Şimdi Ara

Apple Watch 4 için kötü haber: EKG özelliği tüm ülkelerde kullanılamayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple kısa süre önce gerçekleştirdiği büyük etkinlikte Apple Watch Series 4 isimli yepyeni bir akıllı saat tanıttı. Tasarım iyileştirmeleri, daha büyük ekran, daha güçlü bir işlemci ve hatta EKG özelliği ile gelmesi büyük bir heyecan yarattı. Evet yanlış okumadınız, akıllı saat elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. Ancak Apple'ın bu özelliği yıl içinde yalnızca ABD’de kullanıma sunacağını açıklaması diğer ülkelerdeki kullanıcılar için hayal kırıklığı oldu.

Ayrıca Bkz.Apple Watch 4’ün EKG özelliği nedir? Nasıl kullanılır?
    Şirket Apple Watch Series 4 için ön siparişleri yarından itibaren almaya başlayacak. Akıllı saat önümüzdeki hafta 21 Eylül’den itibaren dünya genelinde birçok pazarda piyasaya sürülecek. Apple Watch Series 4, EKG özelliği sunan ilk akıllı saat oldu. Kullanıcıların EKG ölçümü yapmak için saatin sağ üst köşesinde yer alan tuşa (Digital Crown) 30 saniye boyunca dokunmaları gerekecek.

Daha sonra akıllı saat kalbin normal bir düzenle attığını veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösterecek. Tüm kayıtlar, ilgili sınıflandırmalar ve varsa semptomların Sağlık uygulamasında doktorlarla paylaşılabilecek bir PDF dosyasında saklanacağını da belirtelim.

EKG ölçümü şimdilik yalnızca ABD'ye özel olacak

Apple EKG özelliğinin akıllı saat piyasaya çıktığında kullanılamayacağını ve be bu yıl içinde yalnızca ABD’de kullanıma sunulacağını açıkladı. Ayrıca, Apple Watch Series 4 için EKG uygulaması sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulacak. Apple'ın Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayını aldığı, ABD dışındaki ülkeler için ise ilgili sağlık kurumlarının onayını bekliyor olabileceği düşünülüyor.

Taktir edersiniz ki bu çok uzun bir süreç olabilir. Dolayısı ile ABD dışında yaşayanların EKG özelliği sunan Apple Watch Series 4 ile tanışması biraz uzayacak gibi görünüyor. Tabi bu iyi senaryo. Söz konusu özelliğin dünya genelindeki diğer ülkeleri kapsayacak şekilde genişletilip genişletilmeyeceğini önümüzdeki süreçte hep beraber göreceğiz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Apple Watch Series 4 görselleri

• Almak için bir nedenim vardı artık almamak için bir nedenim var...

• Bu tur izinleri urun tanitilmadan once halledilmesi gerekirdi ... Olmamis...

• Çıktığı gibi şakkadanak alacaktım ama ekg yoksa ben de yokum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de iPhone Xs Max 512GB bekleyen varsa önce Apple Watch alsın. Zira EKG'ye ihtiyaç olabilir

• amerikadan aldık diyelim, Türkiye'ye gelince atmayı bırakacak mı kalp? Biraz muallak kalmış mevzu. Gps'ten algılayıp mı çalışmayacak, abd dışında satılanlarda mı çalışmayacak ?

• turkiye'de saglik urunlerine vergi nasil uygulaniyor bilmyorum ama saglik icin ozel bir vergi varsa kesin buna da biner. ayni radyo cipi olan telefonlarin trt vergisi gibi.
  • Alacak olanlar için şimdiden söyleyim; şuanki durumda bu özelliğin Türkiye'ye gelmesini beklemeyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo01470 -- 14 Eylül 2018; 16:18:36 >
  • Eee böyle bir nevi defolu ürün almak gibi. Param olsa normalde alırdım, ama bu şekilde almam. Yani enayi yerine konmak gibi.

• Şu yorumlara bak herkes kardiyolog olmuş anasını satayım. Sanki EKG yaygınlaşmış da telefonlardaki Wi-Fi gibi bulunması zorunlu donanımlar arasına girmiş gibi yorumlar yapılıyor. Gerekli anlaşmalar yapıldığı takdirde gelecek güncelleme ile hallolur. Sanırsın adam günlük EKG çekiyor. Hayır EKG olsa bile bunlara para verilmez. Gidip bir Swiss Made alın saat kullandığınızı anlarsınız.

Onu da geçtim her gün şarja tak. Telefonları geçtik bir de saatleri her gün şarj edelim. Oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 14 Eylül 2018; 19:49:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla kırk yılın başı güzel bir özellik geldi o da izinlere takıldı.

• ohhooo bizim sağlık bakanlığığından onay alacaksa hiç beklemeyelim :D

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum ben 3 günde bir şarj ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O da kesin işe yarar doğrulukta ölçüm yapar zaten...
  • Aslında gelmeyecek olan ülkelere özelliği belirtmek lazım. Yani hangi ülkelere bu özelliğin konulacağını. Bunu da Apple bilerek yapmıyor satışları düşürmemek adına. Her gün telefonları şarj etmekten bıktık bir de saat mi şarj edelim ? Benim için kullanışlı değil bu cihaz. En azından pahalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Series 3 ile devam edin kullanmayacağınız özelliklere boşuna para vermeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3500 liralık çöp. ilk yere düşmede camı kırıldı seri 3ün. ve servis 6 ay önce 1700liralık saate 1100 lira ücret istedi. bozuk şekilde yatıyor. her gün tak çıkar şarj et. gereksiz alet.

• Apple watch kullanmış birisi olarak benim gözümde İsviçre yapımı saatlerin yerini -Seiko hariç- hiçbir saat tutamaz.
    3500 lira o saate para verebilen birisi Tag Heuer'den ucuz halli bir saat alabilir.
    Mekanik saatlerin verdiği o ağırlık, o parlaklığı ve o çekiciliği hiç bir saat veremez.
    Hele ki bir de Tourbillion mekanizma saat ise kolunuza taktığınız bir şeyden zevk almak nedir öğrenebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Şu yorumlara bak herkes kardiyolog olmuş anasını satayım. Sanki EKG yaygınlaşmış da telefonlardaki Wi-Fi gibi bulunması zorunlu donanımlar arasına girmiş gibi yorumlar yapılıyor. Gerekli anlaşmalar yapıldığı takdirde gelecek güncelleme ile hallolur. Sanırsın adam günlük EKG çekiyor. Hayır EKG olsa bile bunlara para verilmez. Gidip bir Swiss Made alın saat kullandığınızı anlarsınız.

Onu da geçtim her gün şarja tak. Telefonları geçtik bir de saatleri her gün şarj edelim. Oldu.
    O kadar para verdikten sonra uçabilmesi lazım o yüzden zorunlu bir donanım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.