Şimdi Ara

Samsung Türkiye ve Huawei'den Apple'a imalı gönderme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam Türkiye saatiyle 20:00'da Steve Jobs Theatre'da gerçekleşen yeni iPhone lansmanının yankıları devam ediyor. Apple'ın iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin tanıttığı etkinliği kullanıcılar kadar rakip şirketler de merakla takip ediyorlardı ve gönderme yapmak için etkinliğin tamamlanmasını bile beklemediler.

Samsung ve Huawei yeni iPhone'ları tiye aldılar

Henüz Apple'ın iPhone lansmanı tamamlanmadan saat 22:42'de Samsung Türkiye twitter hesabından "Sonsuz Ekran, Yenilenmiş S Pen, 4000 mAh Batarya, Su-karbon soğutuculu işlemci, Tartışma sona ermiştir. #GalaxyNote9 #GücüKeşfet" şeklinde bir tweet atılarak yeni iPhone'ların donanım olarak Galaxy Note 9'un altında kaldığı ima edildi.

Bir başka gönderme de yine lansman devam ederken saat 22:29'da Huawei'nin global Twitter hesabından geldi. "Bir şeyleri aynı tuttuğunuz için teşekkürler. Londra'da görüşürüz." şeklinde bir tweet atan Huawei'nin ise iPhone'un değişmeyen tasarım anlayışına gönderme yaptığı düşünülüyor. Bu açıklamadan da şirketin 16 Ekim'de tanıtacağı Huawei Mate 20 serisinin tasarım olarak iddialı olacağı anlamını çıkarmak mümkün.

• Sanki kendileri müthiş şeyler sunuyorlar gibi davranıyorlar. Yaptıkları ürünler artık birbirlerinin kopyası. Note 8 ile Note 9 arasında ne kadar fark var? S8 ile S9 arasında ne kadar fark var? Hatta S9 Plus ile Note 9 arasında ne kadar fark var? Firmalar artık olanı daha iyi yapmakla uğraşıyorlar. Yeni şeyler büyük risk olduğu için denemiyorlar. Ve birbirlerine salakça laf atıyorlar.
  • Satış rakamları gelince sesleri çıkmıyor ama nedense.

• Önce pazardaki ürün çeşitliliğini azaltmaları lazım... Laf atmakla olmaz

• Apple ile yarışmaya çalışıyorlar ya o çok komik oluyor

• Boş konuşmasınlar, indirim yapsınlar.
  • Sanki kendileri müthiş şeyler sunuyorlar gibi davranıyorlar. Yaptıkları ürünler artık birbirlerinin kopyası. Note 8 ile Note 9 arasında ne kadar fark var? S8 ile S9 arasında ne kadar fark var? Hatta S9 Plus ile Note 9 arasında ne kadar fark var? Firmalar artık olanı daha iyi yapmakla uğraşıyorlar. Yeni şeyler büyük risk olduğu için denemiyorlar. Ve birbirlerine salakça laf atıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletim sistemi?
  • tanreall T kullanıcısına yanıt
    Once ulkendeki dolar euroya bak firma napsin ?

• Abi firmalar birbirine lafta atar, tiyede alır. Nesini savunup nesine kızıyorsunuz? Arka planda birbiriyle kanka değil mi Zamsung ve Epil.

Kimse fiyata takmıyorda hala fanboyluk yapıyor ya 30.000 olsa telefonlar müstehak size.

• Korku başlamış. 750 dolara iPhone duruken son tüketici hiçbir Android cihaza 1000 dolar vermez.

Evet bende Apple'ı sevmiyorum Xiaomi fanboy'um ancak fiyat/performans vb. konulardan habersiz kitle hiçbir üst sınıf Samsung, Huawei cihaza iPhone'dan daha fazla para vermez. Zaten bizde anca %1'lik kitleyiz, piyasayı bu genel tüketici kitlesi belirliyor.

Umarım bu durum Android üreticilerini özlerine döndürüp uygun fiyatlı cihazlar üretme yarışına sokar...

• Önce adam gibi güncelleme versinlerde sonra apple ile sidik yarıştırırlar.

• Koca koca firmalar yıllardır laf sokmalar, reklam filmiyle ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Karşı taraftan ise tek bir ses bile cıkmıyor. Satıs rakamları ile dünyadaki tüm telefon üreticilerine tek basına dikiliyor. Bir apple fanı falan oldugum ıcın soylemıyorum. Durum tespiti yapıyorum.

Buradan ne sonuç çıkıyor? Hadi bizim ülkemizdeki adam gösteriş için alıyor. Yahu dünyanın 4 bir yanındaki herkesmı bunu gosteriş ıcın alıyor? Demek ki var insanların bir bildiği...

Huawei cok güzel aletler yapıyor gerçekten samimiyetle soyluyorum ki imrenıyorum. Samsung u soylemeye gerek yok zaten ozellıkle note serisi bana gore kendi sınıfında rakipsiz! Ama şu da bir gerçek ki, iphone’un yazılımını kullanmak baska bir tecrübe ve rahatlık. Birde buna Türkiyede sadece telefon değil baska hiç bir teknoloji markası ile kıyaslanamayacak derecede kaliteli garanti ve destek konusunu eklersek iphone un tercih edilmesinin tek sebebi gösteriş olmadığı ortaya çıkıyor.

Hemen hemen bütün telefon markalarının servisleriyle muhatap olma fırsatım oldu. Buradan edindiğim tecrübelerle söylemek istedim.

Gönlüm hep şu gerçekleşmeyecek kadar sacma ama bir o kadarda güzel fikri arzu ediyor: Samsungla apple anlaşsalar ve note 9 un ios ile çalışan bir versiyonunu yapsalar birlikte... Sanırım hemen alır ve bozulana kadar asla değiştirmem :)

Saygılar

• Mate 20'ler çentikle gelsinde göreceğiz kim bir şeyleri aynı tutmuş Huawei.
  • Hadi Samsung bir nebze de diğerlerine ne oluyor. Apple ne yapsa aynısını yapıyorlar. Bir de görüşürüz demiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncelleme verdiği zaman ne oluyor? kamera 12 megapikselden 20 megapikselmi oluyor? HD ekrana sahipken Quad HD falanmı oluyor nedir? Apple telefonlarda her eksik olan bir çok özelliği gıdım gıdım güncelleme ile veriyor ama kullananlar sanki telefonu marsta hayat bulmuş kadar seviniyor. Bak diyor güncelleme ile bu geldi diyor bana ulan o özellik yıllar önce aldığım Galaxy S3'te vardı günaydın size diyorum..

Bide ayar olduğum şey var "stabilite" istagrama 0.000001 ms daha erken girdi ya abi bak ne kadar stabil diyor böyle müşteri kitlesi olduğu sürece Apple batmaz...
  • Samsung hiç konuşmasın bence. Note9'u baştan savma yaptıklarına dair haberler görüyoruz. Yazık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ipon fiyat hariç hiç bir konuda Samsung a denk değil.biri protos teknolojisi öbürü zerg klonlamasi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 13 Eylül 2018; 17:23:33 >
  • Bana da türkiye de hala iphone kullananlar komik geliyor

• Haksiz sayilmazlar. Apple yillar önce News diye bir uygulama cikardi, News denilen uygulamanin yaptigi kisisel ilgilendiginiz haber kaynaklarindaki haberleri birarada okuyabilmeniz. Ne varki yillardir bu uygulama sadece ABD versiyonunda Home Menüsünde gözüküp kisisellestirilebiliyor. Diger ülkelerde kendi sectikleri haberler gösteriliyor ve ne Ikonu gözüküyor nede kisisellesgirme imkani var.

Dün iPhone XS in öve öve bitiremedikleri kamerasi diyafram özellikleri dahil teknik olarak iPhone X ile ayni. Adamlar bir yil önce yaptiklari tanitimi yeni diye gösterdikleri telefonun islemcisini A11 den A12 ye yükseltmisler ve birde altin rengi secenegi koymuslar.

Bana inanmayan gitsin Applein knedi sitesinde iPhone X ve XS karsilastirmasi yapsin, tek farklari islemci ve XS te fazladan sampanya rengi secenegi bunun disinda birde yazilimla desteklenecek olan eSIM olayi var, ama bircok ülkede zaten desteklenmiyor.

Önceden Appledakilerin tembel oldugunu düsünürdüm ama artik süphem kalmadi. Adamlar bir telefon cikarip ertesi sene icindeki islemcinin sayi numarasini degistirip yeniden milletin önüne sunuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Haksiz sayilmazlar. Apple yillar önce News diye bir uygulama cikardi, News denilen uygulamanin yaptigi kisisel ilgilendiginiz haber kaynaklarindaki haberleri birarada okuyabilmeniz. Ne varki yillardir bu uygulama sadece ABD versiyonunda Home Menüsünde gözüküp kisisellestirilebiliyor. Diger ülkelerde kendi sectikleri haberler gösteriliyor ve ne Ikonu gözüküyor nede kisisellesgirme imkani var.

Dün iPhone XS in öve öve bitiremedikleri kamerasi diyafram özellikleri dahil teknik olarak iPhone X ile ayni. Adamlar bir yil önce yaptiklari tanitimi yeni diye gösterdikleri telefonun islemcisini A11 den A12 ye yükseltmisler ve birde altin rengi secenegi koymuslar.

Bana inanmayan gitsin Applein knedi sitesinde iPhone X ve XS karsilastirmasi yapsin, tek farklari islemci ve XS te fazladan sampanya rengi secenegi bunun disinda birde yazilimla desteklenecek olan eSIM olayi var, ama bircok ülkede zaten desteklenmiyor.

Önceden Appledakilerin tembel oldugunu düsünürdüm ama artik süphem kalmadi. Adamlar bir telefon cikarip ertesi sene icindeki islemcinin sayi numarasini degistirip yeniden milletin önüne sunuyorlar.
    Hakikaten de öyle, iPhone 3Gs'ten başlayarak her seriyi almış ve kullanmış biri olarak her sene gerçekten de,hatta ve hatta ''s'' serilerinde bile, almaya değebilecek bir özellik bulabiliyordum, ufak da olsa bir inovatif gelişme. Örnekleyecek olursam Retina ekran, 3D Touch, Touch ID veya Face ID gibi hayati olmayan; fakat kullananın hayatını gerçekten kolaylaştırabilecek özellikler beni her zaman yeni nesil telefonları satın almaya ve Apple lansmanlarını heyecanla takip etmeye teşvik etmişti. Bu sefer baktığımda ise lansmanı keşke takip etmeseydim diyorum iPhone X sahibi olarak, gerçekten zaman kaybı idi benim adıma. Bize sundukları tek şey olarak ''işlemci hızı''nı saptayabildim ben de. Lansmandan sonra yayınlanan videoları da izledim belki de ben bir şey kaçırdım diye, hani şu Johnny Ive abimizin özellikleri tanıttığı geleneksel meşhur videosunu mesela. Bildiğiniz iPhone X tanıtımı izliyor gibi hissettim kendimi. Bir özellik söylüyorlar, mesela kamerayı tanıttıkları kısım, diyorum ki Allah Allah bu özellik X'te mevcut değil miydi? Emin olamayıp tech specs kısmını açıyorum tekrar ve evet iPhone X'te mevcutmuş gerçekten de. Herhalde bu sefer bir şey bulamayınca değiştirilmiş, yeni özelliklerden bahsetmek yerine telefonun tüm özelliklerinden bahsetmişler. Sağol Apple bu döviz kurunda sana olan bağımlılığımı sonlandırıp ilk defa bir nesli almayı düşündürtmediğin için!

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.