Şimdi Ara

Apple Watch 4'ün kadranları bilgisayar efektiyle değil stüdyoda yapıldı [video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, 12 Eylül'deki lansmanda yeni iPhone'larla birlikte Apple Watch Series 4'ü de tanıttı. Akıllı saatin Buhar, Sıvı Metal, Ateş ve Su gibi dört yeni kadranı bulunuyor. Söz konusu kadranların CGI teknolojisi ile bilgisayar destekli efektler kullanılarak oluşturulduğu düşünülse de aslında hepsi stüdyo ortamında çekildi.

Ayrıca Bkz.Tim Cook yeni iPhone'ların neden pahalı olduğunu açıkladı
    Apple Watch Series 4'ün kadranları kamerayla çekilen gerçek videolar kullanılarak oluşturuldu. Coolhunting isimli internet sitesi tarafından yayınlanan 1 dakikalık video bu çekimlerin kamera arkasını gözler önüne seriyor. Açık konuşmak gerekirse ortaya çıkan görüntüler son derece etkileyici.

Bilgisayar efekti yok hepsi gerçek

Videoda görebildiğimiz kadarıyla Apple saat kadranlarını oluşturmak için alev makinesi kullanmakla kalmamış aynı zamanda bir su kabının üstünde balon patlatarak efekt oluşturmaya çalışmış. Ayrıca silindirde renkli toz patlaması yapıldığını ve küçük bir metalik sıvı birikintisinin döndürüldüğünü de görüyoruz.

Apple'ın kullanıcı arayüzü tasarımcısı Alan Dye konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bu işi dijital olarak yapabilirdik, ama hepsini bir stüdyoda çektik" diyor. Aşağıda yer alan video aracılığıyla profesyonel kalitede çekilmiş muazzam kamera arkası görüntülerini izleyebilirsiniz.

• Kaliteye burada bile bu kadar önem vermeleri gerçekten tam Apple’a yaraşır bir hareket.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim ne derse desin Apple

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gerek vardı bilgisayarla yapsaladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 20 Eylül 2018; 21:49:37 >
  • Gerçek ateş yakarak çektik. O yüzden alın emi.
    Hem de çok para verin. O kadar ateş yaktık yani.
    Adamı hasta etmeyin.

• Boşuna 4000 tale değil.

• Zaten firmanın uzman olduğu konuların önünde reklam geliyor, bu konuda şüphesiz takdiri hakkediyorlar.

• Cok güzel olmus.
  • Atom bombası da atsaydilar. İyi bilirler atom bombası atmasını!

• valla vatandaşımın gücü yetip alamadıktan sonra isterlerse kendilerini yaksınlar...anlamı yok

• gun beyin şurdaki yorumuna da bakarsak Ekrem71 = Gün Oksay. Artık kesin bir şekilde emin oldum buna.

• Apple’da dandik is olmaz, xiaomi mi sandiniz..

• Gerçekten gereksiz bir şey yapmışlar. Özellikle artık bilgisayarla gerçeğinden ayıramadağınız şekilde yapabiliyorken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 20 Eylül 2018; 23:47:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

gun beyin şurdaki yorumuna da bakarsak Ekrem71 = Gün Oksay. Artık kesin bir şekilde emin oldum buna.

Bu forumdaki Apple dusmanligi ruh hastaligi seviyesinde bence. Ben de buna emin oldum şu yorumla.
  • Profilinin bütün ama bütün her yeri apple ile ilgili şeylerle dolu. Başkası söylese belki bi cevap verirdim ama ciddiye bile almıyorum kusura bakma. Apple düşmanlığı mı ruh hastalığı seviyesinde Apple sevdası mı onu da herkes biliyor zaten.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Sen argeden, inovasyondan ne anlatsın veled ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arizaeren A kullanıcısına yanıt
    Veled ya. 43 yaşımı bitirdim. 44 ü sürüyorum. Yetişkin olan sen kaç yaşındasın.
    Ne argesinden bahsediyorsun. Olan özellikler Android camiasında olan özelliklerden mi
    Neyin argesini yapmışlar. Allah aşkına bi anlatsan da aydınlansak...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiyopBey -- 21 Eylül 2018; 4:52:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

Profilinin bütün ama bütün her yeri apple ile ilgili şeylerle dolu. Başkası söylese belki bi cevap verirdim ama ciddiye bile almıyorum kusura bakma. Apple düşmanlığı mı ruh hastalığı seviyesinde Apple sevdası mı onu da herkes biliyor zaten.
    Sana batan sey ne burada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.