Şimdi Ara

Netflix'in The Witcher Dizisinde Ciri Beyaz Olmayabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netflix'in live-action The Witcher dizisinde Geralt of Rivia karakterini canlandıracak ismin Henry Cavill olarak açıklanmasından sonra gözler Yennefer, Triss ve Ciri gibi diğer önemli karakterlere çevrildi. Henüz bu karakterleri kimin canlandıracağı kesinleşmese de Ciri dizide beyaz olmayabilir.

Birleşik Krallık'taki National Youth Theatre (Ulusal Gençlik Tiyatrosu) üzerinde açılan ilana göre, Netflix Ciri'yi oynaması için 15-16 yaşlarında siyahi, Asyalı veya etnik azınlık bir kız oyuncu arıyor.

Ayrıca ilanda bu kişinin 18 yaşından küçük olması ve 13/14 yaşına kadar rol yapabilmesi not düşülmüş ve Ciri'nin çekim tarihleri 18 Ekim 2018 - Mayıs sonu 2019 olarak belirtilmiş.

Dizi / film sektöründe son zamanlarda bu tarz hamleleri zaman zaman görüyoruz. Hatta Netflix de Death Note film uyarlamasında "L" karakterini siyahi bir aktör olan Lakeith Stanfield'a oynatmıştı.

Ancak şöyle bir şey var ki The Witcher romanlarının yazarı Andrzej Sapkowski dizi ilk duyurulduğunda "30 yılımı harcadığım hikayelerimin temeline ve temalarına sadık kalan bir dizi olacak." demişti ve dizinin baş yazarı Lauren Schmidt Hissrich da kitaplara sadık kalacağını ve karakterlerde değişiklikler yapmayacağını belirtmişti. Bu açıkalamlar üzerine böyle bir haber çıkması biraz tuhaf.

Yine de Netflix'in konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadığını hatırlatalım.

Netflix'in The Witcher dizisi 2019'da yayınlanacak. 

• Yine bir sjw faciası yaşayacağız ve güzelim dizi boka dönecek.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Böyle birşey olursa Skandal olur.İster kitabı okuyanlar ister oyunu oynayanlar olsun Ciri karakterini benimsemekte ciddi problem yaşayacaklar.
  • Güzel bir tercih karakterin motivasyonlarını düzgün yansıttığı sürece siyah veya asyalı olmuş fark etmez,bu tarz ezber bozan ve cesur hareketleri çok destekliyorum
  • Ben zaten ümidi kestim tamamen diziden. Bu olayların arkasından dizinin yazarlarının bir kaç twitter paylaşımını gördüm gözlerim kanadı. Tüm proje bir başka SJW çöpü haline gelecek, geçmiş olsun şimdiden.

• Yeter başlayacam sizin ırkçılık okşamanıza.Salak saçma filmlere dizilere alakasız zencileri tıkıştırmaktan bıkmadınızmı.Kesinlikle zencilere karşı değilim ama bu zoraki yapılanlar çıldırtıyor beni.
  • Ya abi NEDEN? Biz siyahileri seviyoruz ayrımcılık yapmıyoruz zorla neden bakın bunlarda insan diye dayatma yapıyorlar bunun sonucu gene ırkçılığa çıkacak insanları bezdirdiler artık!

• Hayır , yine siyahi karakter ekle istersen yarısından fazlası siyahi olsun ancak Ciri ne alaka ?

• Evet.. Tek eksiğimiz beyaz olmayan ciri idi şu oyun-dizi aleminde onu da edinmiş bulunmaktayız, hayırlı ola.. Amaç ne çözemedim ama? ırkçılığı körüklemek mi yoksa tam tersi mi? Tam tersi olsa siyahi roldeki süper kahraman vs var bir sürü onun hikayesini yap öve öve uçur göklere de ne bileyim.. Garip.
  • Yetti be sizin politik doğruculuğunuz Ghostbusterda serinin içine ettiniz , yetmedi Oscarda zenci ve eşcinsel diye moonlight'a oscar verdiniz.

• Netflix in marvel dizileriyle ne yaptığı ortada. Witcher dan o yüzden beklentim düşük. Cd projekt red oyunu o kadar mükemmel yaptıki çıtayı zirveye taşıdı. Oyunu oynamış insanları tatmin edebileceklerini sanmıyorum. Üstüne böyle basit ama ciddi sonuçlar doğuracak hatalar yaparlarsa güzelim oyunun adını lekelerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 9 Eylül 2018; 23:26:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diziyle ilgili tüm isteğimi kaybettim.İçine edecekler daha şimdiden belli ettiler.Boşuna hiç yapmasınlar böyle yapacaklarına.Güzelim witcher markasını lekeleyecekler.
  • Bakalım LOTR dizisinin başına neler gelecek.

• Hikayenin en önemli ikonlarından birini olduğu gibi yansıtmayacaksan ne anlamı kaldı ki? Beyaz diyince 3 kişi akla gelir.
    1- Ciri
    2- Gandalf
    3- Saruman
  • Death Note rezil eden firmadan tamda beklenilecek hareket. Özüne sadık kalınsa ölürlerdi zaten bide bu saçma hareketler insanları irrite ediyor.
  • Geraltın zenci olmasını Ciriden daha çabuk kabul ederim.

Hatta Yennefer falanda zenci olabilir ama Ciri olursa olmaz.

Ama haberde anlatılan sanırım nadir bir yüz tipine sahip oyuncu arıyolar. İlla zenci olarak algılamamak lazım. Ama zenci Ciri acayip kötü bir hamle.

• Geraltın zenci olmasını Ciriden daha çabuk kabul ederim.

Hatta Yennefer falanda zenci olabilir ama Ciri olursa olmaz.

Ama haberde anlatılan sanırım nadir bir yüz tipine sahip oyuncu arıyolar. İlla zenci olarak algılamamak lazım. Ama zenci Ciri acayip kötü bir hamle.

• "siyahi, Asyalı veya etnik azınlık" buda bir nevi ırkçılık değil mi?
  • Diziden hiç umudum yok

• Bıkmadılar karakterleri zenciye çevirmekten, gidin yeni bir zenci karakter oluşturun ama hazır bir karakteri bozmayın. Zencilere gıcık olmaya başladım bu yüzden.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.