Şimdi Ara

iPhone Xs satışları beklenenin altında kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cupertino merkezli teknoloji devi, ilk hafta sonunda kaç adet sipariş verildiğine dair herhangi bir ayrıntı paylaşmamış olsa da, analistler yeni iPhone serisine yönelik talepte yetersizliğe işaret ediyor. Rosenblatt Securities analisti olan Jun Zhang, yeni iPhone'lara olan talebin iPhone X'le karşılaştırıldığı zaman düşük kaldığını söyledi.

Ön siparişler iPhone X'in gerisinde kaldı

Analist, bu hafta yatırımcılara verilen bir notta, Apple'ın bu yıl toplam 36 milyon iPhone Xs üretileceğinin beklendiğini vurguladı. Ancak toplam üretim miktarının diğer modeller göz önüne alındığında ne kadar artış göstereceği ise şimdilik bilinmiyor. Bunun yanında iPhone Xs Max ve iPhone XR'ın, tüm ürün serisinde en çok satılan modeller olma ihtimali taşıdığı da ifade ediliyor.

iPhone Xs Max modeline olan talebin yüksek olduğu belirtilirken, iPhone XR ise tüm ürün yelpazesindeki en uygun fiyatlı model olarak Ekim ayında raflardaki yerini alacak. Analizst Jun Zhang: "iPhone Xs ve iPhone Xs Max'ın ön siparişleri geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve ilk üç gün 12 milyon ön sipariş alan iPhone X ile karşılaştırıldığında düşük kalıyor." ifadelerini kullandı. Yeni iPhone'ların yüksek fiyatlı olması Apple'ın en büyük dezavantajı olarak gösteriliyor. Bakalım Ekim ayında piyasaya sürülecek olan iPhone XR bu gidişatı değiştirebilecek mi hep beraber göreceğiz.

• Donanım haber döngüsü
    -Yeni iPhone sızdı
    -Yeni iPhone haziranda tanıtılabilir
    -Yeni iPhone kılıfları görüntülendi
    -Yeni iPhone Eylül ayında tanıtılacak
    -yeni iPhone tahmini fiyatları
    -Yeni iPhone satışları beklenenin altında
    -Yeni iPhone tüm zamanların en çok satan iPhone u
    -Apple 'dan tarihi kar
    -Yeni iPhone tasarımı sızdı
  • Beter olun.
    Duvar kağıdını değiştirip yeni telefon diye satıyorlar.

.
    https://onedio.com/haber/apple-in-yeni-iphone-modelleriyle-dalga-gecen-efsane-video-839818

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 18 Eylül 2018; 16:41:54 >
  • Satışlar düşüşte, geçen yıla göre şu kadar azalma var haberlerinden sonran Apple'dan rekor iPhone satışı, rekor kar açıkladı vol:11

• Yenilik yok ki neden alsin millet, 2010’dan bu yana her iki senede bir yeni iphone alma rutinimi ilk kez bu sene degistirecegim..

• hep öyle başlıyor, iphone x için de aynı haberleri yapmıştınız, sonra iphone x satışları rekor kırdı geliyor :)

ama tabi şu da var, iphone x'de tasarım farkı olmuştu, bunda pek bir fark yok. ben de satışlarının iphone x kadar olacağını düşünmüyorum.

• Aynı bu tip haberleri, geçen sene iphone x içinde söylemişti. Daha sonra rekor satış diye yenı haberler yaptınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Yenilik yok ki neden alsin millet, 2010’dan bu yana her iki senede bir yeni iphone alma rutinimi ilk kez bu sene degistirecegim..

Yenilik olmadığını fiyatı 12 bin tl olduktan sonra mı anladın?
    Ortamlarda yenilik Yok ondan almadım dersin kim bilecek...
  • Açıkçası anlam veremiyorum. Ben hemen aldım bi tane, bitane de eşime aldım, 5 yaşında kızım var doğum günü yaklaşıyor ona da bir tane almayı düşünüyorum.

• Ulan dh hayatın reklam olmuş . reklamın iyisi kötüsü olmaz. Satışlar beklenin altında kaldı deyip telefonun en havalı fotğraflarını araya serpiştirmişsiniz. Milletin bilinç altına oynuyorsunuz.
  • Ezberledik artık, yılların Apple taktiğidir bu. Bakın anlatayım.

Satışlar beklenenin altında kaldı haberleri esnasında:
    10 milyon iPhone'u şaaaaaaaaakkadanak satar Apple!

Şaşırır millet, hiç beklemedikleri bir hareket.
    "Niye satıyo, nasıl satıyo? Hani satışları düşükdü?" filan derler.
    Demek ki yeni iPhone'lar satıyormuş diyecekler.

Peki artar mı satışlar o zaman?

Mutlaka artacak. Ama herkes diyecek ki "biraz yavaş artıyor" diyecekler.
    "Artık Apple'ın pili bitecek" diye bekleyecekler

Arkadan bi 10 milyon daha satacak, şaakkkkkkk 20.
    Yetmedi, bi 10 daha satacak, şaaaaaaakkkkkkkk 30.

Çil yavrusu gibi dağılacaklar. Ben size söyleyeyim.
  • Apple Nokia Titanik klasiği olabilir. 6s'ten sonra teknoloji ve tasarım olarak tekrar ederek veya kötüleşerek devam etti.

• Xs Ve X’i nasıl birbirinden ayıracaksınız eskiden bi S takısı ile ayrılıyordu arkada S damgası vardı şimdi ayırt edebilen varsa etsin.Şimdi diyorlar ki Xs satışları düştü bu fiyatla Avrupa da bile pahalı o eski kuyruklar artik tarih olacak fiyatlar böyle giderse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İph 7 Plus fazlasıyla yetiyor. Yeni bir cihaza geçmeyi heeeeç düşünmüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şaşırtıcı değil yani bu fiyatlar amerika için bile pahalı alınmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiye de satişa ciksinnn emin ol daha fazla satiş rekoruna dogru gidicektir apple yi kurtaran türkiye gencleri olucak ahanda yaziyorum şuraya:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 6 yağ gibi akıyor 1 sene önce 40 liraya pilini değiştirince sıfır gibi oldu telefon, bir sene sonra pilini yine yeniler kullanmaya devam ederim

• Donanım haber döngüsü
    -Yeni iPhone sızdı
    -Yeni iPhone kılıfları görüntülendi
    -Yeni iPhone Eylül ayında tanıtılacak
    -yeni iPhone tahmini fiyatları
    -Yeni iPhone satışları beklenenin altında
    -Yeni iPhone tüm zamanların en çok satan iPhone u
    -Apple 'dan tarihi kar
    -Yeni iPhone tasarımı sızdı

• Doğrusunu yanlışını tartışacak değilim ama özellikle sosyal medyada sadece Türkiye'de değil tüm dünyada "iPhone alan beyinsizdir." temalı bir akım başladı. En popüler sitelerden 9GAG'de her gün en az bir kere iPhone'un pahalılığı ve kullanıcıları ile ilgili bir meme düşüyor önüme.

Nasıl yapar bilmiyorum ama Apple'ın bu izlenimi üstünden atması gerekiyor...

• türkiye de çıkar çıkmaz 10 binli rakamlara 1 ayda ulaşır. mutlu azınlığa paramı Türkiye de kazanıp dışarıya sıvıyorlar. avrupa nın %10 cu taşeronları bunu mu almayacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.