- x
baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?
6 Cevap17406 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

83 Mesaj
11 Nisan 2007; 13:56:09 

arkadaşlar focusun baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?

70 Mesaj
11 Nisan 2007; 14:57:21 

Arkadaşım baskı balata 60000 diyorlar ama ben 90000'de değiştirdim. Servis çok pahalı. Bursa'daysan Yalova Yolundaki Ç&B otomotiv ile görüşmeni tavsiye ederim. Ben orada yaptırdım, memnunum, aynı zamanda triger değişti, genel bakım yapıldı. Fiyatlar Ford servise göre uygun.

644 Mesaj
11 Nisan 2007; 15:28:50 

valla baskı balatası için bir km vermek bana kalırsa çok doğru değil çünkü kullanım son derece önemli bir faktör bu anlamda...aracınızı 5.vitese alın devri 5000 e kadar getirin ve bu durumda kalkmayı deneyin eğer araba stop ediyorsa aracınızın baskı balatası iyidir yok bole bir durumda kalkıyorsa araba o zaman baskı balatasını değiştirmeniz gerekir!

SONSUZA DEK MATEMATİK
EMRE KOYUNCU

1920 Mesaj
11 Nisan 2007; 16:02:43 

Baskı ve balata, bitince değişir.. Benimki şu an 106 binde.. Bana, hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor..

2002 Mondeo Ghia Sedan

792 Mesaj
11 Nisan 2007; 16:57:22 

Vectra A'nın baskı balatasını 148 binde değiştirmiştim. Şimdiki araçlarda asbestsiz balata kullanıldığından daha çabuk biter diyorlar.

İster fren ister debriyaj olsun, hiçbir balatanın ömrü km ile ölçülmez. Kullanım tarzına, kullanılan bölgenin coğrafi özelliklerine (dağ tepe rampa) ve kullanılan trafik ortamına göre balataların ömrü değişir. Sürekli uzun yol yapan bir araç baskı balatasını 300 binde de değiştirebiir. Sürekli şehir içi hele de İstanbul gibi bir yerde kullanılan araç ise 40 binde değiştirebilir. O nedenle balatanın ömrü yaptığı km ile ölçülmez.

792 Mesaj
11 Nisan 2007; 16:59:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Baskı ve balata, bitince değişir.. Benimki şu an 106 binde.. Bana, hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor..

Abi gerçi sen daha önce tecrübe etmişsindir de, balatayı değiştirdikten sonra debriyaj öyle bir yumuşuyor ki, meğer kamyona biniyormuşum da haberim yokmuş diyorsun.

1920 Mesaj
11 Nisan 2007; 17:38:03 

quote:

Orjinalden alıntı: avdr
Abi gerçi sen daha önce tecrübe etmişsindir de, balatayı değiştirdikten sonra debriyaj öyle bir yumuşuyor ki, meğer kamyona biniyormuşum da haberim yokmuş diyorsun.

Bende bir gün değişirsem sırf bu sebeple değişeceğim zaten..

2002 Mondeo Ghia Sedan
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Ford » baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281