupten yetistigni bilirler.

aynı fikirdeyim...

[bColder

ŘeĽax , Take it easy ...

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 19:44:12 

Her kısmın etkisi var.

İnternetten teorik bilgileri öğrenirsiniz.Ama bunu ahyata geçirmek için sokakta uygulamanız gerekir.Belli bir seviyeye gelince bu uyguladığınız şeyleri bir seviye yukarı çıkarmak ve devamlılık kazanmak için kulübe gidersiniz.Böyle işte....

566 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:00:33 

tamam sokak basketbolunda her şey var bireysel olarak hatta sokakta bireysel oyun klüpten daha da üst seviyededir ama avrupa da tutunmak isteyen bir oyuncu olmak istiyosan bireyselden çok takım oyununu ve daha çok savunma bilmeniz gerekir bu yüzden klüp diyorum eğer şu anda ABD olsaydı bu forum kesinlikle sokak derdim sadece avrupa ile ABD arasındaki farkı vurgulamak istedim.

2601 Mesaj
7 Mayıs 2007; 16:26:36 

batuhanbb böyle konus canımı ye
Tabikide eğer düzgün bir takıma girmek istersen sokağı salla gitsin ama öğrenmek bakımından sokak vazgeçilmezdir..
Tabikide Avrupada veya Amerikada oynamak istersen Takım oyununu falan bileceksin eer böyle bir niyetin yoksa sokağa devam

1061 Mesaj
7 Mayıs 2007; 19:35:42 

sız ne dersınız bılmem hersaatım sokakta potanın altında geçıo ben o potalar olmasa bu sevıyede olmazdım sadece stadda daha fazla kondısyon gerekıo ve alışmak

1196 Mesaj
8 Mayıs 2007; 7:16:27 

Yahu bu oyun sokakta çift pota oynanmıyor mu. Ben streetball severim. O yüzde sokaklarda öğrendim çoğu şeyi. O yüzden sokak diyorum. Lütfen kararlara saygı duyalım. Burada kavga etmek için konuşmuyoruz düşüncelerimizi paylaşmak için konuşuyoruz

İyi oyunlar...Gökhan...

[img]http://www.war-birds.com/stats/sign/id-2153-s-4.jpg[/img]

EagleTurk Squadron Eğitim Filo Pilotu JET_onesadsong

56 Mesaj
8 Mayıs 2007; 11:30:29 

sokak basketbolu ile salon basketbolu yani klubler çok farklı.

İkisininde zevki bambaşka. Ama eminim ki basketbolun temelini sokak ta alırsın yeteneğini orda açığa çıkarır sonra onları kluplerde disipline edersin. hayatı boyunca hep kluplerde oynamış biri zannetmiyorum ki sokaktan gelmiş bir oyuncunun oyun zekasına ve kıvraklığına sahip olsun. takım oyununu öğrendimi bi sokak oyuncusu kimse kolay kolay tutamaz.

2601 Mesaj
8 Mayıs 2007; 19:12:44 

Tabi eğer eğlencesine basket oynamak istersen 4ever sokak
Ama ben kendimi gelistirerek kluplerde oynamak istiyorum dersen salon kuralları ve takım oyunu

386 Mesaj
9 Mayıs 2007; 19:08:43 

klüpte kondisyon yaparsın yorulmassın maç içinde sokakta da ne bilitim freestye yaparsın

samsung'un en ince incisi D900 samsung cLuBfAn

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2007; 21:10:34 

sokakta oynamakla klüp te oynamanın çoq farkı var sokakta hiçbir şutum girmio ama salandayken 1tne bile kaçırmıom (yeşimde oynuorum)

2601 Mesaj
11 Mayıs 2007; 18:00:19 

pota farkı olabilirmi sence nosrevi
ve bunun şutla ilgisi yok

1902 Mesaj
11 Mayıs 2007; 19:59:50 

Klüp tekniğe çok etki yapıyor düzen falan etiriyor ama ben sokak ta başladığım için takım içinde zor oynuyorum ama senin ne yapacağına bağlı bence klüpte temelle başlanmalı alışkanlıklar zor bırakılıyor

MacBookPro 13.3" İ5 16GB RAM 256GB SSD

TS-E 24mm f/3.5 L II
Elinchrom BX-Rİ 500W Vagabond Mini

83 Mesaj
15 Mayıs 2007; 21:52:36 

bak yaş önmli şimdi bn 8 yaşımdan beri basket oynuyorum ve 16 yaşındayım küçükken klup fln bilezdm kas olmadığında bilek atmak imkansız :Dama bir süre sonra vücut glşnce doğru tekniği otutturmak lazım yoksa bide tekniği düzeltmek zaman kaybı o yüzde bir klüp veya spor okulunda temel bilgileri almak şart veya basketboldan ii anlayan bir büyüğünle bire bir çalşma sokakta oynamak ise artık öğrenmşsndr kendini milletle ölçmeye gidersn

I LOVE THİS GAME

7043 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:30:23 

Klüpte altyapını geliştirirsin sokakta ise antrenman yaparsın sayılır.

Ama klübe gitmeden de güzel oynayan basketçiler var.Örn:Rafer Alston

Asla klübün gereksiz olduğunu düşünmüyorum.(Temek orada atılır.)

Bir de ben o kadar basket oynamama rağmen kolumda kaz az ama bacağım ise beton gibi anlayabilmiş değilim?

436 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:39:30 

herşeyden önce basketbol a aşık olacaksın! kaan kural gibi kimse bu oyunu benden daha cok sevemez diceksin

psn:hakan779

1567 Mesaj
16 Mayıs 2007; 14:02:12 

Kulüpte oynayarak sokakta gayet oynayabilirsin ama sokakta başlayarak kulüpte biraz zor oynarsın... (istisnalar dışında tabi)

güzel yorum: "kaan kural gibi kimse bu oyunu benden daha cok sevemez diceksin"

|||Dünyada en zor şey, insanın kendini bilmesidir.|||
|||Hayatta edindiğim tecrübeler , yediğim kazıkların toplamıdır.|||

427 Mesaj
29 Mayıs 2007; 21:33:03 

klupculerle sokakcilar bi mac yapsak keske...hatta sokakta oynayalim..:)

pAsSat 1.4 tSi...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Basketbol » SİZCE BASKETBOL EN İYİ NASIL ÖĞRENİLİR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.852