- x
HAMA KABLOSUZ GÖRÜNTÜ AKTARICI ALDIM,İZLENİMLER,FOTOLAR
129 Cevap91156 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2048 Mesaj
11 Nisan 2007; 20:46:25 

İyi akşamlar;
arkadaşlar bugün Söğütözü/Ankara Teknorama dan 99 YTL/6 taksit HSBC ile aldık.cihazı bacanağın evinde salondan yatak odasındaki tv na dg aktarmak için aldık.kurulumu çok basit ama ince bir detayı atlamışız biraz uğraştık...
forumda merak edilen bir cihaz olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.
efendim "transmitter" ile dg receiverı arasındaki bağlantıyı bir uc dg ün scart out na, bir uç cihaza takılıyor."receiver" hedef tv nun scart girişine aynı şekilde bağlanıyor.daha sonra hedefte scart moduna geçirdiğinizde gayet güzel bir görüntü alıyoruz.
transmitter ır alıcı gözünü dg ile karşı karşıya getiriyoruz.(resime dikkatle bakarsanız,görüceksiniz).böylece yatak odasındaki tv dan dg ün kendi kumandasıyla salondaki dg e kumanda edebiliyoruz.
bazı sorunlar oldu,bunları şu şekilde aştık;
1.ilk taktığımızda görüntü yok!sebebi basit bir dikkatsizlik ama kılavuzda da belirtilmemiş.receiver ve transmitter için kullanılan bağlantı kablolarının üzerinde hangisi için hangi kabloyu kullanacağımız ufak bir yazıyla yazıldığı,biz de farkedemediğimiz için biraz uğraştık.alıcı ve vericinin cihazla bağlantısını sağlayan kablo görünüşte aynı olsa da doğru kabloyu kullanmak lazım.
2.evde wireless modem de var.modem açıkken görüntüde parazit olduğunu gördük.cihazda 1,2,3 olmak üzere değişik yayın kanalları var ama kanal değiştirmemize rağmen parazit aynı kaldı.üstelik cihaz açıkken laptopun modemle bağlantısında sorun oluştu.bunun üzerine wireless modemde auto da olan kanal numarasını modem setup dan 13 e alarak sorunu aştık.
hedef tv daki görüntü bu arada görüntü çok daha iyi ama burada pek iyi çıkmamış

0

local://upfiles/158597/A4FCFA67C62149D58A2B2ED0B28B7DC1.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChordSolo -- 11 Nisan 2007; 20:51:44 >

www.bahadironsoz.com

2048 Mesaj
11 Nisan 2007; 20:49:13 

digitürk ve kumanda bağlantı ledi

0

Ekteki dosya (1)

www.bahadironsoz.com

1524 Mesaj
11 Nisan 2007; 21:09:37 

inceleme için teşekkürler.

Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?
Kim bilir ne bekliyor kalır mıyım ölür müyüm?

520 Mesaj
12 Nisan 2007; 9:50:10 

hayırlı olsun.Next kullanıyorum .Parazit sorunu nextte de var malesef.

390 Mesaj
12 Nisan 2007; 18:24:30 

Hayırlı olsun dostum.Güzel bir alet. bende philips görüntü aktarıcı aldım Bimeksten 47 YTL'ye geçen hafta.Bilgisayarımın tv kartına takıyorum ara sıra.Görüntü güzel.aynı odada kullandığımda sorun yok.Başka bir odaya gittiğimde parazit oluşuyor.Nedenini anlamadım.Neden olabilir acaba?

2048 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:36:42 

bugün aynı markadan bu kez kendime Teknosa dan 80/6 world card a aldım

www.bahadironsoz.com

715 Mesaj
13 Nisan 2007; 13:35:26 

ben de aynı cihazı 90 ytl 6 taksit almıştım alıcı ve verici arasında 2 oda olmasına rağmen biraz konum ayarı yaparak düzgün bir görüntü alabiliyorum benim sorunum cihazlar açıkken digitürkü aktarma yaptığım yerden kumanda edebiliyorum fakat digitürkün kendi receiverını kumanda ederken kumandayı direk ır alıcısına düzgün bir biçimde tutmam gerekiyor . verici kapalıyken kumandayı iherhangi bir yere tutsamda sorun olmuyor vericinin ır algılayıcısı digitürkün ır alıcısına çok yakın olursa bu sorunu yaşıyorum uzaklaştırıncada bu sefer diğer odadan digitürkü rahat kontrol edemiyorum tabi arada ciddi bir mesafe ve duvarlar var yinede başarılı bir cihaz tavsiye edilir. diğerlerini denemedim fakat duyduğuma göre görüntü aktarmada en sorunsuz cihazlardan biriymiş.

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2007; 13:46:41 

ben ses olsun görüntü olsun bu tür kablosuz cihazlarda alınan sonuçlarda kalite kaybı olduğuna inanıyorum.

520 Mesaj
13 Nisan 2007; 14:09:45 

quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

ben ses olsun görüntü olsun bu tür kablosuz cihazlarda alınan sonuçlarda kalite kaybı olduğuna inanıyorum.

Muhakkak bir kayip soz konusu en azından cogunda parazit oldugunda hemfikir kullananlar.Ama cok ise yariyor almadan once beklentileri iyi belirlemek lazım. Ozellikle evde baska kablosuz aygıtlar varsa iyice dusunmek lazım . Bendeki next'te genelde sorun yok fakat PS2 kablosuz kol calistiginda parazit kazınılmaz oluyor.3 ayrı kanal var ama sorunu cozmuyor .Xbox360 calisirken sorun yok.

2048 Mesaj
16 Nisan 2007; 8:37:25 

bu arada bacanağın evde aktarım yapılan mesafe 10m den fazla idi.
ama kendi evimde bu mesafe 5m den az.görüntü aktarımı tek kelime ile "mükemmel" oldu.aynı zamanda aynı dg görüntüsünü hem LCD de hemde CRT de görünce LCD nin görüntüsünün tüplüye nazaran bu yayınla ne kadar kötü olduğunu daha iyi anlıyor insan...

www.bahadironsoz.com

2682 Mesaj
18 Nisan 2007; 9:59:49 

Bu cihazla normal tüplü tv den projeksiyon cihazına görüntü aktarılıyormu

İphone 5s Black&Gold / Sony Vaio SVE1713X1EB / Lg 60PZ570 3d Plazma / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Digitürk Hd / Pioneer bdp-140 3d Blu ray / Apple Airport Express / Apple Tv3 / Xbox360 Slim 250Gb+Kinect / Yamaha rx-v2067 / B&W AS6+JBL E250P Active Subwoofer / Energy Cf-70-Cb20-Cc10 / Surround Back / Çakma Amblight

2048 Mesaj
18 Nisan 2007; 10:16:36 

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Bu cihazla normal tüplü tv den projeksiyon cihazına görüntü aktarılıyormu

dostum transmitter ünitesini kaynağın "out" bölümüne örneğin; scart out,video out v.s takmak zorundasınız.bu şu demek;tüplü tv nunuzun scart girişine takarsanız görüntü aktaramazsınız.dg veya uydu alıcınızın scartına(dvd player v.s de olabilir) takarsanız,projeksiyona aktarabilirsiniz(projeksiyonlarda genelde scart olmuyor yalnız)
bunun üzerinde durmamın sebebi şu; cihazla gelen bağlantı kabloları bir ucu scart bir ucu video bağlantı kablosu olan kablolar olmasından...

www.bahadironsoz.com

2682 Mesaj
18 Nisan 2007; 10:25:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

dostum transmitter ünitesini kaynağın "out" bölümüne örneğin; scart out,video out v.s takmak zorundasınız.bu şu demek;tüplü tv nunuzun scart girişine takarsanız görüntü aktaramazsınız.dg veya uydu alıcınızın scartına(dvd player v.s de olabilir) takarsanız,projeksiyona aktarabilirsiniz(projeksiyonlarda genelde scart olmuyor yalnız)
bunun üzerinde durmamın sebebi şu; cihazla gelen bağlantı kabloları bir ucu scart bir ucu video bağlantı kablosu olan kablolar olmasından...

Tüplü tv de scart haricinde birde sarı,kırmızı.beyaz renkli girişler var aynı şekilde sarı renkli giriş olarak projeksiyondada var..Bu türlü birşey olabilirmi

İphone 5s Black&Gold / Sony Vaio SVE1713X1EB / Lg 60PZ570 3d Plazma / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Digitürk Hd / Pioneer bdp-140 3d Blu ray / Apple Airport Express / Apple Tv3 / Xbox360 Slim 250Gb+Kinect / Yamaha rx-v2067 / B&W AS6+JBL E250P Active Subwoofer / Energy Cf-70-Cb20-Cc10 / Surround Back / Çakma Amblight

715 Mesaj
18 Nisan 2007; 15:06:52 

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Tüplü tv de scart haricinde birde sarı,kırmızı.beyaz renkli girişler var aynı şekilde sarı renkli giriş olarak projeksiyondada var..Bu türlü birşey olabilirmi

arkadaşım yukarıda cordsolo nun söylediği gibi girişe bağlarsan olmaz çıkış yani out olması gerekiyor bağlantı yaptığın yer. scartta olabilir compozit te olabilir (sarı - kırmızı - siyah) ama " out " olması şart ki görüntü aktarabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 18 Nisan 2007; 15:10:16 >

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850

2682 Mesaj
18 Nisan 2007; 15:09:20 

quote:

Orjinalden alıntı: system failure

arkadaşım girişe bağlarsan olmaz çıkış yani out olması gerekiyor bağlantı yaptığın yer. scartta olabilir compozit te olabilir (sarı - kırmızı - siyah) ama " out " olması şart ki görüntü aktarabilsin.

Cevabın için Teşekkürler sanırım onlar giriş çıkış değil..

715 Mesaj
18 Nisan 2007; 15:12:13 

tv lerde genelde video out pek nadir bulunuyor bu tip çıkışlar daha çok uydu receiver dvd player vb. cihazlarda bulunuyor

875 Mesaj
18 Nisan 2007; 16:54:30 

Scart adaptörlerinde bir swich vardı in-out yazıyordu. Yani birinde tv ye görüntü ses girişi yaparken dieğerinde çıkış yapıyordunuz. Ama gerçekten çıkış var mıydı hiç denemedim Ayrıca scart kablolarının pinlerin tek tek ne işe yaradığını belirten kaynak bulursanız belki istediğinizi yaparsınız. Ama benim dediklerin tamamen teorik.

2007 Toyota Corolla HB 1.4 D-4D Gümüş Gri

2048 Mesaj
19 Nisan 2007; 9:43:59 

ben uzun zamandır scart out veya herhangi bir out olan bir tvna rastlamadım açıkçası(belki de dikkat etmemişimdir)...

www.bahadironsoz.com

Uzaklaştırılmış
23 Nisan 2007; 0:32:05 

bu görüntü aktarıcı tam olarak ne işe yarıyor acaba? mesela ben uydu alıcısı alsam oturma odasına ve aynı zamanda mutfaktaki televizyonda da farklı bi kanal izlemek istesem bu cihazı mı almam gerekir?

266 Mesaj
23 Nisan 2007; 1:10:42 

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

bu görüntü aktarıcı tam olarak ne işe yarıyor acaba? mesela ben uydu alıcısı alsam oturma odasına ve aynı zamanda mutfaktaki televizyonda da farklı bi kanal izlemek istesem bu cihazı mı almam gerekir?

hayır bu cihaz o işi görmez aynı kanal seyredilir

çift çıkış lnb ve bir adet daha uydu alıcısı cihaza ihtiyacınız var

Uzaklaştırılmış
23 Nisan 2007; 1:28:35 

quote:

Orjinalden alıntı: cimbomlu45

hayır bu cihaz o işi görmez aynı kanal seyredilir

çift çıkış lnb ve bir adet daha uydu alıcısı cihaza ihtiyacınız var

anladım sağolun. ama herhalde aynı kanalı izlesek bu cihaz yeterli sanırım?

266 Mesaj
23 Nisan 2007; 1:40:20 

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

anladım sağolun. ama herhalde aynı kanalı izlesek bu cihaz yeterli sanırım?

yeterli ayrıca diğer odadan kumanda edebilme kabloyla bağlamaya göre başka bir avantajı ben sunny at 1600 kullanıyorum fiyatı 70 lira civarı memnunum

2048 Mesaj
23 Nisan 2007; 10:37:58 

yaklaşık 4m lik mesafede aktarım yapıyorum.neredeyse kayıpsız görüntü alıyorum

www.bahadironsoz.com

Uzaklaştırılmış
23 Nisan 2007; 21:18:54 

bi şey daha soracam; bu cihazı kullanmak için illa iki televizyon da açık mı olacak, yoksa biri kapalı olabilir mi? ve birinde kanalı değiştirdiğimde diğer televizyon da mı değişiyor?

323 Mesaj
23 Nisan 2007; 21:24:32 

aynı aletin thomson marka olanını epson projeksiyonumla tüplü tv den aldıım görüntüyle çatır çatır kullanıyorum:)

323 Mesaj
23 Nisan 2007; 21:39:24 

tv kapalıyken kullanabilirsiniz.. ama uydunuz ya da digitürk ünüz açık olcak..

kanal malesef aynı kalıyo deiştremiosnz dier odadan..

2048 Mesaj
23 Nisan 2007; 21:57:47 

quote:

Orjinalden alıntı: erdeMmM206

tv kapalıyken kullanabilirsiniz.. ama uydunuz ya da digitürk ünüz açık olcak..

kanal malesef aynı kalıyo deiştremiosnz dier odadan..

uydu yada dg açık olmasa da olur.zaten diğer tv daki receivera dg ün kumandasını aynı fonksiyonlarla kullanabiliyorsunuz. dolayısıyla açma kapama tuşu buna dahil...

www.bahadironsoz.com

323 Mesaj
23 Nisan 2007; 23:13:15 

bende kumanda alıcısı ana tv ye takılı cünkü projeksiyonda scart girişi yok:(..

kendim için solemiştim:)

Uzaklaştırılmış
23 Nisan 2007; 23:57:16 

ok, anladım sağolun

13 Mesaj
10 Mayıs 2007; 22:50:05 

quote:

Orjinalden alıntı: erdeMmM206

aynı aletin thomson marka olanını epson projeksiyonumla tüplü tv den aldıım görüntüyle çatır çatır kullanıyorum:)

Ben tam olarak anlayamadım. Bu aleti kullanarak evinizdeki sıradan televizyonunuzdaki görüntüyü projeksiyon makinasına mı aktarıyorsunuz. Şayet bunu yapabiliyorsanız televizyonunuzda görüntü aktarımı için OUT çıkış var mı? Şayet OUT çıkış olmadan bunu başarabildiyseniz bende aynı yöntemi projeksiyon makinamda uygulamak isterim.

Everything Begin With Choice...!!!

43 Mesaj
5 Haziran 2007; 13:24:08 

merhabalar

arkadaşlar bu cihazla salondaki digiturk ü , mutfakta LCD MONİTÖR (üzerinde hopörlor olan pc monitörü-philips 170X6) aktarmak istiyorum. bunun için ne yapmalıyım?

hama da scart kabloları çıkıyor . benim LCD de bildigimiz monitor baglantısı , dvi ve usb bablantısı var.

hama nın bu cihazıyl a beraber, harici tv kartı alsam olur mu? olursa hangi TV KARTI ÖNERİRSİNİZ ??

teşekkürler...

The Power of Dreams Honda

HONDA civic elegance otm siyah

58 Mesaj
5 Haziran 2007; 14:02:01 

dg receiverın tek çıkışı var nasıl aynı anda hem video aktarıcıya hem de birinci tv ye bağlayabiliyorsunuz? İnceleme güzel olmuş ama bağlantıların da bir resmi olsaymış süper olurmuş. Teşekkürler

[/link]

2048 Mesaj
5 Haziran 2007; 21:56:19 

quote:

Orjinalden alıntı: menaban

dg receiverın tek çıkışı var nasıl aynı anda hem video aktarıcıya hem de birinci tv ye bağlayabiliyorsunuz? İnceleme güzel olmuş ama bağlantıların da bir resmi olsaymış süper olurmuş. Teşekkürler

dostum sorunuzu tam olarak anlayamadım.dg ün arkasına bakarsanız 2 scart çıkış var.bunlardan bir tanesini ilk tv için kullanacaksınız.diğerini aktarıcı için.
resim koymak isterdim ama tv sehbasının arkası o kadar karışık ki çekmeye üşeniyorum

www.bahadironsoz.com

43 Mesaj
6 Haziran 2007; 11:50:17 

quote:

Orjinalden alıntı: dr.omur

merhabalar

arkadaşlar bu cihazla salondaki digiturk ü , mutfakta LCD MONİTÖR (üzerinde hopörlor olan pc monitörü-philips 170X6) aktarmak istiyorum. bunun için ne yapmalıyım?

hama da scart kabloları çıkıyor . benim LCD de bildigimiz monitor baglantısı , dvi ve usb bablantısı var.

hama nın bu cihazıyl a beraber, harici tv kartı alsam olur mu? olursa hangi TV KARTI ÖNERİRSİNİZ ??

teşekkürler...

bu konuda önerisi olan arkadaş yok mu?

bu baglantı olaylarını bilen arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

43 Mesaj
6 Haziran 2007; 13:21:45 

quote:

bu konuda önerisi olan arkadaş yok mu?

bu baglantı olaylarını bilen arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

mesela bu tv kartıyla bu işi yapabilirmiyim??

http://www.hepsiburada....d=266&productId=bd48540

http://www.astech.com.t...ronik/HAMA-AVSENDER.htm

1072 Mesaj
7 Haziran 2007; 9:52:14 

quote:

merhabalar

teşekkürler...
Avermedia Live Box 7 var bende üzerindeki çıkışlara baktığımda olması lazım diye düşünüyorum ama uzman arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur tabi ki...

58 Mesaj
7 Haziran 2007; 11:00:04 

Dg kutusunun arkasındaki iki skartın birinin in birinin out olduğunu düşündüğüm için nasıl bağladığınızı merak etmiştim. Ama bağlantılarda in out yazmasına rağmen ikisi de çıkış veriyordu sanırım. Bu şekilde olabildiğine sevindim. Bağlantılar konusunda genelde yaratıcıyımjdır ama bunu kaçırmışım. Teşekkürler

quote:

dostum sorunuzu tam olarak anlayamadım.dg ün arkasına bakarsanız 2 scart çıkış var.bunlardan bir tanesini ilk tv için kullanacaksınız.diğerini aktarıcı için.
resim koymak isterdim ama tv sehbasının arkası o kadar karışık ki çekmeye üşeniyorum

[/link]

1072 Mesaj
5 Temmuz 2007; 11:31:33 

Arkadaşlar yeni Digiturk kutularında bu kumanda ile kanal değiştirebilen var mı?

181 Mesaj
5 Temmuz 2007; 14:51:03 

PHİLİPS MARKA BENDE KULLANIYORUM BU TÜR ÜRÜNLERDE DUVAR VB. VEYA HAREKETLİ ORTAMSA PARAZİT OLUYOR MALESEF BENİ İDARE EDİYOR BAĞLANILABİLİRLİK AÇISINDAN KAMERA DVD UYDU GİBİ ÖZELLİKLER OLARAK İYİ BİR ÜRÜN EV ORTAMI İÇİN FELAN İYİ.... TEKNOLOJİK HER ÜRÜNDE KALİTELİ VE DENENMİŞ TAVSİYELİ ÜRÜN ALMAK MANTIKLI HAMA NIN BU TRÜ BİR ÜRÜNÜ OLDUĞUNU YENİ DUYDUM BİLDİĞİM ÜRÜN GRUNU KABLO BAĞLANTI ELEMANLARI İDİ.

Laptop=Hp DV1250et Masaüstü ; Quad 6600&Thermalright IFX-14 -- Asus P5Q Deluxe -- 2X2 Patriot Ddr2 800mhz (5-5-5-12)-- Palit 8800GT 512mb -- 1x1 Terbyte Seagate &1x500&2x160 Gigabyte Samsung Hdd -- Philips 220XW8FB -- Audigy2 ZS&Logitech ZX 5500-- Thermaltake Hardcano 13 -- Cooler Master Stacker& Crosflow Fan -- Thermaltake 750W PSU -- Nec 3520 Dwd Rw&Samsung Dvd Rw

LG 55LW570S-Panasonic 42PV70 Plazma&Samsung T260HD Lcd& Dreambox Dm800Hd&Vuduo+Next-MinixHD-XBOX360 Elite&Playstation3 320+move set--Canon EOS 600D-Sony DSC V1--Sony DCR-SR90E--Sony NW-HD3 20GB&Sennheiser ie4 black--Avermedia TV BOX9 http://www.halitkoseoglu.com/

2048 Mesaj
6 Temmuz 2007; 9:36:18 

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar yeni Digiturk kutularında bu kumanda ile kanal değiştirebilen var mı?

yeni kumandaları bilmiyorum ama üniversal kumanda ile de kullanabiliyorum.

www.bahadironsoz.com

1072 Mesaj
6 Temmuz 2007; 10:29:19 

quote:

yeni kumandaları bilmiyorum ama üniversal kumanda ile de kullanabiliyorum.

Özür diliyorum soru yanlış, demek istediğim yeni Digiturk receiver ları ile, (Philips olmayan) kumanda işlevi çalışıyor mu?

2048 Mesaj
7 Temmuz 2007; 0:12:54 

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Özür diliyorum soru yanlış, demek istediğim yeni Digiturk receiver ları ile, (Philips olmayan) kumanda işlevi çalışıyor mu?

dostum o farketmez.herhangi bir receiver kumandası da bu işlevi yerine getiriyor

www.bahadironsoz.com

647 Mesaj
21 Temmuz 2007; 14:40:45 

selamlar, hama kablosuz görüntü ve ses aktarıcı aldım, forumda arastırmama ragmen bulamadım .
Bilgisayarımdaki görüntüyü hama ile tv ye aktarmak istiyorum, ekran kartımda s video cıkısı var burdan transmitter hama daki av girisine bağlamak için nasıl bir kablo kullanmam gerekir ?

155 Mesaj
23 Ağustos 2007; 20:37:07 

bu cihazi kullanan arkadaslar ; bende kullanmaktaym fakat ciddi derecede parazit problemi yasiorm yani ozellikle kablosuz modemde devrede oldugu zaman interneti asiri yavaslatiyo ve goruntude asiri parazit oluyo , netgear marka bi reuter kullaniorm ve hemen hemen butun kanallarini denememe ragmen buna bir cozum bulamadim , buna karsi bi onerisi olan warmi ?? tesekkurler ..

2048 Mesaj
24 Ağustos 2007; 17:53:55 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetfb

bu cihazi kullanan arkadaslar ; bende kullanmaktaym fakat ciddi derecede parazit problemi yasiorm yani ozellikle kablosuz modemde devrede oldugu zaman interneti asiri yavaslatiyo ve goruntude asiri parazit oluyo , netgear marka bi reuter kullaniorm ve hemen hemen butun kanallarini denememe ragmen buna bir cozum bulamadim , buna karsi bi onerisi olan warmi ?? tesekkurler ..

aynı sorun bende de oldu.modemin yayın kanalını değiştirdiğim zaman sorun kalmadı

www.bahadironsoz.com

155 Mesaj
28 Ağustos 2007; 11:54:09 

quote:

aynı sorun bende de oldu.modemin yayın kanalını değiştirdiğim zaman sorun kalmadı

tesekkurler , hemen hemen butun kanallari denedim ama yinede bi deniim . peki kablosuz modemimin internet hizini nerdeyse 3te1 dusurmesinin sebebi sence bu cihazmidir yoksa normalde wireless reuter hizi bu derece dusururmu .. tesekkurler ..

21159 Mesaj
28 Ağustos 2007; 12:00:11 

Bir ortamda kablosuz cihazların sayısıyla orantılı olarak sinyal kelitesi azalır.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2048 Mesaj
29 Ağustos 2007; 22:37:35 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetfb

tesekkurler , hemen hemen butun kanallari denedim ama yinede bi deniim . peki kablosuz modemimin internet hizini nerdeyse 3te1 dusurmesinin sebebi sence bu cihazmidir yoksa normalde wireless reuter hizi bu derece dusururmu .. tesekkurler ..

kusura bakmayin su an Londra dayim,yeni okuyabildim mesajinizi...
arkadasin dedigi gibi mutlaka tesir edecektir ama 1/3 kadar da fark edecegini sanmam.

www.bahadironsoz.com

3736 Mesaj
8 Ekim 2007; 17:16:12 

bu alet lnb kablosunu aktarır mı acaba ???

3736 Mesaj
8 Ekim 2007; 17:20:33 

çok acil cevap bekliyorum lütfen yardım

2048 Mesaj
8 Ekim 2007; 21:28:45 

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

bu alet lnb kablosunu aktarır mı acaba ???

pm

www.bahadironsoz.com

1864 Mesaj
9 Ekim 2007; 0:43:14 

Evde Vestelin kablosuz alarm sistemi ve wireless var bu cihazı alıp kurduk her şey birbirine girdi geri götürdük değiştirdiler gene aynı en son philips in cihazını verdiler 10 dk kadar çalıştı ve arızalandı geri iade etmek zorunda kaldık... 10 mt kablo aldim bagladim digiturku canavar gibi şimdi...

Not : Bu tarz cihazların insan saglıgına zararlı olduğunu düşünüyorum...

256 Mesaj
9 Ekim 2007; 4:35:25 

quote:

pm

aktarırmı bende merak ettim..

2004 Megane II HB 1.6 16V Kül Gri

2048 Mesaj
9 Ekim 2007; 7:54:40 

quote:

Orjinalden alıntı: mertali

aktarırmı bende merak ettim..

cihaz üzerindeki giriş-çıkışlar buna müsait değil dostum.aktarmaması gerekir.çünkü transmittera lnb kablosunu girecek böyle bir giriş yok...

www.bahadironsoz.com

3736 Mesaj
9 Ekim 2007; 19:48:50 

aktarabilecek cihaz bilen var mı ??

2048 Mesaj
9 Ekim 2007; 22:00:07 

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

aktarabilecek cihaz bilen var mı ??

bildiğim kadarıyla yok...

www.bahadironsoz.com

3736 Mesaj