Şimdi Ara

Impossible Aerospace, 2 saat uçabilen drone yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğlence ve  endüstriyel amaçlar için kullanılabilen drone'ların en büyük dezavantajı şüphesiz ki zayıf pil ömrü. Birçok drone havada sadece 25 dakika kalabilecek kapasiteye sahip. Bu da uzun süreler boyunca kullanmanın imkansız olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca Bkz.Qualcomm, akıllı kol saatleri için Snapdragon Wear 3100 yonga setini tanıttı
    Bununla birlikte ABD'de yer alan Impossible Aerospace isimli bir şirket US-1 drone'larının 2 saate kadar uçuş süresi sağlayabileceğini iddia ediyor. Impossible Aerospace ayrıca drone'un bataryasının 45 dakikada %75 oranında şarj edilebileceğini belirtti. Buna göre kullanıcılar drone'larını tekrar uçurmak için fazla beklemek zorunda kalmayacaklar.

Fiyat etiketi cep yakacak

Tahmini uçuş süresi 90 dakika ila 2 saat arasında olan drone'u 45 dakika içinde %75 oranında şarj edebilmek kullanıcıların en az bir saatlik ekstra uçuş süresi elde edebilmelerini sağlayacak. Şirket drone'u tasarlarken öncelikli olarak pil konusuna eğildiğini söylüyor.

Impossible Aerospace CEO'su Spencer Gore, drone'un gövdesinin daha uzun süre havada kalmasını sağlayacak pillerle dolu olduğunu belirtti. Ne yazık ki US-1 ucuz bir fiyat etiketi taşımayacak. Drone'un 7.000 dolardan başlayan fiyatlarla bu yılın sonlarında satışa sunulması bekleniyor.

• Bu bildiğin uçan pil olmuş :)

• yaw zaten uzun süreli yapabiliyorlardı ama havacılık kanunları 45 dk ile sınırlı tutuyor diye biliyordum ? çünkü bin liralık cihazla 5 binliralık cihaz aynı seviyede hava da kalıyor 30 dk ortalama
    yanlış bilgimi ?

• Union Aerospace Corporation'dan da bir atılım bekliyoruz.
  • Ayaklarına pil atmayı unutmuşlar büyük terbiyesizlik oradan da bir 10 dakika atardı

• yahu 45 dakikada %75 diyerek laf oyunu yapmayın 1 saatte %100 işte

• İyi de pil diziliminin şeklini de vermişler. Eee tamam işte.
    Başka şirketler de böyle dizip üretirler olur biter.
    Herkes üretirse bunların 7000 Dolar istekleri de hayal olur.

• sybercomp S kullanıcısına yanıt
    Değil. Hızlı şarj öyle mi çalışıyor. Bak telefonlara.
    Yarım saat yani 30 dakikada %50 diyorlar ama 60 dakikada %100 dolmuyor.
    Hızlı şarjın özelliği belirli bir yüzdeye kadar yüksek voltaj verip, o yüzdeden sonra ise voltajı normale çekmesi.
    Bu yüzden hızlı şarjın son %10 luk bölümü epey yavaş şarj olur...
  • Oo tam phantoma bir rakip mi geliyor yoksa diyordum ki 7000 dolar etiketini görünce vazgeçtim. Phantom 4 Pro V2.0 bile 1500 dolar. Ki droneların fatihi sayılır. 4 tane phantom alırım 6000 dolara. Zaten bana toplam 2 saatlik uçuş süresi sağlar. Hani otomasyon sistemleri sayesinde bir şey zaten olmaz da, olsa bile yedeğim var derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 12 Eylül 2018; 9:5:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.